Na co do kina #6

Data: 2011-08-12 10:01:00 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: kwojcik
udostępnij Tweet
News - Na co do kina #6

Dziś dużo premier... Mamy nadzieję, ze znajdziecie coś godnego uwagi.

 

Taxi A

"Nikt nie mówił, że życie jest piękne" - słyszy pewnego dnia rekin biznesu Andrzej (Dziędziel), dowiadując się, że jego sprytny wspólnik i niewierna żona wspólnymi siłami puścili go w skarpetkach. Prześladowany przez złośliwego komornika (Woronowicz) załamany mężczyzna rozważa już pożegnanie się z tym światem, gdy nagle przychodzi mu do głowy szalony pomysł, który na zawsze odmieni jego życie. Z dyrektorskiego stołka przesiada się na… nadszarpniętą zębem czasu łódkę. Przewożąc  barwną gromadę pasażerów, takich jak ambitna call girl, pomysłowy przemytnik i nastoletnia paserka "legalnie zajumanych komórek",  poznaje życie od najciekawszej strony. Z otwartym sercem wysłuchuje problemów swoich klientów. Wkrótce za sprawą celnych rad Andrzeja, wielu jego pasażerów stawi czoło przeciwnościom losu, a sława filozofującego przewoźnika dotrze do ogólnopolskich mediów. Kiedy jego niezwykłą historię pozna ambitna prawniczka (Holtz), Andrzej stanie przed szansą odzyskania utraconej fortuny i ukarania tych, którzy go podstępnie ograbili.   We wzruszającej komedii Marcina Korneluka, autora scenariusza przebojowej "Ławeczki", seria słodko-gorzkich historii układa się w zabawną, niebanalną mozaikę ludzkich losów. "Taxi A" to pierwszy od czasów "Ediego", "Jasminum" i "Zmruż oczy" polski film, który przekona każdego niedowiarka, że szczęścia należy szukać dokładnie tam, gdzie najmniej się go spodziewamy.



Magiczna podróż do Afryki

Nakręcona z wielkim rozmachem pierwsza europejska superprodukcja łącząca zjawiskowej urody ujęcia afrykańskiej przyrody, najnowocześniejszą animację komputerową i przełomowe efekty wizualne! W imponującym przygodowym widowisku, kręconym m.in. w Namibii i Republice Południowej Afryki, najmłodsi widzowie prześledzą emocjonującą podróż 10-letniej Jany. Obdarzona niezwykłą wrażliwością i wyobraźnią dziewczynka wyrusza w poszukiwaniu Kabbo, jej pomysłowego ciemnoskórego kolegi, który nagle porzuca spokojne życie w Barcelonie, by powrócić do swojego rodzinnego, jakże dla niej egzotycznego, buszu. W magicznej podróży po najdzikszym z kontynentów pomogą jej  zabawni strażnicy afrykańskich sekretów – napuszony ryś, szalone małpy, majestatyczny słoń Harry i obdarzony niezwykłymi mocami wierzchowiec. Dzięki ich wskazówkom trafi na ślad plemienia Kabby i pozna baśniową krainę ze swoich marzeń,  która zachwyci wszystkich fanów "Alicji w krainie czarów" Tima Burtona.


Zła kobieta

Elizabeth Halsey (Cameron Diaz) jest nauczycielką, której nie zależy. Jest wulgarna, bezwzględna i zupełnie nieodpowiednia na to stanowisko. Pije, pali i marzy tylko o tym, żeby jak najszybciej rzucić tę robotę. Porzucona przez narzeczonego, rozpoczyna intrygę, której celem jest uwiedzenia przystojnego i bogatego Scotta (Justin Timberlake). O jego względy musi jednak walczyć z energiczną Amy (Lucy Punch) jednocześnie odrzucając uporczywe zaloty nauczyciela wychowania fizycznego (Jason Segel). Knowania Elizabeth i ich nieoczekiwane konsekwencje zszokują jej uczniów, współpracowników, a co więcej nawet ją samą.


Oszukać przeznaczenie 5 3D

Nieważne dokąd uciekniesz, nieważnie gdzie się schowasz... nie oszukasz śmierci. W Oszukać przeznaczenie 5 Śmierć jest jak zawsze wszechobecna. Jej moce zostają wyzwolone, gdy przeczucie jednego człowieka ratuje grupę robotników od śmierci pod gruzami mostu wiszącego. Przeznaczeniem tych ludzi było nie przetrwać. Teraz w przerażającym wyścigu z czasem, przeklęta grupa gorączkowo próbuje odkryć sposób ucieczki przed złowrogim planem Śmierci.


Passione

„Neapol to miasto namalowane za pomocą dźwięków. A muzyka stanowi jeden z najważniejszych jego elementów” – mówi John Turturro, znany amerykański aktor i reżyser z włoskim rodowodem, jeden z ulubionych aktorów braci Coen. Odgrywa on w filmie rolę narratora, próbującego przedstawić widzom muzyczną duszę ukochanego miasta. Neapol to miasto z kontrastów, które przez kolejne stulecia przeżyło najazdy Arabów, Normanów i… amerykańskich turystów. Z każdej z tych kultur przyswoiło jakiś element i właśnie na tym podłożu wyrosła jedyna w swoim rodzaju muzyczna tradycja. Na wąskich uliczkach Neapolu można usłyszeć prawie wszystko: od melancholijnych, przypominających portugalskie fado pieśni miłosnych, poprzez kiczowate, ale pogodne kawałki rozrywkowe, utwory zaangażowane politycznie i społecznie, aż po reggae. "Passione"  to mariaż klasycznego dokumentu i muzycznych impresji, które nadają filmowi niepowtarzalny czar i urok. W kolejnych scenach widzowie poznają przedstawicieli neapolitańskiej sceny muzycznej, którzy, wraz z reżyserem filmu – Johnem Turturro, odsłonią przed nimi inne oblicze Neapolu –jedynego w swoim rodzaju miasta tętniącego muzyką świata.


Sen o Afryce

Niemiecki lekarz Ebbo Velten spędził kilkanaście lat w Afryce, walcząc z epidemią śpiączki afrykańskiej. Po kilku latach choroba została prawie całkowicie wyeliminowana, a Velten wraz z żoną mają wkrótce wrócić do Europy, gdzie mieszka ich nastoletnia córka. Wyjazd z Afryki okazuje się jednak dla niego wyjątkowo trudny. Przez lata zżył się z fascynującymi i żywiołowymi mieszkańcami Afryki, tak że nie potrafi już wyobrazić sobie powrotu do beznamiętnej zachodniej rzeczywistości. Velten nie czuje się już Europejczykiem, ale wie, że nigdy nie stanie się Afrykaninem. Jakąkolwiek decyzję podejmie, zapłaci za nią wysoką cenę…


Flamenco, flamenco

Carlos Saura odkrywa w kolejnej części swojej muzycznej podróży tajemniczy i uwodzący świat kultury flamenco. Za zdjęcia odpowiedzialny był trzykrotny zdobywca Oscara - Vittorio Storaro. To drugi film Saury poświęcony flamenco. W tej odsłonie obok dźwięków równie ważną rolę gra hiszpańskie malarstwo, stanowiące istotne tło scenograficzne. Saura zaprosił do współpracy nie tylko znanych i cenionych artystów starego pokolenia jak Paco de Lucia, Manolo Sanlúcar, Tomatito y José Mercé ale i przedstawicieli nowego nurtu tradycyjnych andaluzyjskich rytmów. Ekran wypełnili dźwiękami między innymi Eva Yerbabuena, Sara Baras, Israel Galván, Estrella Morente, Niña Pastori, Miguel Poveda, Farruquito, Rafael Estévez & Nani Paños, Montse Cortés czy Rocío Molina.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Tropem miłości
Izabela M. Krasińska
Tropem miłości
W jedną noc dookoła świata
Małgorzata Starosta
W jedną noc dookoła świata
Piekło
Katarzyna Wolwowicz
Piekło
Pokaż wszystkie recenzje