Zbójecka narzeczona

Ocena: 5 (2 głosów)
Inne wydania:

To jest opowieść o trzech przyjaciółkach. I tej "czwartej". Ona umie tak manipulować nimi i mężczyznami ich życia, że w końcu wszystkie trzy ją znienawidzą. I naprawdę będą miały za co... Znienawidzą ją aż do śmierci. I zjawią sie wtedy na jej pogrzebie. Chyba po to, by mieć pewność, że ta kobieta fatalna już nigdy im nie zagrozi... A potem mija pięć lat i Zenia... powraca! Żywa! teraz dopiero Roz, Tony i Charis mogą bać się naprawdę. Bo tamto wszystko, to była gra...wstępna. Jak na rasową uwodzicielkę przystało.

Informacje dodatkowe o Zbójecka narzeczona:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2008-04-14
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7470-117-4
Liczba stron: 424

więcej

Kup książkę Zbójecka narzeczona

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Zbójecka narzeczona - opinie o książce

Avatar użytkownika - jukka82
jukka82
Przeczytane:2022-04-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Świetna! Wspaniała! Wielowątkowa, pełna trafnych i zaskakujących spostrzeżeń. Kawał dobrej kobiecej literatury.

Link do opinii
Avatar użytkownika - niepoczytalna
niepoczytalna
Przeczytane:2022-02-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

Kobieta kobiecie wilkiem

Margaret Atwood wielokrotnie udowadniała, że jest znakomitą obserwatorką ludzkiej natury. Jej powieści pod płaszczykiem lekkiej, czasami niezobowiązującej fabuły skrywają fundamentalne pytania na temat podziału ról, natury związków oraz konkretnych cech przypisanych danej płci. Czy kobiety to faktycznie słaba płeć (gdzie słabość objawia się przede wszystkim potrzebą kochania i bycia kochaną)? Czy kobieta jest winna lojalność drugiej kobiecie tylko ze względu na płeć? Czy istnieją jakiekolwiek cechy, które są unikatowe tylko dla jednej płci?

"Zbójecka narzeczona" opowiada historię trzech kobiet, których losy połączyła ta czwarta - Zenia. Każda z bohaterek skrywa bolesne historie nieudanych związków, zaniedbań rodzicielskich, samotności, zdrady, trudnych relacji z matkami, które desperacko szukały akceptacji, przy okazji zapisując w córkach te same mechanizmy.

Bohaterki Atwood w jakiś sposób łamią społecznie przypisane im role, czy to przez dziedzinę naukową, którą się zajmują, czy przez pozornie lekki stosunek do spraw łóżkowych, czy jeszcze przez bezwzględność, z jaką sięgają po to, czego chcą (co przecież kobietom nie uchodzi, bo to stworzenia pełne miłości, empatii i troskliwości). Margaret Atwood po mistrzowsku rozprawiła się z relacjami: matka - córka, żona - mąż, przyjaciółka - przyjaciółka, nie oszczędzając przy tym żadnych stereotypów, które są im przypisane.

"Zbójecka narzeczona" nie należy do najlżejszych lektur. Już nawet pomijając samą tematykę i trudne historie bohaterek, trzeba zmierzyć się z dość specyficznym stylem Atwood. Konstrukcja powieści sprawia, że główny wątek powieści (relacja między Tony, Roz, Charis i Zenią) rozwija się bardzo powoli, bo w międzyczasie poznajemy losy każdej z bohaterek od czasów dzieciństwa. Mimo wszystko polecam, bo jest to jedna z tych powieści, które zmuszają do refleksji i nie pozostawia czytelnika obojętnym.

Link do opinii
Inne książki autora
Namiot
Margaret Atwood0
Okładka ksiązki - Namiot

Najnowszy tom esejów, krótkich wierszy i szkiców pióra znanej kanadyjskiej autorki, laureatki licznych prestiżowych nagród literackich. Niesamowite, dowcipne...

Wdowi las
Margaret Atwood0
Okładka ksiązki - Wdowi las

Dowcip, inteligencja i nieskończona wyobraźnia. Jak ona to robi? Jak Margaret Atwood nieustannie tworzy tak mądrą, przejmującą, złośliwie zabawną i po...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy