Empik zamyka sieć księgarn Mole Mole

Data: 2020-04-28 10:29:07 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Zamyka się kolejna sieć księgarń, tym razem sklepy należące do grupy Empik. Mole Mole powstały niedawno i dla fanów literatury miały stanowić alternatywę dla dużych Empików, jednak już niebawem nie będziemy mogli zrobić w nich zakupów.

Mole Mole

Sieć księgarń Mole Mole powstała w 2017 roku. Miała być to nowa jakość w ofercie Grupy Empik – niewielkie placówki, usytuowane najczęściej na terenie dużych centrów handlowych. Bardzo często powstawały one w miejscu dawnych księgarń sieci Matras, która upadła w 2018 roku. Część dawnych lokali Matrasa zostało przejętych wówczas także przez Świat Książki.

Czytaj także: Czy Bookszpan podzieli los Matrasa? O problemach kolejnej księgarni

Zdarzało się, że placówki Mole Mole powstawały w tych samych centrach handlowych, w których funkcjonowały już salony Empiku, ale na przeciwległych ich końcach – tak było na przykład w centrum handlowym M1 w Zabrzu czy w Silesia City Center w Katowicach. Do końca 2019 roku powstało 35 księgarń Mole Mole – między innymi w Białymstoku, Bielsko-Białej, Cieszynie, Czeladzi, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kołobrzegu, Koszalinie, Krakowie, Łomży, Ostrowcu Świętokrzyskim, Poznaniu, Radomsku, Świeciu, Tarnowie, Toruniu, Warszawie, Wejherowie, Wrocławiu i Zabrzu.

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu projektu sieci księgarni stacjonarnych Mole Mole. Mole Mole był projektem rozwijającym się, ale w obecnych realiach nie widzimy potencjału do dalszego prowadzenia i rozwoju tego formatu – komentują przedstawiciele Mole Mole.

- czytamy w oświadczeniu przesłanemu przez Empik serwisowi wirtualnywydawca.pl.

W przeciwieństwie do "wielkich" Empików, w Mole Mole asortyment ograniczony był do literatury i artykułów papierniczych. Ideą sieci Mole Mole było tworzenie przytulnych, niewielkich księgarń, przyjaznych miłośnikom dobrej literatury, oferujących duży wybór lektur i zakupy w rytmie „slow". Miały być alternatywą dla papierniczo-gadżetowej oferty salonów Empiku. Pracować w nich mieli miłośnicy literatury, pełniący rolę doradców i ekspertów, wspierających klientów.

 Warto zauważyć, że Empik w ostatnim czasie rozwijał wiele projektów, w tym nowe funkcje abonamentowe. W ubiegłym roku w mailingu prasowym Empik informował:

Grupa Empik to dziś ogólnopolska sieć ponad 250 salonów Empik, księgarnie MOLE MOLE i sklepy Papiernik by Empik, a także w obszarze online – empik.com, jeden z czołowych sklepów internetowych w Polsce, serwis empikfoto.pl i księgarnia internetowa Livro.pl. Segment dystrybucji tworzą:  Platon (książki) oraz Spółka Polperfect (prasa). Segment wydawniczy składa się z Grupy Wydawniczej Foksal czyli wydawnictw W.A.B., Wilga i Buchmann. Portfolio Grupy uzupełnia kategoria digital a w niej spółki Virtualo i Biblioteka Akustyczna oraz Spółka e-Muzyka i platforma Going.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje