Zapiski z życia codziennego

Dwudziestolatek, za drogie, spokojne, dobre życie i brak sił żeby wstać rano z łóżka.

Dlaczego budowanie dobrej relacji z samym sobą jest takie trudne?

Dlaczego innych kocham, a siebie nienawidzę?

Problemy psychiczne w życiu dorosłym nie zawsze biorą się ze złego dzieciństwa, zaniedbania i braku miłości. Tak się czasem zdarza, że szczęśliwy człowiek przestaje takim być i nie ma na kogo zrzucić ,,prostej" winy. Wtedy staje przed najtrudniejszym wyzwaniem - rozmową z samym sobą. Pogłębiona analiza życia, codzienne dawki spokoju w pastylkach na receptę i trzymanie się kurczowo rutyny to jedna z dróg do sukcesu. A jaka na końcu czeka nagroda? Życie. Jedyne, jakie mamy. To, które przez depresję przelewa się przez palce, znika nam spod stóp. To, w którym śmierć nie jest najtrudniejszą z myśli.

Ten intymny dziennik ilustrujący rok życia z depresją trafnie pokazuje sinusoidę, jaką jest ścieżka do głębszego zrozumienia, zadowolenia i, być może do tego co najważniejsze, samoakceptacji.

Informacje dodatkowe o Zapiski z życia codziennego:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Borgis
Data wydania: 2024-05-29

Tagi: Fabularyzowane mity i legendy

Kup książkę Zapiski z życia codziennego

Zapiski z życia codziennego - opinie o książce

Depresja to jedna z najpoważniejszych, a zarazem najczęstszych chorób na świecie, która dotyka coraz młodszą część społeczeństwa. Często bywa lekceważona i zbywana jako oznaka zwykłego smutku czy też przepracowania. Jej przyczyny bywają różnorodne, a nieleczona prowadzi do fatalnych skutków.

Ta pozycja to osobisty i na wskroś intymny dziennik obrazujący rok walki z depresją. Zawiera wspomnienia, obserwacje, przemyślenia oraz filozoficzne rozważania narratora na różne tematy. Autor sugeruje nam, że nasze społeczeństwo jest przebodźcowane markami bądź reklamami, nakierowane na konsumpcjonizm, a social media stają się ucieczką przed stresem, smutkiem, zmęczeniem, samotnością czy samym sobą. Pokazuje jak ciężka bywa droga do samoakceptacji oraz jak ważna okazuje się radość z małych rzeczy albo nauka płynąca do nas z przyrody. Przywołuje również kwestie związane ze śmiercią i samobójstwem.

To książka, którą za sprawą lekkiego prostego stylu oraz krótkich rozdziałów pochłania się bardzo szybko. Pozwala nie tylko lepiej zrozumieć osoby cierpiące na tę chorobę, ale też pokazuje ścieżkę do lepszego zrozumienia samego siebie, swoich emocji i budowania życia pełnego spokoju oraz zadowolenia.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung