reklama

Zabiję Cię

Trzy miliony wyświetleń na Wattpadzie!

Jak wygląda życie z fobią społeczną? Życie bez jakichkolwiek uczuć? Maddie to wie. Krzywdzi innych dlatego, że kiedyś sama została skrzywdzona. Zamknięta w zbroi zbudowanej z okrucieństw walczy z własnymi demonami. Dziewczyna traci nadzieję, że ma jeszcze szanse je pokonać, że to w ogóle fizycznie możliwe. Czy ktokolwiek mógłby pomóc jej się wyzwolić?

Czy Tim, chłopak ze szkoły, stanie się jej kolejną ofiarą?

Informacje dodatkowe o Zabiję Cię:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2023-05-17

Kup książkę Zabiję Cię

Zabiję Cię - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-05-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka "Zabiję cię" jest debiutancką powieścią autorki piszącej pod pseudonimem Vquiet. Ta historia swoje początki miała na platformie Wattpad i uzyskała tam aż trzy miliony wyświetleń. Nie ukrywam, że do jej sięgnięcia zachęciła mnie właśnie wzmianka o liczbie odsłon z Wattpada, ale również intrygujący opis oraz piekna okładka, która bezapelacyjnie przyciąga wzrok! Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo przyjemny w odbiorze co sprawia, że ksiazke pomimo jej sporej objętości (liczy około siedmiuset stron) czyta się naprawdę szybko. Ja przeczytałam ją na dwa razy i z ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam losy bohaterów. Fabuła została w bardzo interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani. To postaci bardzo autentyczne, które tak jak my popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, chwili dlatego tak łatwo się nam z nimi utożsamić, podzielając podobne troski i dylematy. Historia została przedstawiona z perspektywy Maddie i Tima, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się dokładnie borykają, jakie doświadczenia i wydarzenia wpłynęły na to jacy teraz są i jak się zachowują a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Postać głównej bohatreki - Maddie wywołała we mnie wiele sprzecznych emocji, były momenty, że bardzo działała mi na nerwy swoim postępowaniem, ale również takie, kiedy zaczęła zyskiwać w moich oczach.. niemniej jednak bardzo mocni mspółczułam tej młodej dziewczynie, której przyszło się mierzyć z naprawdę strasznymi rzeczami. Jeśli chodzi o Tima, to ten chłopak akurat od początku zaskarbił sobie moją sympatię i chciałam dla niego jak najlepiej! Na uznanie zasługują także postaci drugoplanowe, które również wprowadzają sporo do tej historii. Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów: alkoholizm, przemoc, narkotyki, fobia społeczna. Tutaj emocji, wylewają się one dosłownie z każdej przeczytanej strony! To nie jest łatwa historia, a taka, która zmusza czytelnika do przemyśleń, pozostając w głowie zdecydowanie na dłuższy czas. Natomiast zakończenie jakie zaserwowała tutaj autorka sprawiło, że moje serce moment stanęło i jednocześnie rozstrzaskało się na drobne kawałki! Bardzo się cieszę, że Vquiet postanowiła na kartach "Zabiję cię" przedstawić właśnie takie problemy, ponieważ uważam, że jest zdecydowanie za mało książek tak dobrze je obrazujących. Apeluję jednoczenie do osób, które same znajdują się w podobnej sytuacji do Maddie bądź znają kogoś kto ma takie problemy - REAGUJCIE, OFERUJCIE POMOC i JEDNOCZENIE W RAZIE POTRZEBY JĄ PRZYJMUJCIE! "Zabiję Cię" to emocjonująca, poruszająca, wartościowa, ale również trudna i bolesna historia! Nie mogę się doczekać następnych powieści spod pióra autorki! Bardzo polecam!

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski