Żona Mormona

Tom 15 cyklu Historie Prawdziwe [Kolekcja Hachette]

Irene Spencer wychowała się w rodzinie mormonów praktykujących poligamię. W dzieciństwie wielokrotnie słyszała, że wielożeństwo to warunek nie tylko pożądany, ale bezwzględnie wymagany dla osiągnięcia nagrody w niebie. W wieku szesnastu lat została więc żoną poligamisty. Nie przypuszczała, że wybrana przez nią droga do nieba będzie prowadziła przez piekło. Skrajna nędza, izolacja od reszty świata, lekceważenie ze strony zajętego innymi żonami męża - oto warunki, w jakich przeżyła 28 lat. W poszukiwaniu lepszego jutra dla siebie i dzieci zdecydowała się na odważny krok ku prawdziwemu światu i wolności, o której dotąd nie miała pojęcia.

Informacje dodatkowe o Żona Mormona:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-247-2455-0
Tytuł oryginału: Shattered Dreams: My Life as a Polygamist's Wife
Tłumaczenie: Katarzyna Rusłan

Tagi: Małżeństwo wierzenia mormoni

Kup książkę Żona Mormona

Żona Mormona - opinie o książce

Autobiograficzna opowieść mormońskiej żony (drugiej z dziesięciu). Matki trzynaściorga dzieci. Autorka opowiada swoje przeżycia począwszy od najmłodszych lat (m.in opowiada o swojej matce i ojcu oraz o tym jak uczyła się zasad wiary), poprzez późniejsze zmagania. Doświadczała trudnych życiowych wyborów. Zmagała się z życiem u boku męża, który nie poświęca jej wiele uwagi. Opisuje trudności bycia "tą drugą" z kolei, trudności z akceptacją wielu decyzji.

Autorka opowiadając o swoim życiu, szczegółowo przedstawia uczucia i przemyślenia, ukazuje czytelnikowi swoje zmagania z wewnętrznym rozdarciem pomiędzy własną wiarą, a rzeczywistym życiem.
Obok tego przytacza konkretne zasady wiary mormońskiej. Dzięki temu czytelnik (w szczególności gdy jest niezaznajomiony z tematem) - może przybliżyć sobie pewne aspekty, którymi rodziny mormońskie kierują się w życiu i poznać te obyczaje.

Książka warta przeczytania. Na pewno zainteresuje tych, którzy do tej pory niewiele wiedzieli na temat mormonów. Czyta się ją (a właściwie pochłania) z dużym zainteresowaniem, a podczas czytania ciśnie się zdanie: jak w cywilizowanym świecie ludzie z mogą tak żyć?

Opinia opublikowana na moim blogu:

Avatar użytkownika - Monique
Okładka ksiązki - Żona mormona

Krwawy kult
Irene Spencer 0
Okładka ksiązki - Krwawy kult

Autorka Irene Spencer, dużą część życia spędziła w poligamicznym małżeństwie z jednym z braci LeBaronów, założycieli fundamentalistycznej sekty...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski