W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, zarówno błogosławiony Jan Paweł II, jak i jego poprzednik, zapraszali na plac św. Piotra w Watykanie przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń katolickich z całego świata, by wspólnie z nimi się modlić i przyzywać Duch Świętego. Pokazują nam tym samym jak ważny dla całego Kościoła jest to czas.

Ten tydzień to bardzo ważny dla Kościoła czas, w którym pragniemy, na wzór Apostołów, Maryi, innych niewiast i uczniów Jezusa, trwać na modlitwie, oczekując obiecanego Pocieszyciela. Praktyka duszpasterska naszych parafii ciągle jeszcze pokazuje, że jest to temat mocno zaniedbany.
(z Wprowadzenia autora, Sekretarza Komisji Duszpasterstwa KEP).

Opracowanie zawiera:
- propozycje celebracji,
- scenariusze liturgii Eucharystii,
- myśli do homilii,
- liturgię Wigilii Pięćdziesiątnicy,
- wybrane modlitwy,
- śpiewy.

Informacje dodatkowe o Zstąp na nas, Duchu Święty! Materiały duszpsterskie na tydzień przed zesłaniem Ducha Świętego:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2013-05-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: ISBN 978-83-7516-522

Kup książkę Zstąp na nas, Duchu Święty! Materiały duszpsterskie na tydzień przed zesłaniem Ducha Świętego

Zstąp na nas, Duchu Święty! Materiały duszpsterskie na tydzień przed zesłaniem Ducha Świętego - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski