„Ludzie i bogowie" to polski serial realizowany przez Telewizję Polską, prezentyujący wydarzenia dziejące się w trakcie drugiej wojny światowej. Akcja prezentować będzie oddziału Pazur, funkcjonującego w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej.
"Ludzie i bogowie" to polski serial z 2020 roku w reżyserii Bodo Koxa, prezentujący historię oddziału zajmującego się kontrwywiadem i wykonywaniem wyroków podziemnych. Produkcja skupia się na odwzorowaniu warunków okupowanej Polski oraz Warszawy z jej pięknem, które za moment zostanie unicestwione przez Niemców.
Co dokładnie wiadomo na temat serialu Ludzie i bogowie?
Ludzie i bogowie – opis, o czym jest serial?
Historyczny serial koncentruje się na zaprezentowaniu widzom oddziału Pazur, funkcjonującego w ramach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej, specjalizującej się na wykonywaniu kar śmierci za zdradę oraz udowodnione wykorami przestępstwa. Pierwowzorem był słynny "Wapiennik" z 1941 roku.
Zaprezentowane wydarzenia są wzorowane na rzeczywistych wydarzeniach rozgrywających się w trakcie drugiej wojny światowej w okupowanej Warszawie.
Ludzie i bogowie – wszystkie odcinki
Co warto wiedzieć na temat wszystkich odcinków tego serialu? Poszczególne epizody omawiamy w naszych specjalnych artykułach:
Sezon 1:
- Odcinki 1 (Duet) - 2 (Pierwszy wyrok): Omówienie odcinków 1 i 2
- Odcinki 2 (Pierwszy wyrok) - 3 (Operacja Klosz): Omówienie odcinków 2 i 3
- Odcinki 3 (Operacja Klosz) - 4 (Kuzyn diabła): Omówienie odcinków 3 i 4
- Odcinki 4 (Kuzyn diabła) - 5 (Trzej muszkieterowie): Omówienie odcinków 4 i 5
- Odcinki 5 (Trzej muszkieterowie) - 6 (Śmierć i medycyna): Omówienie odcinków 5 i 6
- Odcinki 6 (Śmierć i medycyna) - 7 (Ostatni skok): Omówienie odcinków 6 i 7
- Odicinki 7 (Ostatni skok) - 8 (Żelazny Ernst) - Omówienie odcinków 7 i 8
- Odcinki 8 (Żelazny Ernst) - 9 (Dopaść generała) - Omówienie odcinków 8 i 9
- Odcinki 9 (Dopaść generała) - 10 (Fatum) - Omówienie odcinków 9 i 10
- Odcinki 10 (Fatum) - 11 (Na ratunek) - Omówienie odcinków 10 i 11
- Odcinki 11 (Na ratunek) - 12 (Powrót konfidenta) - Omówienie odcinków 11 i 12
- Odcinki 12 (Powrót konfidenta) - 13 (Odwet) - Omówienie odcinków 12 i 13
- Odcinek 13 (Odwet) - Omówienie finałowego odcinka
Ludzie i bogowie – 2 sezon?
"Czas honoru" był tak dobrym serialem w historii Telewizji Polskiej, że każda kolejna historyczna produkcja jest do niej porównywany w wyniku czego "Ludzie i bogowie" będą musieli przyciągnąć sporą ilość widzów z pozytywną opinią, gdyż tylko te elementy przełożą się na możliwe opracowanie kolejnego sezonu.
Ludzie i bogowie – zwiastun
Produkcja ma zapewnić widzom wielką porcję wyjątkowych scen wyjętych niemalże wprost z 1941 roku, oferując także imponującą ilość szczegółów i detali, związanych z ubraniami, dekoracjami oraz efektami, zabierającymi widzów do powojennej Warszawy.
Ludzie i bogowie – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?
Pierwszy odcinek będzie można było zobaczyć w niedzielę 13 września 2020 roku od godziny 20:15 za pośrednictwem anteny stacji TVP 1 oraz w internecie, po emisji, za darmo poprzez platformę vod.tvp.pl.
Serial „Ludzie i bogowie" ma liczyć 13 odcinków, w ramach pierwszego sezonu. Sukces może się przełożyć na kolejne sezony oraz serie rozwijające losy bohaterów.
Odcinki obserwować możemy tradycyjnie w telewizji, w sieci poprzez vod.tvp.pl, z wcześniejszym dostępem do odcinków poprzez Strefę ABO.
Ludzie i bogowie – książka
Serial bazuje na autorskiej opowieści bazującej na okresie, warunkach ówczesnych oraz wspomnieniach historycznych, starając się zachować jak największą ilość detali, dzięki którym widzom łatwiej będzie samodzielnie wczuć się w klimat powojennej Warszawy.
Być może jednak zainteresuje Was książka Warszawa, autorstwa Marii Barbasiewicz.
Książkę Warszawa w dobrej cenie można kupić poniżej: