20-22 września 2024: zapraszamy na Jesienne Targi Książki w Warszawie

Data: 2024-09-19 13:51:35 | artykuł sponsorowany | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Fundacja Historia i Kultura zaprasza do udziału w Jesiennych Targach Książki, których trzecia edycja odbędzie się w dniach 20-22 września 2024 r. w Warszawie na Placu Defilad od strony Al. Jerozolimskich przed Kinoteką. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających. Patronem Jesiennych Targów Książki jest redakcja serwisu Granice.pl

Wydarzenie jest połączeniem festiwalu literackiego z częścią targową, w miejscu, które cieszy się znakomitą opinią miłośników  książek i najwyższą popularnością w Warszawie. Jak zwykle w tym miejscu ustawimy namioty z książkami oferowanymi przez wystawców, a spotkania autorskie z udziałem publiczności odbędą się na scenach plenerowych i w kawiarni w Kinotece. 

Jesienne Targi Książki 2024 grafika promocyjna

Na zbliżających się Jesiennych Targach Książki obecni będą wydawcy literatury pięknej, kryminałów, literatury faktu, książki dziecięcej, młodzieżowej, literatury young & new adult, komiksów oraz antykwariusze i wydawcy gier planszowych. Prezentacji bogatej oferty wydawniczej, o której już teraz informuje część wydawców, towarzyszyć będzie różnorodny program spotkań z autorami, dyskusji oraz sesji autografów. 

Tegoroczną edycję odwiedzą znakomici autorzy, których książki pojawiają się na listach bestsellerów, a wiele spotkań odbędzie się wokół premier książkowych. Już w piątek 20 września, kilka dni po oficjalnej premierze,  będziemy gościć na scenie Anne Applebaum. W swojej bardzo aktualnej i przejmującej książce Koncern Autokracja. Dyktatorzy, którzy chcą rządzić światem (Agora), laureatka Nagrody Pulitzera, bestsellerowa autorka New York Timesa, publicystka The Atlantic, wzywa demokratyczne rządy oraz nas samych do fundamentalnej przemiany polityki i wartości w celu zwalczania nowego rodzaju zagrożenia jakim są państwa autokratyczne, z ich pragnieniem władzy, bogactwa i bezkarności. 

Na scenie pojawi się również gruziński pisarz, laureat Nagrody Literackiej Unii Europejskiej Iwa Pezuaszwili (Sonia Draga). Opowie m.in. o swojej nagrodzonej książce Zsyp - poruszającej opowieści o wyzwaniach, z jakimi trzeba się zmierzyć, o stawaniu w obliczu różnych momentów prawdy i o byciu pozbawionym możliwości rozwiązania problemów w prosty, racjonalny sposób. 
A po terenie targowym będzie krążył BookBike DK-PL, czyli specjalnie zaprojektowany rower cargo, który jeździ z duńskimi i polskimi książkami (wydanymi w obu językach) i zachęca do czytania i przybliżania kultury Danii i Polski oraz promuje jazdę rowerem. To inicjatywa duńsko-polskiego duo Jacoba Dammas i Józefiny Jarmużewskiej. W ramach tego projektu zapraszamy na spotkanie z Jørgenem Lethem i z polsko-duńską tłumaczką wielu książek, p. Bogusławą Sochańską. 

Będzie też filmowo – zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Oliwią Sobczak, autorką serii Kolory zła (W.A.B.), której zekranizowany pierwszy tom wiosną podbił Netflixa, a także na premierowe spotkanie wokół książki Na bulwarach czyhają potwory. Filmowa historia Ameryki Macieja Jarkowca (Agora).   

Igrzyska w Paryżu już się zakończyły, a emocje zdążyły już opaść, ale w stulecie debiutu Polaków na Igrzyskach warto przybliżyć zapomniane historie pierwszych olimpijczyków. Zapraszamy na spotkanie z Danielem Lisem wokół książki Pierwsza drużyna. Paryż 1924. Polski debiut na Igrzyskach Olimpijskich (Agora). 

Na scenie zaprezentują się również m.in.: Marek Sygacz Gruzy kalifatu (Sonia Draga), Michał Zgajewski , Anna Fryczkowska Saga o ludziach ziemi (W.A.B.), Mateusz Pakuła Skóra po dziadku (Agora), Michał Książek Atlas dziur i szczelin – książka, która zdobyła w 2024 roku nagrodę Literacką Warszawy, znalazła się również w ścisłym finale nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za najlepszy reportaż roku 2023, Wojciech Orliński i jego najnowsza książka popularnonaukowa Bum. Wszystko co musisz wiedzieć o chemii, żeby przeżyć kolejny dzień (Znak) czy Melka Kowal, znana influencerka instagramowa i jej nowość Matki na fejsie

Miłośnicy kryminału mogą wysłuchać rozmowy z Markiem Zgajewskim wokół książki Ciemność żyje w nas, drugiego tomu świetnie przyjętej serii kryminalnej (Agora) czy z Jarosławem Szczyżowskim, autorem thrillera z elementami grozy Obserwatorium (Znak). 

Publiczność dziecięca i młodzieżowa z pewnością będzie zainteresowania spotkaniem z Marcinem Kruszewskim Prawo Marcina (Agora) oraz spotkaniem wokół książek Stuarta Gibbsa Szkoła szpiegów (Agora dla Dzieci). 

W tym roku w gronie naszych Wystawców znajdują się wydawnictwa, księgarnie i antykwariaty, a wśród nich: Agora, ArtRage, Dom Spotkań z Historią, Grupa Wydawnicza Foksal – W.A.B., Wilga, Uroboros i Buchamnn, Grupa Wydawnictwo Kobiece, Media Rodzina, Must Read, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Preston School & Publishing, Prószyński Media, Przegląd - Fundacja Oratio Recta, Silver Oficyna Wydawnicza, Sonia Draga, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Tania Książka, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Amaltea, Wydawnictwo Arkady, Wydawnictwo Artbooks, Wydawnictwo Clarosculo, Wydawnictwo Filtry, Wydawnictwo Kameleon, Wydawnictwo Karakter, Wydawnictwo KDW,  Wydawnictwo Mięta, Wydawnictwo Nowa Baśń, Wydawnictwo Vectra. 

Organizatorem Jesiennych Targów Książki jest Fundacja Historia i Kultura. 

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Instytut Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Księgarzy Polskich, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.

Patronat medialny: lubimyczytac.pl, rynek-ksiazki.pl, wydawca.com.pl, wolnelektury.pl, czasdzieci.pl, granice.pl, Radio KOLOR, TVP3.

Mecenas wydarzenia: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 

Jesienne Targi Książki
Plac Defilad, teren przed Kinoteką, od strony Al. Jerozolimskich
Piątek, 20 września     – w godz. 11.00-18.00
Sobota, 21 września     – w godz. 10.00-18.00
Niedziela, 22 września    – w godz. 10.00-17.00

Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Więcej informacji: https://historiaikultura.pl/jesienne-targi-ksiazki

Tagi: literatura,

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Pokaż wszystkie recenzje