Zagadki Lei

Lea jest najbystrzejszą dziewczynką w swojej szkole. Tak bystrą, że jej przyjaciele nawet się zastanawiają, czy nie ma szóstego zmysłu.

To prawda, żaden szczegół jej nie umknie i nie zawsze wierzy w to, co się jej mówi. Jak to robi?

W rzeczywistości Lea po prostu posiada zmysł obserwacji... Zresztą możesz postawić przed sobą wyzwanie i w tym samym czasie, co ona, rozwiązywać zagadki z tego komiksu. Spróbuj swoich sił!

Informacje dodatkowe o Zagadki Lei:

Zagadki Lei - opinie o książce

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2024-01-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

To jest naprawdę znakomite! Znakomite jest połączenie zabawnego, przygodowego komiksu dla dzieci i młodzieży z zawartymi na jego stronach zagadkami, które stanowią sobą część fabuły poszczególnych z historii! Mowa tu o komiksowym albumie pt. ,,Zagadki Lei", który ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Scream Comics i który w mej ocenie zachwyci docelową grupę odbiorców.

Oto Lea - inteligentna, niezwykle bystra i lubiana przez wszystkich nastolatka, która ma niebywały talent i zarazem lekkość rozwiązywania wszelkich zagadek. A tych w jej młodzieńczym życiu wbrew pozorom nie brakuje, gdy oto jej koledzy i koleżanki lubią czasami minąć się z prawdą lub oddać za bardzo fantazji..., by wspomnieć chociażby o koledze, który chwali się wycieczką do Afryki mówiąc o rzeczach, których nie mógł tam widzieć..., kolejno o urodzinowym prezencie, który rzekomo miałby ulec wypadkowi podczas wręczenia, co raczej nie jest możliwym...; czy też o zagadkowym ścięciu drzewa w lesie, do którego nikt nie chce się przyznać, choć ślady jasno wskazują na jednego z trzech sprawców... Jest ciekawie!

Komedia, przygoda i nutka intelektualnego wyzwania na polu iście detektywistycznych śledztw - to wszystko oferuje sobą niniejsze dzieło Philippe Larbiera. To komiks, który tym samym łączy w sobie zabawną rozrywkę z równie przyjemnym rozwiązywaniem zagadek, których to jest tu mnóstwo. I wspaniałe jest to, że zawsze na końcu mamy podane rozwiązanie - przedstawione drobnym drukiem i do góry nogami, by nie rzucało się nam ono nazbyt szybko w oczy. I powiem wam, że frajda przy odgadywania tych zagadek jest naprawdę wielką!

To dobrze skonstruowana opowieść, na którą to składają się krótkie, jedno lub dwu stronicowe historie z udziałem bohaterów i pojawiającą się zawsze do rozwikłania zagadką. I mamy tu piękne wprowadzenie w codzienność życia Lei i jej bliskich, mamy zwyczajne sprawy nastolatków - z zabawą, plotkowaniem, zakupami i domowymi perypetiami na czele, jak i wreszcie jest znakomity i co szczególnie istotne - bezpieczny humor. Tu nie ma żadnej przemocy, czy też hejtu..., a jest jedynie życzliwość, dowcip i pojawiające się od czasu do czasu urokliwe kłamstwo, które zawsze wychodzi na jaw za sprawą Lei. I to też sprawia, że komiks ten jest bardzo familijną pozycją.

Ilustracyjnie jest tak, jak być powinno - cartoonowo, bajkowo, malowniczo, zabawnie i niezwykle klimatycznie, co jest zasługą tyleż samej kreski, co i bogactwa kolorów, jakie wypełniają sobą te kadry. Autorem tych rysunków jest Thierry Nouveau i trzeba mu oddać to, że wykonał on tutaj kawał naprawdę świetnej pracy. Przede wszystkim ilustracje te przyciągają wzrok, bawią od pierwszego wejrzenia i wprawiają nas w doskonały nastrój.

Ten komiks bawi - to rzecz oczywista, ale również i wpływa niezwykle korzystnie na rozwój młodego odbiorcy, który rozwikłując kolejne z zagadek rozwija swoją spostrzegawczość, umiejętność logicznego kojarzenia faktów, czy też choćby koncentrację, gdy oto ważnym okazuje się jedno niepozorne słowo lub jeden szczegół ilustracji. I myślę, że ten fakt docenią przede wszystkim rodzice dziecięcych czytelników tego komiksu, którzy ofiarowując go swoim pociechom zadbają o ich dobry rozwój.

Oczywiście jestem świadoma tego, że mamy tu do czynienia z jedną z wielu podobnych pozycji - czy to na polu komiksu, czy całościowego ujęcia literatury,  w której pojawia się barwna fabuła wraz z logicznymi zagadkami dla dzieci. Niemniej ten konkretny komiks bardzo mnie zachwycił, oczarował i sprawił, że bawiłam się przy tej lekturze dosłownie jak dziecko, które dostało w swoje ręce wspaniałą zabawkę. Być może wpłynęła na to fabuła tej pozycji, być może jej ilustracyjna postać, a być może same zagadki, ale tak właśnie było.

Słowem podsumowania - komiksowa opowieść pt. . ,,Zagadki Lei", to rzecz wspaniała, niezwykle urokliwa i piękna w tym, że łączy sobą komediową opowieść z naprawdę pomysłowymi, logicznymi zagadkami. I dlatego też z jak największym przekonaniem polecam i gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;