Zakochany Targówek

Tom dedykowany dorosłym, zawiera poezję dojrzalszą, opartą na głębszych doświadczeniach i obserwacji otaczającego świata. Większość wierszy jest bardzo osobistych; część z nich zawiera wątki rodzinne.

Oprócz wyżej wspomnianych działań z uczestnikami projektu tu również dodatkowo zainicjowana została zabawa literacka słowem. Nie czekając na twórcę, postanowiliśmy wyjść jemu naprzeciw. W celach promocji i dotarcia do wszystkich, którzy potrzebują takiego projektu jak ten, postanowiliśmy poszukać poetów w terenie. Odwiedziliśmy kilka miejsc w parkach i ogrodach, podczas imprez kulturalnych, gdzie zapraszaliśmy do naszej rymowanej zabawy. Wartością dodaną są więc krótkie wierszyki, które nadają lekkości całemu tomowi.

Autorzy: Elżbieta Kosiba, Krystyna Dowgier-Malinowska, Agnieszka Kazała, Joanna Baran, Anna Saciuk-Nowak, Barbara Chmielewska, Ewa Szcześniak, Olga Barycz, Jan Kulik, Janina Malicka, Kazimierz Nowacki, Mikołaj Stępień, Magdalena Salmanowicz, Jolanta Ziętek-Varga, Marianna Polankowska, Ryszard Brandys, Olga Wasilewska, Tomasz Woźniczko, Kinga Woźniczko, Urszula Kociołek-Brandys, Karina Katzer, Wanda Milewska, Katarzyna Bohdanowicz, Maciej Henryk Modzelewski, Mariusz Szczepaniak, Mirosław, Kossakowski, Aleksandra Berkowska, Hanna Fołtyn, Wiesława Dąbkowska-Pawlak, Mira Białkowska, Iwona Lipińska, Zofia Łucja Grochowska, Agnieszka Miłaszewska, Teres Orzechowska-Krakówka, Karolina Smaruj, Sandra Czeszejko-Sochacka, Stanisław Muryn, Renata Przybysz, Anna Maria Mittek, Karolina Osewska, Maria Broda, Małgorzata Urszula Laska, Ewa Wożniak-Ostrowski, Tomasz Witkowski, Elżbieta Stępień, Elżbieta Ceglarek, Agnieszka Krizel, Anna Karolak, Beata Małgorzata Moniuszko, Ewa Kaczmarczyk, Agnieszka Niezgoda, Beata Jaskot-Wyrzykowska z córką Anną Wyrzykowską.

Informacje dodatkowe o Zakochany Targówek:

Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Poezja
ISBN: 9788395591914