15 lipca ukazała się kolejna powieść Daniela Koziarskiego - "Klub samobójców".
Klub samobójców to cztery powiązane ze sobą historie ukazujące, poprzez ostrą satyrę społeczną i czarny humor siłę autodestrukcji i rozpaczy, jakie wyzierają z pozornie szczęśliwej egzystencji rzekomo spełnionych ludzi.
Pierwsza historia to losy Michała, asystenta na Uniwersytecie Gdańskim, którego ukochana przebywa w Wielkiej Brytanii. Sfrustrowany związkiem na odległość, uzależnia się od czatu ,Klub samobójców’, na którym różne osoby deklarują wolę samobójstwa, potem zaś faktycznie umierają. To opowieść o tęsknocie, frustracji i obsesji, i o tym, do czego one prowadzą.
Magda, narzeczona Michała, zachłystuje się atmosferą Londynu, próbując „ugrać” jak najwięcej dla siebie w metropolii. Obserwujemy jej rzadkie wzloty, częste i bolesne upadki, które wynikają z jej postępowania: godzenia się na rzeczy niemoralne, głupie i naganne.
Kolejna opowieść skupia się na Macieju Trybulskim, pisarzu po debiucie. Samotnik i nieudacznik, próbuje napisać drugą książkę i podtrzymać przypadkową dobrą passę. Obserwujemy ,festiwal’ jego złych pomysłów i codzienne perypetie, związane głównie z promocją i próbami twórczymi.
Jest jeszcze, doktor Wolniewicz, psychoterapueta, i dziesiątki jego dziwacznych pacjentów, którzy budzą raczej uśmiech i politowanie niż współczucie.
Klamrą spinającą wszystkie opowieści jest kwestia samobójstwa rozumianego fizycznie, twórczo, moralnie i na inne sposoby.
Każdą z czterech opowieści kończy przewrotna puenta...
Wartka akcja, płynny język narratorów – głównych postaci, dopełniający ich charakterystykę, nadający im plastyczność i dodający realizmu. Atutem powieści jest głębokie osadzenie we współczesnej rzeczywistości, uniwersalność emocji i doskonały czarny humor.
Daniel Koziarski - Urodził się w 1979 roku w Gdyni, która obok Londynu jest jego ulubionym miejscem na świecie. Z wykształcenia prawnik, ale jego prawdziwą pasją jest pisanie. Współpracował z „Gazetą Polską”, pisał scenariusze.
Dla jednej z najważniejszych telewizji brytyjskich napisał scenariusz serialu komediowego „Bloody Foreigners”; niestety, uznała go za zbyt kontrowersyjny, zwłaszcza w dobie post-zamachowej. Jako pisarz zadebiutował powieścią „Kłopoty to moja specjalność, czyli kroniki socjopaty”, życzliwie przyjętą, zarówno przez czytelników, jak i recenzentów. Kolejna książka o groteskowych przeżyciach Tomasza Płachty to „Socjopata w Londynie” - „Dziennik” uznał ją za „niemal gotowy scenariusz na sitcom roku - niepoprawny politycznie, inteligentny i zabawny”, Newsweek dodaje „Więcej takich książek, a obalimy mit o Polakach ponurakach.
Wielbiciel Allena, Stinga oraz niepoprawnych politycznie seriali komediowych.
Regularnie redaguje swojego bloga na www.daniel-koziarski.bloog.pl, na którym czasem uprawia agresywną publicystykę.