Piotr Krysiak zrywa umowę z twórcami filmu „Dziewczyny z Dubaju”

Data: 2021-09-09 12:00:48 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Autor Dziewczyn z Dubaju zrywa umowę z twórcami filmu, który oparty będzie na jego książce.  Zdaniem pisarza filmowcy złamali warunki umowy. 

Obrazek w treści Piotr Krysiak zrywa umowę z twórcami filmu „Dziewczyny z Dubaju” [jpg]
Fot. Aleksandra Mecwaldowska

Autor książki Dziewczyny z Dubaju zrywa umowę z twórcami filmu opartego na jego publikacji – wynika z wypowiedzi, której Piotr Krysiak udzielił Onetowi oraz Newsweekowi. Film może nie trafić do kin.

Dziewczyny z Dubaju nie trafią do kin? 

Piotr Krysiaka w rozmowie z Newsweekiem zdradził, że twórcy filmu opartego na jego książce Dziewczyny z Dubaju nie dotrzymali warunków umowy, jaką z nim zawarli.

Autor Dziewczyn z Dubaju uważa, że – wbrew założeniom umowy – nie miał wpływu na kształt scenariusza. Jak zauważa pisarz, na początku był autorem scenariusza, a teraz okazuje się, że film jest jedynie „inspirowany” jego książką. Co więcej, zdaniem Piotra Krysiak filmowcy nie dali mu szansy na wprowadzenie poprawek. 

— Zaproponowano mi obejrzenie scenariusza w kancelarii prawnej cztery dni przed terminem w grudniu zeszłego roku. Już po zakończeniu zdjęć do filmu. Było to niemożliwe ze względu na lockdown – mówił autor w rozmowie z Onetem

Pisarz dodał, że wprowadzeni poprawek i sprawdzenie przez niego scenariusza było ważne chociażby dlatego, by ewentualne błędy merytoryczne nie wywołało konfliktów prawnych i podstaw do ewentualnych procesów. 

Piotr Krysiak zrywa umowę z twórcami Dziewczyn z Dubaju

Kiedy twórcy filmu opublikowali plakat filmowy, Krysiak zdecydował się zerwać umowę na ekranizację książki. Pisarz wypowiedział umowę producentom filmu po konsultacji z jedną z warszawskich firm prawniczych. 

— Wbrew zapisom umowy producent nawet nie konsultował tego z autorem. W konsekwencji panu Piotrowi Krysiakowi odbiera się prawa do współautorstwa, zawłaszczając jednocześnie tytuł książki i jej istotne elementy, co jest niezgodne z umową. To między innymi te najpoważniejsze powody, dla których wypowiadamy producentom umowę – mówi prawnik Janusz Jakubowski w rozmowie z Onetem

Może zainteresować cię także...

Po zakończeniu okresu wypowiedzenia umowy, film nie będzie mógł być dystrybuowany, a w konsekwencji – może nawet nie trafić na ekrany kin. Przypomnijmy, że dokładna premiera filmu nie została jeszcze podana przez dystrybutora produkcji – firmę Kino Świat.

Dziewczyny z Dubaju – film Emila Stępnia i Dody 

Dziewczyny z Duabju to produkcja opowiadająca o kulisach sex-workingu w krajach arabskich, uprawianego przez polskie gwiazdy show-biznesu. Reżyserką produkcji została Maria Sadowska, która stworzyła m.in. biograficzny film o Michalinie Wisłockiej.

Producentami filmu byli Emil Stępień oraz Doda. Ze Stępniem popularna piosenkarka związana była nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Małżeństwo Doroty Rabczewskiej i Emila Stępnia trwało jednak krótko, bo choć para wzięła ślub w 2018 roku, to już w czerwcu 2021 roku piosenkarka poinformowała o złożeniu wniosku rozwodowego. 

Tymczasem na rynku wciąż dostępna jest książka Piotra Krysiaka. Publikacja pierwszy raz pojawiła się w 2018 roku i stała się prawdziwym bestsellerem. Na fali sukcesu pierwszej książki, autor opublikował także kolejne – Chłopaki z Dubaju i Diler gwiazd

Książkę Dziewczyny z Dubaju kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dziewczyny z Dubaju
Piotr Krysiak6
Okładka książki - Dziewczyny z Dubaju

Cały świat należał do nich. Luksusowe jachty, najdroższe hotele, popularne plaże w Dubaju, Cannes czy Saint Tropez. Kolorowe drinki, narkotyki i seks....

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Zły Samarytanin
Jarosław Dobrowolski ;
Zły Samarytanin
Pokaż wszystkie recenzje