10.04: spotkanie z Vadimem Makarenko w Krakowie

Data: 2008-04-07 23:19:24 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: zorza
udostępnij Tweet
News - 10.04: spotkanie z Vadimem Makarenko w Krakowie

Czy to możliwe, że Służba Bezpieczeństwa była prekursorem współczesnych badań rynkowych? Vadim Makarenko w swojej książce "Tajne Służby kapitalizmu. Skąd firmy tyle o nas wiedzą?" dowodzi, że tak. I z pewnością opowie o tym podczas spotkania 10 kwietnia o godz. 17.30 w krakowskim Klubie pod Jaszczurami przy Rynku Głównym 8. Dyskusję poprowadzi Bartek Borowicz.

Więcej informacji o książce "Tajne Służby kapitalizmu. Skąd firmy tyle o nas wiedzą?" znajduje się na specjalnej stronie internetowej www.tajnesluzbykapitalizmu.pl

O książce:"Tajne służby kapitalizmu" to książka poświęcona służbom wywiadowczym firm i stosowanym przez nie metodom. Tytułowe tajne służby kapitalizmu to działy badań i marketingu dużych firm, a także pracujące dla nich firmy badawcze, agencje reklamowe i domy mediowe. To one zbierają i przetwarzają coraz bardziej cenne informacje na nasz temat. W zbieraniu informacji uciekają się one do coraz bardziej wyrafinowanych metod, nierzadko przypominających te, którymi niecałe dwadzieścia lat temu posługiwały się służby specjalne PRL-u.Tajne służby kapitalizmu nie stawiają nas wprawdzie przed tak dramatycznymi wyborami, jak kiedyś służby specjalne, ale w gruncie rzeczy są one podobne.Stworzenie portretu klienta pozwala specom od marketingu dokładnie go sobie wyobrazić: jego język, motywacje zakupowe, ulubione gazety, stacje telewizyjne itp. Ważne jest wszystko: w jakiej dzielnicy mieszkamy, jakie mamy wykształcenie, jak często i gdzie robimy zakupy, czy mamy w domu zwierzęta i gdzie jeździmy na wakacje. Makarenko wyróżnił więc w książce trzy główne obszary zbierania informacji, strefy, w których jesteśmy obserwowani: dom, poza domem, pracę."Tajne służby kapitalizmu. Skąd firmy tyle o nas wiedzą?" to książka, która uświadamia nam, że inwigilacja może mieć różne oblicza.

O Autorze:

Vadim Makarenko jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. Na jej łamach opisuje przełomowe wydarzenia i najnowsze trendy na rynku mediów, w przemyśle rozrywkowym oraz marketingu. Autor portretów medialnych magnatów (Rupert Murdoch, William Randolf Hearst, Robert Maxwell) oraz wywiadów z autorytetami światowego marketingu (Jack Trout, Philip Kotler, Wally Olins). W „Dużym Formacie” opublikował m.in. reportaże Templariusze Coca-Coli i Szpieg prawdę ci powie, za które nominowany był do prestiżowej nagrody dziennikarskiej GrandPress.Jako wykładowca prowadzi w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego zajęcia „Domy mediowe w Polsce”. Tajne służby kapitalizmu to jego debiut książkowy. Materiały do niego zbierał przez dwa lata - uczestniczył w badaniach, przeprowadził dziesiątki wywiadów i przeanalizował ponad sto raportów i prezentacji badawczych.

Źródło: www.ksiazka.net.pl 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje