To naprawdę nie byle co.
Deborah - młoda kobieta, uciekając przed trudnościami życia i żyjąca w świecie fantazji z czasów dzieciństwa, wpada w pułapkę stworzonego przez siebie świata obłędu. Zostaje umieszczona w szpitalu psychiatrycznym. Z diagnozą: schizofrenia, trafia pod opiekę niezwykłej, troskliwej terapeutki doktor Fried.
Przejmująca historia schizofreniczki, która miała odwagę rzucić wyzwanie chorobie i przez trzy kolejne lata toczyła walkę o odzyskanie swojej poczytalności i szczęścia w prawdziwym świecie.
Doktor Fried usiłowała opisać uczucia kogoś, kto nigdy w życiu nie zaznał prawdziwego zdrowia psychicznego.
- My, którzy nigdy nie doświadczyliśmy tej choroby z pierwszej ręki, możemy się tylko domyślać, jakie to musi być straszne i samotne. Żąda się teraz od niej, aby zlikwidowała w sobie wszystkie te lata, które uznawała za rzeczywistość, i przyjęła inną wersję świata na wiarę. Choroba Deborah jest teraz rozpaczliwą walką o zdrowie.
Niezwykle szczera i prawdziwa powieść oparta na przeżyciach autorki pozwala zobaczyć, jak wygląda schizofrenia od podszewki i sprawia, że przeżywamy to samo, co główna bohaterka.
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2014-03-04
Kategoria: Literatura piękna
ISBN:
Liczba stron: 320
Po próbie samobójczej u szesnastoletniej Deborah zdiagnozowano schizofrenię. Dziewczyna za zgodą rodziców trafiła do szpitala psychiatrycznego, gdzie spędziła...
Przeczytane:2018-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Jest to historia 16 letniej dziewczynki chorującej na schizofrenię. Opowiedziana jest z punktu widzenia samej bohaterki oraz oczami Pani Doktor psychiatry, która ją leczy. Historia rozgrywa się zaraz po II wojnie światowej. Opowiada o leczeniu dziewczynki i walce o jej wyzdrowienie. W ciekawy sposób pokazana zostaje ta straszna choroba. Warto przeczytać i poznać świat ludzi cierpiących na schizofrenię.