Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na wieczór autorski Krystyny Kofty, który odbędzie się 6 marca o godz. 19.00 w ramach cyklu "Czwartkowe wieczory" w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wilanów (ul. Radosna 11) m.st. Warszawy.
Spotkanie poprowadzi Anna Bolecka.
Fragment książki:
1979, 24 marca, sobota
Po wczorajszym wieczorze, udało mi się złapać moment, podpatrzyłam, jakie to łatwe, pójść i zostać na noc u dopiero co poznanego faceta. Obserwowałam te spojrzenia, które wcześniej cicho umawiały się, jeszcze zanim padły słowa. Wiedziałam, że dojdzie do tego, okazja była świetna, ona została niedawno sama, on związał się z kimś nie na serio. Dziś rano przyszedł do nas na śniadanie i pochwalił się, wyśpiewał wszystko. Jak było, kto zaczął. Dokładny opis działań. Taktyka. Dobrze wiedzieć takie rzeczy. A przecież ona jest bardzo ładna, ma powodzenie, on też podoba się kobietom. Czułam coś w rodzaju zazdrości, że nie potrafię iść w taki dym. Bez zobowiązań. Zazdrość miała też inny wymiar, bo przecież tyle razy wyznawał mi to i owo. A tu, kiedy tylko dostaje sygnał, wyraźne przyzwolenie, korzysta z oferty. A potem, gdy spacerowaliśmy po mieście, byliśmy w Łazienkach, opowiadał o tym ze śmiechem, i mówił, że ona ma takie wielkie stopy, nie takie małe jak ty! Kiedy coś takiego słyszę, miałabym ochotę zamknąć się w klasztorze, nie czuć żadnych pożądań, nie mieć nic wspólnego z ciałem. Mirek jest całkiem inny. Tak myślę. Skąd taka pewność? Stąd.Rozbieram wnętrza ludzi, jak dziecko rozbiera zegarek na najdrobniejsze części, żeby dotrzeć do najmniejszej choćby, materialnej części czasu. Z równym skutkiem składam je w całość, zawsze jakaś część zostaje albo gubi się śrubkę i coś nie pasuje, ale przecież można nauczyć się zegarmistrzostwa.
Monografia grzechów. Z dziennika 1978-1989
O Autorce
Krystyna Kofta - powieściopisarka, autorka sztuk scenicznych i opowiadań. Opublikowała powieści "Wizjer" (1978), "Wióry" (1980, wydanie zmienione W.A.B. 2006), "Pawilon małych drapieżców" (1988), "Ciało niczyje "(1988), "Złodziejka pamięci" (1998), "Chwała czarownicom" (2002) i zbiór opowiadań "Człowiek, który nie umarł" (1990). Jest również autorką publicystycznych książek "Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę "(1992), "Wychowanie seksualne dla klasy wyższej, średniej i niższej" (2000), a także "Gdyby zamilkły kobiety" (2005). Wraz z Małgorzatą Domagalik napisała "Harpie, piranie, anioły". Jej dramat "Pępowina" ukazał się w zbiorze "Eastern Promise. Seven Plays from Central and Eastern Europe" (1999). Autorka współpracuje z miesięcznikiem "Twój Styl". W 2001 roku ukazała się "Krótka historia Iwony Tramp", pierwsza polska powieść internetowa. W 2003 Krystyna Kofta wydała najbardziej osobistą ze swoich książek: "Lewa, wspomnienie prawej". Z dziennika, wyróżnioną podczas 12. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Na jej podstawie powstał monodram w reżyserii Tomasza Obary, wystawiany przez Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu. "Monografia grzechów. Z dziennika 1978-1989" ukazała się w 2006 roku.