Zaginione dziecko

Nowy thriller autorki międzynarodowego bestsellera ,,Dziewczyna z listu".

Niektóre tajemnice spoczywają pogrzebane latami...

Trzynastoletnia Rebecca Waterhouse była w Seaview Cottage, gdy jej ojciec zabił matkę. Co jeszcze widziała?

Iris i Jessie, dorosłe córki Rebekki, wiedzą, że mimo upływu lat matka nie powie o tej straszliwej nocy ani słowa. A gdy Jessie znika bez wieści z ciężko chorym noworodkiem, Iris czuje, że klucz do zagadki tkwi w przeszłości.

Aby ocalić siostrę, musi zgłębić smutną historię miłości i zdrad. Tylko wtedy Seaview Cottage ujawni swój mroczny, tragiczny sekret...

Informacje dodatkowe o Zaginione dziecko:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2022-08-24
Tytuł oryginału: The Lost Child

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Zaginione dziecko

Zaginione dziecko - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-10-02,

... Prawdę o śmierci jej matki zna milczący świadek.

Trzynastoletnia Rebecca Waterhouse była w domu Seaview Cottage, gdy jej ojciec zabił matkę.
Iris i Jessie, dorosłe córki Rebecci, wiedzą, że ich matka nie chce wracać do tego co zaszło tamtego dnia.
Kiedy Jessie znika z chorym noworodkiem, Iris czuje, że musi odpowiedzi szukać w przeszłości.
Czy uda jej się dotrzeć do mrocznego sekretu skrywanego przez Seaview Cottage?
"Zaginione dziecko" to thriller, który już na wstępie serwuje nam tajemnicę, która wciąga i nie pozwala przerwać jej poznawania.
Co takiego skrywa Rebecca? Kropla po kropelce autorka drąży i wciąga coraz mocniej, by ukazać brutalną prawdę.
Autorka poprzez historię, którą napisała pokazuje nam jak działa i jaki wpływ na kobietę może mieć psychoza poporodowa.
O tym się nie mówi, a kobiety często są napiętnowane przez otoczenie. Zostawione samym sobie, że swoim strachem i często nieszczęśliwym finałem.
Autorka w powieści pokazała jaki był stosunek do kobiet, przemoc domowa wobec nich, a także pokazuje obraz traumy osób wracających z wojny i ich rodzin.
"Zaginione dziecko" to wyważony, spokojny, ale mocno dający do myślenia thriller.

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2022-09-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

Niektóre tajemnice spoczywają pogrzebane latami...

Trzynastoletnia Rebecca Waterhouse była w Seaview Cottage, gdy jej ojciec zabił matkę..

Iris i Jessie, dwie dorosłe córki Rebekki wiedzą, że mimo upływu lat, matka nie chce opowiadać co wydarzyło się tej straszliwej nocy. Gdy pewnego dnia Jessie znika z ciężko chorą córeczką, Iris czuje, że musi sięgnąć daleko w przeszłość matki, by rozwiązać zagadkę...

Najnowsza książka Emily Gunnis to bardzo wciągający thriller, w którym aż roi się od zwrotów akcji, wielowymiarowych pistaci a fabuła rozwija się w zastraszającym tempie. To jedna z tych książek, od której ciężko się oderwać, bo sposób przedstawienia historii Rebbekki, która jest pełna mrocznych sekretów i rodzinnych tajemnic, sprawia, że czytelnik chce jak najszybciej poznać zakończenie. Autorka w swojej powieści porusza bardzo trudne i ważne tematy, jednak podchodzi do tego z niezwykłą skrupulatnością i delikatnością.

"Zaginione dziecko" to bardzo bolesna powieść, w której Emily Gunnis ukazuje nam dramat kobiet, które po porodzie popadają w psychozę. Przedstawia nam traumatyczne przeżycia osób walczących na wojnie oraz to, jakie skutki potrafi wywołać w człowieku wojna, i z czym muszą się zmagać rodziny osób walczących na froncie. W końcu też opisuje nam jak silna i bezwarunkową jest miłość rodzica do dziecka.. Myślę, że historia Rebbekki z pewnością nie jednego czytelnika skłoni do refleksji. Z uwagi na trudny temat, jaki porusza Autorka, uważam, że warto sięgnąć po tę książkę. Jeżeli lubicie klimatyczne historie, pełne mrocznych rodzinnych sekretów, to z całego serca polecam Wam "Zaginione dziecko".

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2022-09-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Zaginione dziecko" to druga książka Emily Gunnis, która na polskim runku została skategoryzowana jako thriller, choć ja chyba nie całkiem mogę się z tym zgodzić - według mnie książce bliżej do powieści obyczajowej opartej na sekrecie z przeszłości. Ten sekret nadaje lekturze dreszczyku, który trzyma czytelnika przy książce, jednak nie jest mocno odczuwalny, na pewno nie tak, jak oczekuje się tego w thrillerze. Mimo tego zamieszania gatunkowego, sama książka wypada naprawdę dobrze. Autorka porusza w niej mnogość tematów, a historię skupia na czterech pokoleniach kobiet. Dzięki temu świat rodzinny, kobiecy na moment po II wojnie światowej zderza się z tym, czego oczekujemy od niego współcześnie. To mocny kontrast, choć w historii znajdziemy też punkty wspólne. Jak na przykład psychoza poporodowa, z którą w tej rodzinie borykają się kobiety. Sporo miejsca zajmuje też temat stresu pourazowego jak następstwo wojny - z którym boryka się nie tylko były żołnierz, ale i cała jego rodzina. Relacja matka-córka w czterech pokoleniach to ta, która zgrywa historię w jedno, relacja trudna, bo obarczona tajemnicami i poczuciem winy. Całość czyta się dobrze, dosyć spokojnie, ale nie mogę zaprzeczyć - lektura jest zajmująca i pouczająca. Podobało mi się!

Rebecca w wieku trzynastu lat była światkiem morderstwa matki przez ojca. Mimo upływu lat nie może się z tym pogodzić, a okropna trauma jakiej doświadczyła przeszkadza jej w normalnym funkcjonowaniu. Wpływa to zwłaszcza na relacje ze starszą córką Jessie zwłaszcza, że poporodowa trauma spowodowała, iż wychowywał ją były mąż z nową małżonką. Jessie tuż przed porodem obawia się takiej samej psychozy, a gdy ta znika ze szpitala z ciężko chorym dzieckiem jej siostra czuje, że klucz do zagadki tkwi w przeszłości.

,,Zaginione dziecko" to pełen niepokoju klimatyczny thriller z mocno rozbudowaną warstwą społeczno-obyczajową , który wciąga i porywa od pierwszych stron. Sama fabuła będąca konsekwencją wielu sekretów została niezwykle dobrze przemyślana.  Lekki styl i nieoczywiste postacie są dużym plusem historii.  Plastyczne opisy psychozy poporodowej, tego jak wpływają na całą rodzinę ale i pokazanie jakie piętno potrafi odcisnąć na ludzkiej psychice wojna może szokować. Tak jak fakt, że jeszcze w latach pięćdziesiątych mąż mógł umieścić w szpitalu psychiatrycznym żonę gdy ta mu się znudziła. Całość jest pełna mroku, dramatu ale i wielkiej miłości do dziecka. Autorka pokazała jak stan psychiczny jednego z bohaterów może wpływać na cała rodzinę, prowadząc tym samym do dramatu. Dzięki zagłębieniu się w historię możemy poznać rozwój psychiatrii i jej sposoby leczenia depresji, psychozy czy traumy bojowej.  Nie jest to łatwa lektura ale zdecydowanie warta uwagi.

Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2023-02-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Dziewczyna z listu
Emily Gunnis0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z listu

Ivy zaszła w ciążę jako nastolatka i w 1956 roku została wysłana do St Margaret – domu dla niezamężnych matek w południowej Anglii, prowadzonego...

Nawiedzone kolonie
Rafał Witek