Złożyłem obietnicę. Jak wiara zmieniła moje życie

Nicola Legrottaglie urodził się w 1976 roku. Karierę zaczynał we włoskiej trzeciej lidze. W 1998 roku przeszedł do Chievo Werona i z tym klubem debiutował w Serie A w 2001 roku. Jego piłkarski rozwój ukoronowało powołanie do reprezentacji narodowej w 2002 roku. Stał się wówczas obiektem zainteresowań najważniejszych zespołów Serie A. Wśród nich był Juventus Turyn, w którym gra od 2003 roku. Jego życie odmieniło nawrócenie, po którym przystąpił do chrześcijańskiej organizacji „Sportowcy Chrystusa”, by obok takich gwiazd jak Kaká dawać świadectwo swojemu wyborowi życiowemu i wierze. We Włoszech książka ta dla wielu była szokująca, gdyż znany piłkarz nie boi się mówić jasno i zdecydowanie o tak ważnych sprawach jak eutanazja, sztuczne zapłodnienie, homo-seksualizm, wstrzemięźliwość seksualna. Jej lektura jest fascynująca, gdyż jak powiada sam Legrottaglie: „odpowiedzialność związana z mówieniem o Jezusie przed wami wszystkimi, jest dużo bardziej emocjonująca niż rozmawianie o meczu Juventusu z Interem”

Informacje dodatkowe o Złożyłem obietnicę. Jak wiara zmieniła moje życie:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2010-07-15
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7660-063-5

Kup książkę Złożyłem obietnicę. Jak wiara zmieniła moje życie

Złożyłem obietnicę. Jak wiara zmieniła moje życie - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski