Zastępstwo

Tom 1 cyklu Rodzina Russo

Ella Bartoli jako nastolatka pracowała razem z matką dla mafijnej rodziny Russo. W wieku szesnastu lat oddała dziewictwo synowi szefa mafii – Michaelowi. Jednak, o czym chłopak nie wiedział, oddała mu wtedy też swoje serce.

Michael wkrótce wyjechał i ta dwójka nie widziała się przez kolejne osiem lat. Tymczasem mężczyźnie została obiecana inna kobieta, Lilly Ellis, i wkrótce miał ją poślubić.

Niewiarygodna tragedia sprawia, że ślub Lilly i Michaela nigdy nie dojdzie do skutku. Tak więc ojciec mężczyzny wpada na pomysł, żeby to Ella zastąpiła narzeczoną jego syna. Młoda kobieta nie chce się na to zgodzić i ma ku temu wiele powodów. W tym najważniejszy – nienawidzi Michaela za to, że ją zostawił i o niej zapomniał.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Zastępstwo:

Zastępstwo - opinie o książce

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-11-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ella wraz z matką pracują dla mafijnej rodziny Russo. Gdy w wieku szesnastu lat dziewczyna oddaje się synowi szefa, nie domyśla się, że wraz z ciałem oddała mu również swoje serce, które Chłopak łamie wraz ze swoim wyjazdem.

Osiem lat później Michael wraca.

Okazuje się, że rodzina wybrała mu również żonę, Lilly Ellis, która wkrótce ma poślubić.

Niewiarygodna tragedia sprawia, że do ślubu nie dojdzie. Jednak ojciec chłopaka wpada na genialny pomysł. To właśnie Ella ma poślubić Michalea, jednak ta nie chce się na to zgodzić. Jednym z powodów jest to, że chłopak ją zostawił i zapomniał o jej istnieniu.

Tylko czy można o tak odmówić szefowi mafii?

"Nikt nie powiedział, że miłość jest prosta, ale czasem trzeba dawać drugą szansę."

"Zastępstwo" książka, która może wywołać sprzeczne uczucia. Choć książka ma piękną okładkę, to środek wymagającym czytelnikom może nie przypaść do gustu. Ja sięgając po tę książkę widziałam kilka jej recenzji jedne było dobre inne gorsze. Sama z tą książką spędziłam przyjemne dwa wieczory.

Autorka ma przyjemny styl pisania, język nie jest jakiś skomplikowany, dzięki czemu szybko i bez problemu czyta się tę historię. Bohaterów to dwa różne światy. On bezwzględny zabija bez zająknięcia, ona zrobi dla rodziny wszystko czasami jest lekko irytująca. Zabrakło mi więcej mafii w mafii, ale ogólnie do niczego więcej się nie przyczepie ?

Nie wiem jak Wy, ale ja polecam tę książkę na kocykowe wieczory z

herbatką ?

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-09-29, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Jest to już druga książka autorki, lecz dla mnie było to pierwsze spotkanie z jej piórem. Byłam niezwykle ciekawa tej historii, gdyż opis bardzo mnie zaintrygował.

Ella jako szesnastoletnia dziewczyna kochała ponad wszelką miarę starszego o kilka lat od siebie Michaela. To właśnie jemu oddała nie tylko serce, ale i swoją niewinność. Jednak mężczyzna po kilku dniach, bez słowa wyjaśnienia wyjechał do Włoch. Dziewczyna szybko dowiedziała się, co było tego powodem. Młody spadkobierca mafijnego rodu Russo poślubić miał wybraną przez swoją  rodzinę Lilly Ellis. Złamana i oszukana Ella, nie spodziewała się jednak, że po ośmiu latach, Michael wróci znów do jej życia, a ona zostanie zmuszona do ślubu z nim, jednak nie jako ona, osoba, którą jest, ale jako jego zmarła narzeczona. Z nową tożsamością wkracza do świata, który choć był jej znany od dawna, to nigdy nie myślała nawet, że przyjdzie jej brać w nim czynny udział. Czy życie u boku kogoś kogo się kochało a kto złamał Twoje serce jest w ogóle możliwe?

Muszę przyznać, że tę pozycję czytało mi się bardzo szybko. Autorka ma przyjemny styl, choć historia momentami wydawała mi się nieco chaotyczna, od nienawiści do miłości, jak i na odwrót, skakałam niemal w ułamku sekundy, co nie do końca mi pasowało przy dorosłych postaciach, które grały tutaj pierwsze skrzypce. Podobał mi się motyw z udawaniem byłej narzeczonej, podobieństwo Ellie zostało wykorzystane choć ona sama nie do końca zdawała sobie sprawy z intencji Michaela. Gangsterska otoczka całości była bardziej tłem dla relacji bohaterów, bo niewiele znalazłam tu brutalności czy mafijnych porachunków, co nie jest oczywiście minusem choć mi brakowało więcej adrenaliny.

Narracja jest pierwszoosobowa, prowadzona z perspektywy głównych postaci. Mogłam więc poznać ich prawdziwe myśli i motywy, którymi się kierowali. Dzięki temu zobaczyłam Michaela w nieco innym świetle, gdyż bez tego jawił się jako nieco zadufany w sobie chłopak a nie dorosły mężczyzna i przyszła głowa rodu mafijnego.  Zrobił na mnie wrażenie nieco rozkapryszonego. Ella natomiast nie bez obaw stanęła u jego boku. Strach o bliskich jednak zmusił ją do zmierzenia się z przeszłością i uczuciem, które nie wygasło w jej sercu. Podobała mi się jej postawa, kiedy stawiała opór i mimo sytuacji nie chciała poddać się przeciwnościom.

,,Zastępstwo" mnie wciągnęło i z ciekawością śledziłam losy bohaterów. Zwroty akcji kilkukrotnie mnie zaskoczyły więc z pewnością nie nudziłam się przy tej pozycji. Zachęcam Was do sięgnięcia po nią zwłaszcza jeśli lubicie motyw mafii - jestem ciekawa Waszego zdania.

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje! Adriana Kowalczyk nie oszczędza ani swoich bohaterów, ani zaintrygowanych czytelniczek i funduje im odurzający, emocjonalny rollercoaster, który dosłownie miażdży serca w drobny pył! Ta przeszywająca na wskroś, pozbawiająca tchu opowieść zapewni wam wielogodzinny relaks, zapomnienie, ale i niemiłosierne tortury. Tak, to zdecydowanie jedna z tych magnetycznych powieści, którą pragnie się delektować jak najdłużej, a jednak, ciekawość i tęsknota za bohaterami nie pozwolą nawet na najkrótszą przerwę w lekturze!

Fundamentem tej książki są przede wszystkim intensywne, skrajne emocje, nakreślone w tak ekspresyjny sposób, że stają się niemal namacalne, obezwładniają czytelnika, nie dają mu ani chwili wytchnienia. Ta książka wciąga na tyle mocno, ze na czas lektury otaczająca nas rzeczywistość w ogóle nie istnieje, całą duszą przebywamy w mafijnym świecie, tuż Michaela oraz Elli, która została zmuszona do przyjęcia nowej tożsamości, a tym samym do poślubienia swojej młodzieńczej miłości, którą już zdążyła po tylu latach rozłąki szczerze znienawidzić.

Na uwagę zasługuje również wykreowane przez pisarkę mroczne podziemie. To świat brutalny, bezwzględny, nie sposób się z niego wyrwać, a każda ,,słabość", a w tym głównie szczere uczucia, mogą zostać okrutnie wykorzystane przez wroga bądź fałszywych przyjaciół. Czy Ella odnajdzie się w roli żony członka mafii? Czy głęboko ukryte na dnie duszy uczucie rozpali się na nowo i ma ono jakiekolwiek szanse przetrwać w tak destrukcyjnym środowisku?

,,Zastępstwo" to wciągający, zadziorny, rozpalający zmysły, niebezpieczny romans, który pochłonie was bez reszty. Mroczny klimat, wartka, nieobliczalna akcja, gorące sceny, rodzące się intensywne uczucie oraz ciągłe uczucie niepokoju, wprowadzają czytelnika w stan błogiej hipnozy, którą wręcz szkoda przerywać. Jeśli kochacie intensywne, pasjonujące, uzależniające i rozpalające wszelkie zmysły historie, nakreślone niesłychanie ekspresyjnym piórem, będziecie tą pozycją absolutnie zachwyceni! Polecam całym sercem!

Ucieczka od mafii
Adriana Kowalczyk0
Okładka ksiązki - Ucieczka od mafii

Ojciec Sofii Suteritti chce ją wydać za Leonardo Fornera. To typowe aranżowane małżeństwo mające na celu połączenie dwóch potężnych organizacji mafijnych...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;