Zapiski z życia codziennego

Ocena: 4 (1 głosów)

Dwudziestolatek, za drogie, spokojne, dobre życie i brak sił żeby wstać rano z łóżka.

 

Dlaczego budowanie dobrej relacji z samym sobą jest takie trudne?

Dlaczego innych kocham, a siebie nienawidzę?

 

Problemy psychiczne w życiu dorosłym nie zawsze biorą się ze złego dzieciństwa, zaniedbania i braku miłości. Tak się czasem zdarza, że szczęśliwy człowiek przestaje takim być i nie ma na kogo zrzucić ,,prostej" winy. Wtedy staje przed najtrudniejszym wyzwaniem - rozmową z samym sobą. Pogłębiona analiza życia, codzienne dawki spokoju w pastylkach na receptę i trzymanie się kurczowo rutyny to jedna z dróg do sukcesu. A jaka na końcu czeka nagroda? Życie. Jedyne, jakie mamy. To, które przez depresję przelewa się przez palce, znika nam spod stóp. To, w którym śmierć nie jest najtrudniejszą z myśli.

 

 

Ten intymny dziennik ilustrujący rok życia z depresją trafnie pokazuje sinusoidę, jaką jest ścieżka do głębszego zrozumienia, zadowolenia i, być może do tego co najważniejsze, samoakceptacji.

Informacje dodatkowe o Zapiski z życia codziennego:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Borgis
Data wydania: 2024-05-29
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788367642668
Liczba stron: 120

Tagi: Fabularyzowane mity i legendy

więcej

Kup książkę Zapiski z życia codziennego

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Zapiski z życia codziennego - opinie o książce

Depresja to jedna z najpoważniejszych, a zarazem najczęstszych chorób na świecie, która dotyka coraz młodszą część społeczeństwa. Często bywa lekceważona i zbywana jako oznaka zwykłego smutku czy też przepracowania. Jej przyczyny bywają różnorodne, a nieleczona prowadzi do fatalnych skutków.

 

Ta pozycja to osobisty i na wskroś intymny dziennik obrazujący rok walki z depresją. Zawiera wspomnienia, obserwacje, przemyślenia oraz filozoficzne rozważania narratora na różne tematy. Autor sugeruje nam, że nasze społeczeństwo jest przebodźcowane markami bądź reklamami, nakierowane na konsumpcjonizm, a social media stają się ucieczką przed stresem, smutkiem, zmęczeniem, samotnością czy samym sobą. Pokazuje jak ciężka bywa droga do samoakceptacji oraz jak ważna okazuje się radość z małych rzeczy albo nauka płynąca do nas z przyrody. Przywołuje również kwestie związane ze śmiercią i samobójstwem.

 

To książka, którą za sprawą lekkiego prostego stylu oraz krótkich rozdziałów pochłania się bardzo szybko. Pozwala nie tylko lepiej zrozumieć osoby cierpiące na tę chorobę, ale też pokazuje ścieżkę do lepszego zrozumienia samego siebie, swoich emocji i budowania życia pełnego spokoju oraz zadowolenia. 

 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy