Zwierzyniec

Niezwykły album, w którym zwierzęta z dzieł polskich artystów stają się bohaterami opowiadań i wierszy.

Wyżły chodzą na łyżwy.

Tygrys, jaguar i ryś korzystają z usług fryzjera.

Łosie wyczekują sygnału z dalekiej planety.

W tej książce spotkały się zwierzęta przedstawione przez polskich artystów z ostatnich kilku stuleci. Malowane, tkane, rzeźbione i wycinane. Skrzydlate i rogate, swojskie i egzotyczne, dzikie i domowe. Słynne i zupełnie nieznane. Wiekowe i całkiem młode. Kłócą się i dobijają targów, ryczą i śpiewają, zwiedzają śmietniki i przymierzają buty, śnią, tęsknią i marzą. Zapraszają małych i dużych na zaskakujący spacer po świecie przyrody i sztuki.

Ponad 200 dzieł sztuki i obiektów rzemiosła artystycznego wraz z napisanymi specjalnie do nich tekstami złożyło się na jedyny w swoim rodzaju zbiór opowieści o zwierzętach. Obrazy i słowa tworzą w nim nierozerwalną całość, która zaskakuje, bawi i wzrusza, a przy tym w niepowtarzalny sposób zapoznaje czytelników z bogactwem i różnorodnością polskiego dziedzictwa artystycznego.

Informacje dodatkowe o Zwierzyniec:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2018-10-24

Kup książkę Zwierzyniec

Zwierzyniec - opinie o książce

Co tu dużo gadać – ta książka to dla mnie zupełna bomba. Oprawa graficzna, w której mamy rzeźby, obrazy, rysunki, ryciny i wiele innych zdjęć dekoruje praktycznie każdą jedną stronę. Coś wspaniałego dla małego i dużego. Tekst, który jest tutaj zamieszczony jest [pisany wierszem co dodatkowo jest przyjemne w odbiorze   To nie jest poradnik, ani żadna książka geograficzna. To kawał polskiej kultury w całej swojej okazałości! Piękna, w twardej oprawie i z poczuciem humoru.

Czy można chcieć coś więcej?

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski