Jeżeli uważasz, że dzięki porządkom w życiu da się rozciągać czas bez końca
- spróbuj nadmuchać słoik. Powodzenia! Podobnie jak słoik, doba nie jest
rozciągliwa...
"Życiologia czyli o mądrym zarządzaniu czasem" to książka, którą powinien przeczytać każdy, kto czasami ma poczucie, że goni w piętkę. Miłosz Brzeziński, jak zwykle z humorem i bez ceregieli, prowokuje do przemyśleń nad uporządkowaniem życia. Jest to trudna sztuka w tych zwariowanych czasach, ale jeśli sam się za te porządki zabierzesz - w Twoim otoczeniu znajdzie się wielu ,,mistrzów", którzy zagospodarują Twoje życie po swojemu. A najważniejsze w Twoim życiu jest to, żeby TO, co dla Ciebie najważniejsze pozostawało najważniejsze, prawda?
PS. Jeżeli dostałeś tę książkę od Kogoś w prezencie, pomyśl o nim ciepło, bo zapewne zależy temu Komuś na Twoim powodzeniu!
Miłosz Brzeziński- topowy polski trener z międzynarodowym certyfikatem coacha ICC. Konsultant CNBC Biznes i TVN w zakresie psychologii biznesu. Autor obrazoburczych felietonów, recenzji i rewolucyjnych artykułów na temat biznesu w teorii i w praktyce. Profesor Działań Skutecznych w Instytucie Kreowania Skuteczności. Konsultuje celebrytów, dziennikarzy i najwyższą kadrę menedżerską w Polsce. Denerwuje. Wyzłośliwia się. Zmusza do myślenia. Ma dwa życiowe motta (Prawdziwa pasja, to wydzieranie światu wiedzy 24 godziny na dobę oraz Wyróżnij się albo zgiń) i dwa rodzaje wizytówek (poważne i niepoważne). Regularnie gości na antenie m.in. TVN, TVN CNBC, TVP, Polskiego Radia, RMF, Antyradia.
Informacje dodatkowe o Życiologia czyli o mądrym zarzadzaniu czasem:
Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2014-10-08
Kategoria: Poradniki
ISBN:
9788364776083
Liczba stron: 230
Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Przeczytane:2023-05-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,
"Żyjemy w czasach zadużości"
Właściwie to autor nie opowiada o jakichś prawdach objawionych. Wręcz odwrotnie, rozprawia o oczywistych oczywistościach doskonale nam znanych. Trzeba byłoby tylko się zatrzymać, albo chociaż z lekka zwolnić, by je dostrzec.
Pan Miłosz porównuje życie ludzkie do trzech ogrodów, które się nazywają: praca, dom i czas dla siebie. Sami widzicie, że to żadne nowości. To, jakie mamy życie, zależy od tego, w jaki sposób dbamy o nasze ogrody razem i o każdy z osobna. Ja nie znalazłam w tej książce nic nowego, ale autor opowiada o tym wszystkim tak zajmująco i z takim poczuciem humoru, iż uważam, że naprawdę warto tę pozycję przeczytać. Zatrzymać się i przeczytać, przypomnieć sobie...
Pisze też o kupowaniu, o tym dlaczego banki wolą kiedy płacimy "plastikiem" a nie gotówką. O bajkach, o tym, że zgodnie z najnowszymi badaniami, kobiety to wcale nie takie gaduły, a faceci wcale nie takie "milczące kołki".
Ale najbardziej spodobało mi się takie stwierdzenie:
"Mężczyzna jest, jeśli chodzi o kontakt z emocjami, w stadium pośrednim między kobietą a autyzmem"
Coś chyba w tym jest ? ?