reklama

Zrób to sam

Poradnik dla majsterkowiczów-hobbystów. Nawet zupełny laik nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem instrukcji, a jeżeli nawet, większość jest też przedstawiona na ilustracjch i zdjęciach. Trzeba oczywiście brać poprawkę na to, że książka ma już swoje lata, więc część materiałów i technik trochę się pozmieniała.

Majsterkowicze, którzy swoje warsztaty odziedziczyli przynajmniej w części po poprzednim pokoleniu pewnie najbardziej odnajdą się w temacie korzystając z książki, ale techniki nie zmieniły się aż tak, żeby pozostali nie mogli również skorzystać, szczególnie początkujący, którzy raczej nie zabiorą się od razu za skomplikowane sprzety.

Książka opisuje właściwości materiałów, więc nie jest tylko zwykłym "how to", ale też pomaga zrozumieć dlaczego robimy właśnie tak, a nie inaczej. Daje dobre podstawy do późniejszych samodzielnych działań.

Informacje dodatkowe o Zrób to sam:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 1987 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 83-213-3187-4
Tytuł oryginału: SELBERMACHEN

Kup książkę Zrób to sam

Zrób to sam - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ignis
Ignis
Przeczytane:2018-07-02, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Ocena 5 zamiast 6 tylko dlatego, że książka jest już dość wiekowa, więc częściowo nieaktualna. Poza tym całość super. Prosty tekst z tłumaczeniem sposobu użycia i możliwości narzędzi i materiałów opatrzony wyraźnymi ilustracjami i zdjęciami.

Oczywiście książka jest przeznaczona dla hobbystów, ale opisy są na tyle szczegółowe, że może służyć, jako podręcznik w trakcie profesjonalnej nauki podstaw.

Tematy są poukładane tak, że bardzo łatwo znaleźć to, czego szukamy. Wygląd książki też na plus - nie jest dziełem sztuki, więc zapracowany majsterkowicz nie będzie musiał się zastanawiać, czy przypadkiem w trakcie pracy jej nie uszkodzi. Papier żółtawy, średniej jakości, więc pierwszych oznak zużycia nawet nie widać. :)

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung