Co czyta się na królewskim dworze? Księżna Camilla, żona księcia Karola, poleca najlepsze jej zdaniem książki na czas kwarantanny.
Księżna Camilla jest jedną z najbardziej charakterystycznych osób w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Od początku roku Księżna Kornwalii udostępnia w mediach społecznościowych tytuły książek, które proponuje przeczytać w czasie pandemii.
Pierwsze tytuły księżna zaprezentowała przed świętami Wielkiej Nocy, a teraz – na czas wakacji – uzupełniła swoją listę polecanych książek o kolejne tytuły. Co proponuje przeczytać księżna?
Czytaj także: Windsorowie. Wymyślona dynastia
Wśród opublikowanych w piątek tytułów znalazły się: Kobieta w bieli, czyli powieść autorstwa Wilkie Collins z 1860 r., powieść Girl autorstwa Edny O'Brien z 2019 r., kryminały z cyklu Roy Grace autorstwa Petera Jamesa, Naszyjnik królowej, czyli kultowa powieść historyczna Aleksandra Dumasa oraz powieść Wyspa autorstwa Victorii Hislop.
Jestem zachwycona możliwością podzielenia się tytułami kilku moich ulubionych książek
– powiedziała księżna Camilla.
Księżna Kornwalii wyraziła także nadzieję, że dzięki wybranym przez nią książkom, czytelnicy, chociaż na chwilę, będą mogli uciec od bieżących problemów.
Czytaj także: Najlepsze książki o Harrym i Meghan oraz Windsorach.
Księżna Camilla od 2005 r. jest żoną księcia Karola. W 1993 r. korona zmagała się z kryzysem wizerunkowym – ujawniono wtedy prywatną rozmowę pomiędzy Kamilą a księciem Karolem, będącym wówczas wciąż mężem księżnej Diany. Afera nazwana została przez media „Kamilagate”. Kamila i Karol ślub cywilny wzięli w 9 kwietnia 2005 r.; w uroczystości nie uczestniczyli wówczas królowa Elżbieta i jej mąż, książę Filip. Oficjalnie tytuł przyznany księżnej to Jej Królewska Wysokość Księżna Kornwalii.
W ostatnim czasie na rynku ukazała się książka Finding Freedom, która skupia się na relacji pomiędzy małżonkami - księżną Meghan i księciem Harrym. Na łamach naszego portalu ukazało się także wiele artykułów związanych z życiem rodziny królewskiej. Wśród nich znajdują się m.in. sylwetka Elżbiety Bowes-Lyon (tekst Beaty Bednarz pt. Królowa Matka. Najbardziej niebezpieczna kobieta świata) oraz felieton dr Adrianny Michalewskiej pt. Teatr brytyjskiej monarchii czyli jak funkcjonuje brytyjski dwór?.
W 2019 r. nakładem Wydawnictwa Bellona ukazała się natomiast książka Brytyjska monarchia od kuchni autorstwa Adriana Tinniswooda. Publikacja otrzymała tytuł "Książki Roku" w plebiscycie serwisu Granice.pl. Książka skierowana jest do wszystkich osób, które zainteresowane są historią i obyczajami brytyjskiej rodziny królewskiej.
Książkę tę kupić można poniżej: