Życie po arabsku

Kontynuacja „Arabskiego świata”.

Podobnie jak w swojej poprzedniej książce, Emire Khidayer przybliża czytelnikowi arabską obyczajowość, przełamuje stereotypy i weryfikuje naszą wiedzę o niezwykle ciekawym kręgu kulturowym. Jak więc wygląda arabska codzienność? Jaka jest rola mężczyzny i kobiety w arabskim małżeństwie? Jacy są Arabowie?

Próbując znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań, autorka zabiera nas w podróż do barwnego świata, który – choć różni się bardzo od tego, co znamy na co dzień – fascynuje i przyciąga.

Emire Khidayer – pisarka i tłumacz. Urodzona na Słowacji w rodzinie słowacko-irackiej, uzyskała doktorat na Wydziale Studiów Islamskich na Uniwersytecie Komeńskim w Bratysławie. Była pierwszą kobietą w słowackiej dyplomacji, specjalizującą się w stosunkach z krajami arabskimi. Pracowała w słowackich placówkach dyplomatycznych w Egipcie, Kuwejcie i Iraku, a następnie zarządzała firmą teleinformatyczną w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Informacje dodatkowe o Życie po arabsku:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-02-07
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7839-444-0

Kup książkę Życie po arabsku

Życie po arabsku - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-18, Mam,
Życie po arabsku" jest książką wartościową, bogatą w niezwykle ciekawe informacje i mogącą zainteresować wielu czytelników. Z pewnością rozwieje też wiele fałszywych wyobrażeń na temat świata arabskiego, jakie powszechne są w naszej kulturze. Zachęcam do przeczytania tej lektury, bo zdecydowanie jest tego warta.
Avatar użytkownika - Anusss1
Anusss1
Przeczytane:2013-06-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Arabski świat
Emire Khidayer0
Okładka ksiązki - Arabski świat

Jaki naprawdę jest świat arabski? Jacy są Arabowie? Jak odnoszą się do kobiet? Jak arabskie kobiety odnoszą się do mężczyzn? Czym jest arabska kultura...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski