Empik zamyka sieć księgarn Mole Mole

Data: 2020-04-28 10:29:07 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Zamyka się kolejna sieć księgarń, tym razem sklepy należące do grupy Empik. Mole Mole powstały niedawno i dla fanów literatury miały stanowić alternatywę dla dużych Empików, jednak już niebawem nie będziemy mogli zrobić w nich zakupów.

Mole Mole

Sieć księgarń Mole Mole powstała w 2017 roku. Miała być to nowa jakość w ofercie Grupy Empik – niewielkie placówki, usytuowane najczęściej na terenie dużych centrów handlowych. Bardzo często powstawały one w miejscu dawnych księgarń sieci Matras, która upadła w 2018 roku. Część dawnych lokali Matrasa zostało przejętych wówczas także przez Świat Książki.

Czytaj także: Czy Bookszpan podzieli los Matrasa? O problemach kolejnej księgarni

Zdarzało się, że placówki Mole Mole powstawały w tych samych centrach handlowych, w których funkcjonowały już salony Empiku, ale na przeciwległych ich końcach – tak było na przykład w centrum handlowym M1 w Zabrzu czy w Silesia City Center w Katowicach. Do końca 2019 roku powstało 35 księgarń Mole Mole – między innymi w Białymstoku, Bielsko-Białej, Cieszynie, Czeladzi, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kołobrzegu, Koszalinie, Krakowie, Łomży, Ostrowcu Świętokrzyskim, Poznaniu, Radomsku, Świeciu, Tarnowie, Toruniu, Warszawie, Wejherowie, Wrocławiu i Zabrzu.

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu projektu sieci księgarni stacjonarnych Mole Mole. Mole Mole był projektem rozwijającym się, ale w obecnych realiach nie widzimy potencjału do dalszego prowadzenia i rozwoju tego formatu – komentują przedstawiciele Mole Mole.

- czytamy w oświadczeniu przesłanemu przez Empik serwisowi wirtualnywydawca.pl.

W przeciwieństwie do "wielkich" Empików, w Mole Mole asortyment ograniczony był do literatury i artykułów papierniczych. Ideą sieci Mole Mole było tworzenie przytulnych, niewielkich księgarń, przyjaznych miłośnikom dobrej literatury, oferujących duży wybór lektur i zakupy w rytmie „slow". Miały być alternatywą dla papierniczo-gadżetowej oferty salonów Empiku. Pracować w nich mieli miłośnicy literatury, pełniący rolę doradców i ekspertów, wspierających klientów.

 Warto zauważyć, że Empik w ostatnim czasie rozwijał wiele projektów, w tym nowe funkcje abonamentowe. W ubiegłym roku w mailingu prasowym Empik informował:

Grupa Empik to dziś ogólnopolska sieć ponad 250 salonów Empik, księgarnie MOLE MOLE i sklepy Papiernik by Empik, a także w obszarze online – empik.com, jeden z czołowych sklepów internetowych w Polsce, serwis empikfoto.pl i księgarnia internetowa Livro.pl. Segment dystrybucji tworzą:  Platon (książki) oraz Spółka Polperfect (prasa). Segment wydawniczy składa się z Grupy Wydawniczej Foksal czyli wydawnictw W.A.B., Wilga i Buchmann. Portfolio Grupy uzupełnia kategoria digital a w niej spółki Virtualo i Biblioteka Akustyczna oraz Spółka e-Muzyka i platforma Going.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje