Znajdujemy ich, gdy są już martwi, T.3. Dusza

Ocena: 5 (1 głosów)

Zaczęło się od kwestionowania bogów. Kończy się tutaj... kolejny raz... na skraju wszechświata.

Pierwszą rzeczą, jaką po przebudzeniu widzi wyhodowana na zwłokach boga Malika forma sztucznej inteligencji, Thierry-9, jest twarz Jasona Hauera, znajdującego się u kresu życia i będącego już tylko cieniem dawnego siebie. Wynikiem ich rozmowy będzie wędrówka Thierry'ego-9 w czasie i przestrzeni. Podążając śladem wspomnień Malika, poleci trasą brzemiennej w skutki wyprawy Vihaan II, by wreszcie, raz na zawsze, odkryć pochodzenie bogów.

Granice między tym, co ludzkie, a tym, co boskie, zacierają się z każdą stroną ostatniej części tej międzygwiezdnej, nominowanej do Nagrody Eisnera epopei autorstwa Ala Ewinga (Immortal Hulk) i Simone'a Di Meo (Batman: White King Presents: Red Hood).

Wydanie zawiera zeszyty #11-15.

Informacje dodatkowe o Znajdujemy ich, gdy są już martwi, T.3. Dusza:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2023-09-13
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788382305067
Liczba stron: 144
Tytuł oryginału: We Only Find Them When They're Dead, vol. 3

więcej

Kup książkę Znajdujemy ich, gdy są już martwi, T.3. Dusza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Znajdujemy ich, gdy są już martwi, T.3. Dusza - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-10-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

POPKulturowy Kociołek:

Znajdujemy ich, gdy są już martwi tom 3 to ostatnia już część kosmicznej opery Ala Ewinga i Simone Di Meo. Przyszła więc pora na domknięcie napoczętych wątków i danie czytelnikom odpowiedzi na nurtujące ich pytania kotłujące się w ich głowach od pierwszego tomu.

Biorąc do ręki album Znajdujemy ich, gdy są już martwi tom 3, otrzymujemy złożoną i dającą do myślenia narrację, dzięki której treść komiksu na długo pozostanie w umysłach niektórych czytelników. Autor kolejny raz decyduje się eksplorować tematykę duszy, duchowości i celu życia człowieka. Stawia on liczne pytania o istnienie Boskiej iskierki, zmuszając tym samym odbiorcę do pewnych refleksji nad przeczytaną treścią. Obok tego eksploruje on ludzką psychikę, dodając opowieści głębi i złożoności, czyniąc ją czymś więcej niż tylko standardową przygodą science-fiction.

Brzmi to wszystko bardzo intrygująco i potrafi przyciągnąć uwagę fanów bardziej złożonego sci-fi. Jakość ciekawej treści zależy jednak również od formy jej podania, a z tym jest już tu pewien problem. Akcja ponownie przeskakuje tu mocno do przodu. Wraz z tym skokiem pojawiają się te same problemy, które mieliśmy w poprzedniej historii. Mianowicie poznajemy opowieść z perspektywy nowych bohaterów, wiedząc, że i tak po kilku stronach znikną oni z historii. Oznacza to nic innego jak kolejny raz dość przeciętne kreacje bohaterów.

Powodów do narzekania nie ma za to, jeśli chodzi o domknięcie napoczętych wątków. Twórcy udaje się sprawnie odpowiedzieć na prawie wszystkie stawiane w historii pytania (czy są to odpowiedzi satysfakcjonujące to już sprawa mocno indywidualna). Niestety album nie uniknął przy tym pewnych potknięć z poprzednich tomów. Zdarzają się tu za bardzo przegadane momenty z niepotrzebnym techno bełkotem. Na całe szczęście nie ma ich zbyt wiele, a twórca stara się je kontrastować mocniejszą akcją. Najlepiej jest czytać całą serię jednym ciągiem (bez przerw), nabiera ona wtedy większej spójności....

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy