Złączeni przeszłością

Tom 7 cyklu Born in Blood Mafia Chronicles

Dante złożył przysięgę. Zarzekł się, że mafia będzie dla niego najważniejsza. Że nic ani nikt nie stanie ponad nią. Pięć razy nie dotrzymał obietnicy. Pięć razy zdradził mafię i udało mu się to zakamuflować.

Jego ojciec nauczył go, jak skrywać emocje. Dante opanował tę umiejętność do perfekcji. To dlatego został świetnym capo, a gdy zmarła jego żona Carla, potrafił ukryć swój żal i rozgoryczenie.

Kiedy Valentina oznajmia mu, że spodziewa się jego dziecka, Dante zamiast się cieszyć, oskarża ją o niewierność. Przecież z Carlą starali się tyle czasu i nigdy nie doczekali potomstwa. Więc jak to możliwe, że Valentina tak szybko zaszła w ciążę?

Czy Dante pozwoli odejść przeszłości? Czy przestanie ranić kobietę, którą pokochał, i ocali to, co jest dla niego naprawdę ważne?

{}

Informacje dodatkowe o Złączeni przeszłością:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-10-20
Tytuł oryginału: Bound by The Past
Język oryginału: Angielski

Kup książkę Złączeni przeszłością

Złączeni przeszłością - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2021-11-07,

♥️🔥🍁🍂 RECENZJA 🍂🍁🔥♥️

Autor: @corareillyauthor
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

Złączeni Przeszłością
Born in Blood Mafia Chronicles (tom 7).

„Miłość przyszła z czasem, ale gdy nadeszła, zapłonęła z gwałtownością, a kiedy została mi odebrana niemal obróciła mnie w popiół”.

Dante złożył przysięgę, że mafia będzie dla niego najważniejsza, że nikt ani nic nie stanie ponad nią. Złamał swoją obietnicę aż 5 razy, ale na szczęście udało mu się to ukryć. Ojciec nauczył go jak perfekcyjnie ukrywać emocje Dante opanował to do perfekcji. Dlatego był swietnym capo. Gdy pewnego dnia Valentina oznajmiła mu, że jest w ciąży to on oskarżył ją o zdradę. Bo przez tyle lat starał się o dziecko z Carla i nie doczekał się. Więcej, jak to możliwe, że Valentina tak szybko zaszła w ciążę? 🤔 Czy wy też myślcie, że ona go zdradzała? 🤔 A może to Carla go okłamywała? 🤔 Jak myślicie czy Dante pokocha Valentine? 🤔 Czy przestanie ją ranić? 🤔 Czy on pokocha to małe maleństwo? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce 😁.

„Moja miłość do niej nie zrodziła się tak szybko, ale teraz wiedziałem już, że była różnie gwałtowna i silna”.

Ten tom pokazuje nam życie od strony Dantego i Valentiny. Dużo rzeczy jest wyjaśnionych. Bardzo się cieszę, że autorka napisała książkę z ich perspektywy.
Kocham serię Cory. Jest ona moją ulubioną zagraniczną autorką. Mogę jej książki brać w ciemno, nigdy jeszcze się nie zawiodłam na nich. Książka napisana jest bardzo dobrze. Czyta się ją szybko i dobrze. Fabuła bardzo mi się podobała. Co do bohaterów, to bardzo ich lubię. Zawsze czekam z niecierpliwością na następne książki tej autorki. A Wy lubicie książki tej autorki? 🤔 Czytaliście je? 🤔 Podobały się Wam? 🤔

Polecam z czystym sumieniem każdemu cała serię tych książek.

Zawsze trzeba pamiętać, że każdy ma inny gust i co innego mu się podoba 🙂.

Gratuluję autorce napisania i wydania tak świetnej serii.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ♥️.
Daje jej ⭐ 10/10

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-10-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Złączeni przeszłością" to idealne domknięcie wszystkiego, o czym czytaliśmy do tej pory, a także uzupełnienie historii Dante i Valentiny. W końcu mamy sposobność, by doświadczyć sposobu myślenia Dante, zobaczyć wiele wydarzeń z jego perspektywy i zrozumieć wiele jego wyborów oraz zachowań. Capo Chicago aż pięciokrotnie zdradził mafię i to te zdrady stanowią motyw przewodni kolejnych części książki. Jako kobieta, czytając to, byłam dumna z jego wyborów. Okazał dzięki temu człowieczeństwo, na które, jak wszyscy wiemy, nie ma miejsce w świecie mafii. Ale pokazał również, że ma uczucia i potrafi kierować się miłością. Bo to właśnie miłość pchnęła go do podjęcia działań przeciwko swojemu oddziałowi. Ale jak jego wybory wyglądały z perspektywy członków mafii? Z pewnością samolubnie. Zdrada powinna być w końcu karana śmiercią, a on kilkukrotnie, kierując się prywatnymi pobudkami, jej się dopuścił. Cora Reilly pokazuje nam, że perspektywa ma ogromne znaczenie. I nie tylko taki przykład ukazuje w tej książce. Ten tom to historia Chicago, skłóconego zarówno z Nowym Jorkiem jak i Las Vegas. Podczas lektury trzymamy kciuki za powodzenie Dantego, drżymy o życie jego i jego najbliższych, nie ma sposobu by nie zaangażować się w czytaną historię. Ale wróćmy myślą do "Złamanych" bądź tomów "Złączonych" opowiadających o nowojorskim oddziale. Przecież tam angażowaliśmy się w życie wrogów Dantego i odczuwaliśmy podobne emocje. Tak, wszystko bowiem zależy od tego, jak spojrzymy na wiele spraw. I choć tu, zarówno Luca jak i Remo, zdawali się być wrogami i zagrożeniem, to jednak podchodząc do lektury innych części, to o nich się baliśmy. I to również podkreśla Valentina (która swoją drogą bardzo dojrzała i zmieniła się na pewną siebie, świadomą życia w mafii kobietę, która wielokrotnie wykazywała się rozsądkiem i dobrą radą). Każdy członek mafii dla jednych jest wrogiem, jednak pozostawia w domu ludzi, którzy drżą o jego życie i życzą śmierci wszystkim, byleby tylko ukochany wrócił do domu.
Wszyscy fani serii powinni być ukontentowani tym tomem. Spina on bowiem wiele wydarzeń z pozostałych częsci, jednak absolutnie, co jest warte podkreślenia, nie sprawia, że jesteśmy znudzeni. Spijamy każde słowo i patrzymy na świat oczami głównie Dantego, zmieniając podejście do wielu jego decyzji. Z ogromną przyjemnością patrzyłam, jak więź między Dante i Val, wraz z biegiem lat się zmienia, zacieśnia, staje się wręcz niezniszczalna. Ktokolwiek nie dowierzał w "Złączonych obowiązkiem" w szczerość łączących ich uczuć, nie powinien teraz mieć za grosz wątpliwości. Ale Dante jest nie tylko dobrym mężem, ale także doskonałym ojcem. I właśnie, gdzieś tam w tle, rośnie nowe pokolenie rodziny, Autorka już nadała im ciekawe charaktery, rozbudzając naszą chęć na poznanie ich dorosłych losów. Ach, gdyby tak dzieci połączyły rodziny Luci i Dantego? To by był hit! ;-) Wracając jednak do książki, moim zdaniem to absolutny must read każdego fana serii. Napisana, jak zwykle, doskonale, wciąga czytelnika i jest po prostu nieodkładalna. Cora Reilly udowadnia, że jest królową mafii i na tę chwilę nikt jej nie dorównuje. Gorąco Wam polecam tę książkę! Dziękuję Wydawnictwu Niezwykłe za zaufanie i możliwość recenzji :-)

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2021, Romans,
Luca Vitiello
Cora Reilly 0
Okładka ksiązki - Luca Vitiello

Bestsellerowa powieść Złączeni honorem z perspektywy Luki Vitiello! Luca był potworem. Okrucieństwo płynęło w jego żyłach niczym trucizna, podobnie jak...

Naznaczeni grzechem
Cora Reilly0
Okładka ksiązki - Naznaczeni grzechem

Naznaczeni grzechem. Część pierwszaSeria: ,,Grzechy ojców" Przyszła pora na historie dorosłych dzieci bohaterów słynnych ,,Złączonych"!Pierwszą będzie...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski