Wzgórze psów – ekranizacja powieści Jakuba Żulczyka – zbliża się wielkimi krokami. Netflix udostępnił właśnie zwiastun produkcji i podał dokładną datę premiery serialu.
- Serial Wzgórze psów, oparty na powieści Jakuba Żulczyka, zadebiutuje na Netflixie 8 stycznia 2025 roku.
- W głównych rolach wystąpią Robert Więckiewicz, Mateusz Kościukiewicz, Jaśmina Polak i Wojciech Zieliński, a reżyserami są Jacek Borcuch i Piotr Domalewski.
- Historia skupia się na powrocie Mikołaja Głowackiego do rodzinnego miasta Zyborka, gdzie odkrywa powiązania między dawną zbrodnią a obecnymi wydarzeniami.
- Serial ukazuje gniew, niesprawiedliwość i problemy z osiągnięciem sprawiedliwości poza ramami prawa.
Wzgórze psów, mroczny thriller ukazujący tajemnice małego miasteczka, gdzie przeszłość przenika się z teraźniejszością, pojawi się na Netflixie 8 stycznia 2025 roku. To kolejna ekranizacja prozy Jakuba Żulczyka, po głośnym sukcesie Ślepnąc od świateł. Widzów przyciągnie z pewnością gwiazdorska obsada, ale także fakt, że zwiastun zapowiada wierne oddanie klimatu książki. W głównych rolach zobaczymy Roberta Więckiewicza (znanego chociażby z filmu Wesele Wojciecha Smarzowskiego), Mateusza Kościukiewicza (Nieznajomi), Jaśminę Polak (Boże Ciało) oraz Wojciecha Zielińskiego (Symetria).
Wzgórze psów - o czym jest serial?
Serial opowiada o Mikołaju Głowackim (Mateusz Kościukiewicz), pisarzu, który po wielu latach wraca do rodzinnego Zyborka. Towarzyszy mu żona Justyna (Jaśmina Polak), dziennikarka śledcza. Powodem powrotu jest przyjęcie urodzinowe Tomasza (Robert Więckiewicz), ojca Mikołaja i działacza społecznego walczącego z lokalnymi układami. W trakcie wydarzeń bohaterowie zostają wciągnięci w intrygę związaną z morderstwem z przeszłości, które wpłynęło na całe życie Mikołaja. Miasto, pozornie spokojne, staje się areną dramatycznych wydarzeń.
Za reżyserię produkcji odpowiadają Jacek Borcuch (Słodki koniec dnia) oraz Piotr Domalewski (Cicha noc), a scenariusz stworzyli wspólnie z Jakubem Żulczykiem.
Jakub Żulczyk, autor powieści i współscenarzysta, podkreśla, że Wzgórze psów to nie tylko opowieść o tajemnicach.
– Zybork to pozornie fikcyjne miasteczko, ale tylko pozornie. Tak naprawdę ja wychowałem się w Zyborku. Tak naprawdę w Zyborkach wychowywało się wielu z nas. Zyborków są tysiące. Zybork jest wszędzie. Małe miasta są spokojne tylko na powierzchni. W ich środku kipi od emocji, nadziei, lęków, konfliktów. Straconych marzeń, niezałatwionych spraw, przekreślonych szans. Historia Zyborka to historia niesprawiedliwości, a „Wzgórze psów” jest opowieścią o wyrównywaniu rachunków i o tym, jak bardzo przeszłość wpływa na nasze decyzje i całe życie. Mam nadzieję, że zobaczycie w tej historii własne doświadczenia. Bo każdy ma swój Zybork – mówi pisarz.
Gniew, niesprawiedliwość i potrzeba przywrócenia równowagi – to uniwersalne tematy poruszane w serialu. Wzgórze psów stawiać ma pytania o granice sprawiedliwości i to, czy możliwe jest jej osiągnięcie poza ramami prawa. Zybork staje się miejscem, które oddaje społeczne nastroje i konflikty, stając się zarazem metaforą relacji międzyludzkich.
Wzgórze psów - zwiastun serialu
Wraz z kolejnymi informacjami prasowymi do sieci trafił zwiastun produkcji. Możecie obejrzeć go poniżej:
Wzgórze psów - gdzie obejrzeć?
Serial trafi na Netflix już 8 stycznia 2025, natomiast w każdej chwili sięgnąć można po powieść Wzgórze psów, która ukazała się w 2017 roku i dostępna jest zarówno w księgarniach, jak i bibliotekach. Stopniowo budowane napięcie, wielowymiarowe postaci i zaskakujące zwroty akcji stanowiły siłę powieści Żulczyka. Zaangażowanie pisarza w produkcję sprawia, że podobnie może być również w przypadku serialu. Wzgórze psów ma więc szansę stać się kolejnym hitem Netflixa. Czy wywoła równie wiele emocji i dyskusji, jak serial Ślepnąć od świateł? O tym przekonamy się już w styczniu 2025.
Przeczytaj także:
- Sprzedała 2 książki i napisała o tym w sieci. Po wpisie na X jej powieści stały się bestsellerami
- Bestsellery listopada 2024. Jakie książki kupowali klienci popularnych księgarń?
- Wybrałam Allaha. Polki, które przeszły na Islam - książka, która pokazuje życie konwertytek
- Książki świąteczne – skok na kasę czy prawdziwa magia świąt? Oto 33. odcinek podcastu "Co tam? Czytam!"