W nocy, 21 sierpnia, właściciel sklepu Empik.com wysłał do swoich klientów informacje o zmianie Regulaminu Sklepu Internetowego, która wejdzie w życie 28 sierpnia 2018 roku. W nowym regulaminie znajduje się zapis o nowej usłudze wprowadzanej przez Empik – abonament na e-booki i audiobooki w aplikacji EmpikGO.
Aplikacja EmpikGO uruchomiona została rok temu, a karta Mój Empik – dwa lata temu. – Mój Empik jest w czołówce programów lojalnościowych w Polsce: ma na ten moment ponad 3,3 miliona użytkowników, którzy aktywnie korzystają z karty i z ofert (promocyjnych/personalizowanych) – podkreśla Monika Marianowicz, rzecznik prasowy Empiku. I dodaje: – Klienci programu są bardziej zaangażowani – kupują częściej i mają większą wartość koszyka zakupowego w porównaniu do Klientów nie należących do programu. Przez te dwa lata klienci Mój Empik łącznie zaoszczędzili już 43 miliony złotych! Przygotowaliśmy dla nich ponad 300 mln indywidualnych rekomendacji w programie. Wysokość sprzedaży, która przechodzi przez karty Mój Empik wynosi na ten moment blisko 50% i również wykazuje tendencję wzrostową.
Jak się okazuje, właściciele sklepu Empik mają nowy pomysł na rozwój aplikacji EmpikGO. Już niebawem klienci będą mogli… skorzystać z abonamentu na książki!
Do tej pory w aplikacji EmpikGO klienci mogli czytać książki zakupione w sklepie Empik.com. Niebawem – być może już 28 sierpnia – będzie można skorzystać z abonamentu. Zasady działania podobne są do tych, które oferuje popularne w Polsce Legimi. Abonament w Empiku będzie zaś nieograniczony czasowo. Co to oznacza? Podobnie jak przy abonamencie innych firm, np. usługi Netflix, klienci nie będą zmuszeni do miesięcznego opłacania przez rok należności. Czytelnicy w każdej chwili będą mogli zrezygnować z subskrypcji usługi oferowanej przez Empik.
Jak wyjaśnia sklep w swoim nowym regulaminie, klient będzie miał do wyboru dwa typy abonamentów:. Pierwszy nazywa się „x produktów za y zł miesięcznie”, drugi zaś regulamin określa jako „All you can read/listen”.
Oferta wydaje się kusząca, bowiem w przypadku pierwszej opcji, klient za opłacenie otrzymuje określoną liczbę żetonów. Jeden żeton to jedna książka (w formie e-booka lub audiobooka), a niewykorzystane żetony przechodzą na następny miesiąc.
Druga opcja, z pewnością droższa, oferuje nielimitowany dostęp do tytułów na wszystkich dostępnych urządzeniach.
Podobnie jak przy wspomnianym Legimi, tak i przy abonamencie EmpikGo, do konkretnego konta przypisana będzie konkretna liczba urządzeń, na których korzystać będzie można z abonamentu.
Jak nasz artykuł - i przyszłą usługę Empiku - skomentowała konkurencja? Na swoim profilu na Facebooku, Mikołaj Małaczyński - współzałożyciel Legimi i Prezes Zarządu firmy, napisał: "No hej EmpikGo. Czekaliśmy na Was 5 lat;) Fajnie, że chcecie obok nas budować ten młody rynek. Przydadzą się dodatkowe ręce do pracy! Pomieścimy się"
Ciekawe, czy pod wpływem EmpikGo, firma Legimi dokona zmian w swojej ofercie. Jesteśmy też ciekawi, jakie ceny w swoim abonamencie zaproponuje Empik. Obecnie ceny nie są jeszcze znane, a szczegółowe informacje dotyczące funkcjonalności nowej usługi księgarni dostępne są w obowiązującym od 28 sierpnia regulaminie. Na nasze zapytanie dotyczące subskrypcji otrzymaliśmy odpowiedź, że szczegóły znajdą się w notce prasowej, która wysłana zostanie na przełomie sierpnia i września tego roku.
Zastanowicie się nad skorzystaniem z nowej oferty Empiku? Myślicie, że abonament EmpikGo się sprawdzi? A może korzystacie już z Legimi i nie planujecie zmiany?