Zbrodnia i wina

Wybrać złe wino to zbrodnia – winiarski Sherlock Holmes na tropie.

Odkryj mroczne tajemnice znanych win i winnic świata. Poznaj opowieści z podróży do miejsc, w których wino i zbrodnia tworzą fascynujący duet oraz odsłaniają naj- ciemniejszą stronę ludzkiej natury. Bo jeśli ludzie dla bu- telki wina skłonni są zabijać, kraść, szantażować, truć, pod- palać i wysadzać magazyny, to w tym winie musi coś być!

Michał Bardel, niczym winiarski Sherlock Holmes, tropi sensacyjne zniknięcia beczek wina w Toskanii, demaskuje langwedockich terrorystów-winiarzy, a w zuryskiej kate- drze bada zatruty kielich z winem. Wszystko to okraszone rzeczową wiedzą znawcy i zabawnymi anegdotami.

Jeśli chcesz odnaleźć się w gąszczu odmian i etykiet, ale nie chcesz utonąć w specjalistycznym żargonie – trzymasz w ręce niepowtarzalny przewodnik dla miłośników wina, podróży i mrocznych opowieści.

- jakie wino na aperitif, jakie do posiłku, a jakie do medytacji
- jakie wina dają najwięcej przyjemności i nie zabijają ceną
- jakich win szukać w supermarkecie, a po jakie lepiej udać się do sklepu winiarskiego
- dlaczego w przypadku czerwonego wina ważniejszy jest styl niż odmiana
- co warto brać pod uwagę przy wyborze białego wina
- czym kierować się przy wyborze wina na prezent

Informacje dodatkowe o Zbrodnia i wina:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-08-28
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-3212-9

Kup książkę Zbrodnia i wina

Zbrodnia i wina - opinie o książce

Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2014-12-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
Zaciekawiła mnie ta książka, ponieważ temat jest potraktowany zupełnie inaczej. Nie będzie to klasyczny, nudny dla laika, przewodnik po winach, z którego nic nie zrozumiemy i nie zapamiętamy. To będzie opowieść pełna sensacyjnych wydarzeń, powiązanych z tym jakże szlachetnym trunkiem, bo czyż dla dobrego wina nie popełnia się zbrodni? Nie kłamie się, nie oszukuje? Autor odkryje przed nami mroczne tajemnice winnic podróżując po całym świecie i zaintryguje historiami jakże interesującego duetu.
Avatar użytkownika - frolic
frolic
Przeczytane:2014-09-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Lubię wino, lubię jego smak, zapach, kolor, piękne butelki i etykiety. Zawsze podziwiałam profesjonalnych degustatorów, którzy z jednego kieliszka potrafili wyczuć feerię aromatów. Taką właśnie osobą jest autor tej książki, pan Michał Bardel, który wędruje po świecie w poszukiwaniu wyjątkowych smaków win. A my jedziemy z nim w tę podróż – do Toskanii, Burgundii, Szampanii, a nawet do Izraela. A do tego Michał Bardel jest smakoszem słów – dobiera je w przepiękny sposób, nie żałuje synestezji, a także dowcipu, ma naprawdę lekkie pióro. Gorąco polecam winowym smakoszom!
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2014-09-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Bardzo lubuję się w winie, dlatego książkę Bardela dostałam w prezencie. Byłam zaskoczona, ponieważ nie jest to standardowy poradnik, ale ,,sensacyjny przewodnik" napisany zgrabną prozą i pozbawiony zdjęć. Ostatecznie jestem bardzo zadowolona. Książka została napisana z dziennikarskim zacięciem, więc jest poczucie humoru i opowieść, która sama się czyta. Każdy z dwunastu rozdziałów koncentruje się na innej krainie geograficznej i każdy rozpoczyna się od jakiejś zbrodniczej historii lub przekrętu motywowanych pragnieniem posiadania najlepszych win na świecie. Jest też w przewodniku wiele rad - o tym, jak pić, gdzie kupować, które wina są najdroższe i dlaczego. Polecam szczególnie tym, którzy wina piją i chcieliby to robić bardziej świadomie.
Avatar użytkownika - Studentka
Studentka
Przeczytane:2014-08-23, Ocena: 5, Przeczytałem,
Michał Bardel jako winiarski detektyw tropi sensacyjne historie, które napotyka w swych podróżach do regionów winiarskich świata. Czytelnik podróżuje wraz z nim i ma okazję zobaczyć oczami wyobraźni, takie miejsca jak: Burgundia, Bordeaux, Mozela, Langwedocja, Toskania, Szwajcaria, Izrael, Piemont, Szampania, Dolina Rodanu, Południowa Afryka czy Kreta. „Zbrodnia i wina” to wyjątkowy, bo z nutką grozy, przewodnik po świecie win.
Korek czy zakrętka?
Michał Bardel0
Okładka ksiązki - Korek czy zakrętka?

Pierwsze kroki w świecie wina. Jak kupić dobre wino, ile go nalewać do kieliszka, jak łączyć wino z jedzeniem, jak rozpoznać chorobę korkową i czy wypada...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski