Wyzwania Dębowego Uroczyska

CZY MIESZKAŃCOM I GOŚCIOM DĘBOWEGO UROCZYSKA UDA SIĘ POKONAĆ WYZWANIA, KTÓRE STAWIA PRZED NIMI LOS? Dębowe Uroczysko to małe miasteczko, w którym czas płynie wolno i niewiele się dzieje. W tym roku jednak położoną na jego obrzeżach willę na polanie czeka prawdziwa rewolucja. Przygotowane przez Ninę wyzwania przyciągną wielu gości, w tym pewnego celebrytę, który zapewni im świetną reklamę. Czy przystojny influencer sprawi, że serce Niny mocniej zabije? I kim będą nowi lokatorzy, którzy przyczynią się do tego, że życie mieszkańców willi na polanie nabierze mocniejszych barw?

Informacje dodatkowe o Wyzwania Dębowego Uroczyska:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2024-06-19

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Wyzwania Dębowego Uroczyska

Opinie o książce - Wyzwania Dębowego Uroczyska

Powróćmy na chwilę do Dębowego Uroczyska i bohaterów z poprzedniej części „Dębowe Uroczysko”. Mieszkańcy pensjonatu w dalszym ciągu starają się udoskonalać swój biznes. Nina przyjmuje coraz więcej chętnych na tor przeszkód, Eryk coraz bardziej przejmuje się swoją habilitacją, a Patryk i Alina marzą by powiększyć swoją rodzinę. Do miasteczka przyjeżdża pewien znany influencer, który postanawia rozreklamować w sieci pensjonat, lecz w oko wpada mu również jedna z jego mieszkanek. Wydawać by się mogło, że główni bohaterowie wiodą sielskie życie, nic bardziej mylnego, każdy z nich ma swoje przyziemne problemy życiowe. Jak dalej potoczą się losy bohaterów? Czy Nina pokona swoje wewnętrzne demony z przeszłości? Kto nowy pojawi się w pensjonacie? Muszę przyznać, że po pierwszej części trochę zdążyłam się zżyć z bohaterami i byłam szalenie ciekawa jak dalej potoczą się ich losy. Oczywiście każda z postaci była wykreowana w najdrobniejszym szczególe i każdy dźwigał na swych barkach jakiś problem. Przez co autorka pokazuje nam, że nie wszystko jest zawsze takie proste i oczywiste jak się wydaje na samym początku. W tej historii natkniemy się naprawdę na masę trudnych tematów, takich jak relacja rodziców z dzieckiem, traumy, niepłodność , przemoc fizyczna i psychiczna. Jednak autorka wszystko to połączyła w tej historii z wyczuciem, dzięki czemu czytelnik nie ma uczucia przytłoczenia. Autorka ma talent do opisywania przyrody

ᴛʏᴛᴜᴌ ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊɪ: 𝗣ół𝗸𝘀𝗶ęż𝘆𝗰

Po przeczytaniu 𝐷ę𝑏𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 𝑈𝑟𝑜𝑐𝑧𝑦𝑠𝑘𝑎 zastanawiałam się, jak to się stało, że do tej pory nie poznałam jeszcze twórczości Joanny Tekieli, bo ta historia od samego początku oczarowała mnie swoim klimatem i porwała fabułą. W 𝐷ę𝑏𝑜𝑤𝑦𝑚 𝑈𝑟𝑜𝑐𝑧𝑦𝑠𝑘𝑢 zachwyciło mnie dosłownie wszystko, od języka począwszy, poprzez kreację bohaterów, świetną fabułę, a na ciepłym klimacie skończywszy. Cudowna okładka zapowiadała niesamowicie piękną historię i się nie zawiodłam, bo tak było.

W drugiej części autorka kolejny raz zabrała mnie do tego wyjątkowego miejsca, jakim jest Dębowe Uroczysko, gdzie przyroda i ludzkie losy splatają się w jedną fascynującą całość. Ponownie mogłam spotkać się z niezwykłymi bohaterami tej opowieści. 𝑊𝑦𝑧𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 𝐷ę𝑏𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 𝑈𝑟𝑜𝑐𝑧𝑦𝑠𝑘𝑎 to ciepła, pełna nadziei historia o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, w której bohaterowie zmagają się z tytułowymi wyzwaniami. Muszą stawić czoła własnym lękom i ograniczeniom. Czy to miejsce zapewni im szczęście? Czy odnajdą to, czego szukali?

Nina jest życiowym rozbitkiem, niemogącym poradzić sobie z przeszłością i demonami, które wciąż ją dręczą, postanawia z dnia na dzień diametralnie zmienić swoje życie. Rzuca pracę, sprzedaje mieszkanie i rusza w świat w poszukiwaniu zmian. Autobus, którym podróżuje, nie dociera jednak do wybranego przez nią celu, ponieważ ulega awarii. Nina nie wierzy w przypadki, czuje, że los po coś ją skierował do Dębowego Uroczyska. I tak trafia do pensjonatu sympatycznej młodej pary zakochanej w tym miejscu, ale nie mającej pomysłu na rozkręcenie biznesu. Nina postanawia im pomóc, pomimo iż wciąż walczy z upiorami w swojej psychice, to wydaje się jej, że dzięki temu miejscu i mieszkającym tu ludziom, uda jej się wyciszyć. Wierzy, że kontakt z naturą przyniesie jej pożytek. Angażuje się całą sobą w przedsięwzięcie i czuje, że powoli się uspokaja, a nękające ją napady paniki, są coraz rzadsze.

𝑊𝑦𝑧𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 𝐷ę𝑏𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 𝑈𝑟𝑜𝑐𝑧𝑦𝑠𝑘𝑎 to powieść pełna przesympatycznych postaci, na czele z Niną, która, mimo że sama przeszła przez wiele trudności, stara się pomagać innym. Chętnie wysłuchuje ich historii, jednocześnie broniąc dostępu do swoich własnych wspomnień i uczuć. Nina bardzo pragnie być kochana i mieć kogoś bliskiego, ale obawia się zaufać i ponownie zakochać, by nie doświadczyć kolejnej straty. Dębowe Uroczysko daje jej nowe możliwości. W otoczeniu niezwykłej przyrody i wśród ludzi, którzy dobrze jej życzą, realizuje wyzwania według swojego pomysłu, co powoli pozwala jej uporać się ze swoją przeszłością. Do pensjonatu bowiem przyjeżdża wielu interesujących ludzi, każdy z własną historią i bagażem problemów. Wspieranie innych w trudnych chwilach, przynosi Ninie ulgę i wewnętrzny spokój.

Kreacja bohaterów w 𝑊𝑦𝑧𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎𝑐ℎ 𝐷ę𝑏𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 𝑈𝑟𝑜𝑐𝑧𝑦𝑠𝑘𝑎 bardzo mi się podobała, zarówno tych pierwszoplanowych, jak i drugoplanowych. Nina, kobieta z traumatyczną przeszłością, dzięki swoim pomysłom przyczynia się do coraz lepszego prosperowania pensjonatu. Eryk, który przejął rolę kucharza, podobnie jak Nina, szuka swojego miejsca na ziemi i wreszcie Alina i Przemek, przesympatyczni młodzi ludzie, właściciele pensjonatu, którzy, mimo że bardzo pragną mieć potomka, nie mogą się go doczekać. Wszyscy nieoczekiwanie stają się dla siebie bliscy jak rodzina, a pensjonat traktują jak swój dom. Przyjemnie było obserwować powoli rozwijającą się relację między Niną a Erykiem, która przechodzi przez różne etapy. Od początkowej nieufności, poprzez przyjaźń, aż po coś głębszego i bardziej intymnego. Od samego początku kibicowałam tej parze i bardzo liczyłam na to, że mimo wątpliwości w końcu sobie zaufają.

Jednym z największych atutów powieści są opisy natury i otoczenia pensjonatu. Dębowe Uroczysko jawiło mi się jako miejsce niemal magiczne, pełne uroku i spokoju. Sugestywne opisy przyrody sprawiały, że niemal czułam zapach lasu, słyszałam szum liści i śpiew ptaków. Autorka wplotła w fabułę wiele szczegółów dotyczących fauny i flory, co uczyniło tę powieść wyjątkową.

Ciekawe i zabawne są wydarzenia związane z trzódką zwierzaków mieszkających w Dębowym Uroczysku. Do niesfornej suczki Tosi i oswojonego liska Noska dołączył pewien osioł, którego właściciele pensjonatu uratowali przed przerobieniem na salami. Osioł szybko zostaje ochrzczony imieniem Frontis. To zwierzę to istny czort w oślim ciele, szalony i nieokiełznany, pozwala się zbliżyć jedynie Erykowi. Innych albo próbuje kopnąć, albo ugryźć. Wszyscy mieszkańcy pensjonatu tolerują humorzastego osła, a jego natura zmieni się dopiero pod wpływem pewnych wydarzeń.

𝑊𝑦𝑧𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 𝐷ę𝑏𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 𝑈𝑟𝑜𝑐𝑧𝑦𝑠𝑘𝑎 to przede wszystkim opowieść o poszukiwaniu siebie i relacjach międzyludzkich. To historia o radzeniu sobie z przeszłością i jej wpływem na teraźniejszość. Nina musi zmierzyć się z własnymi demonami i trudnymi relacjami z rodzicami. Smutny jest fakt, że rodzice, którzy powinni być dziecku najbliżsi, zamiast je wspierać, mówią mu, że ich rozczarowało, że wszystko, co dotąd robiło, nie było warte poświęceń. Nie potrafią słuchać córki, są głusi na wszelkie argumenty, zachowując się niczym konie z klapkami na oczach. Smutne w tej historii jest to, że Nina, zamiast wsparcia od rodziców, otrzymuje je od obcych ludzi. To u obcych znajduje zrozumienie i miłość, jakiej nie dali jej rodzice, chociaż powinni.

Joanna Tekieli w tej z pozoru lekkiej i przyjemnej powieści porusza trudne tematy: traumy, straty i samotności. Mimo to nie pozbawia swojej opowieści nadziei na możliwość odbudowy życia oraz na zmiany, które przyniosą ulgę i ukojenie. Autorka pokazuje, że nawet w najtrudniejszych momentach warto szukać pozytywów i walczyć o swoje szczęście. Dzięki wsparciu przyjaciół Nina znajduje w sobie siłę, by walczyć o siebie.

𝑊𝑦𝑧𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 𝐷ę𝑏𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 𝑈𝑟𝑜𝑐𝑧𝑦𝑠𝑘𝑎 to piękna opowieść o miłości do natury i jej uzdrawiającej mocy. W Uroczysku bohaterowie odnajdują spokój i zrozumienie, mogą uporać się ze swoimi lękami i słabościami. Piękne opisy przyrody stanowią wspaniałe tło wydarzeń. Dzięki nim niemal doświadczałam piękna wschodów i zachodów słońca, czułam wiatr we włosach, słyszałam jego szum i czułam na skórze delikatność mgły.

𝑊𝑦𝑧𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 𝐷ę𝑏𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 𝑈𝑟𝑜𝑐𝑧𝑦𝑠𝑘𝑎 to poruszająca powieść, która zmusza do refleksji nad sensem życia, ponadczasowymi wartościami prawdziwej przyjaźni oraz radzeniem sobie z przeszłością. Autorka udowadnia, że każdy ma w sobie siłę, by stawić czoło wyzwaniom, jeśli ma wsparcie przyjaciół lub rodziny.

Historia stworzona przez Joannę Tekieli jest jak plaster miodu na zbolałe serce. W 𝑊𝑦𝑧𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎𝑐ℎ 𝐷ę𝑏𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 𝑈𝑟𝑜𝑐𝑧𝑦𝑠𝑘𝑎 odnalazłam wszystko, za co tak bardzo pokochałam pierwszą część. Joanna Tekieli jak mało kto potrafi pisać o trudnych sprawach w sposób lekki i przyjemny. Opisy przyrody, doskonała kreacja postaci, których nie sposób nie polubić, oraz relacje między nimi sprawiają, że ta historia jest niezwykle wciągająca i podnosi na duchu. Całość napisana jest przepięknym językiem, a czytanie tej powieści było niezwykłą przygodą literacką.

𝑁𝑖𝑒 𝑠ą𝑑𝑧𝑖ł𝑎𝑚, ż𝑒 𝑏ę𝑑ę 𝑚𝑖𝑎ł𝑎 𝑡𝑎𝑘𝑖 𝑑𝑜𝑚 – 𝑠𝑡𝑤𝑖𝑒𝑟𝑑𝑧𝑖ł𝑎 𝑤 𝑑𝑢𝑐ℎ𝑢 𝑖 𝑠𝑒𝑟𝑐𝑒 𝑗𝑒𝑗 𝑚𝑜𝑐𝑛𝑖𝑒𝑗 𝑧𝑎𝑏𝑖ł𝑜.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ile się tutaj działo! Prawdziwe szaleństwo:-) Od rana jak tylko skończyłam czytać ,,Dębowe Uroczysko" nie mogłam wytrzymać, by nie zabrać się za część drugą. Oczywiście jest to bezpośrednia kontynuacja części pierwszej. Jak wiadomo, tam Nina otworzyła się przed ludźmi i wyznała co ją trapiło, co gryzło jej serce od dnia śmierci jej narzeczonego. W łataniu pomagają dawni przyjaciele i obecni, których dopiero poznała w części pierwszej. Ten tom jest bardziej rozbudowany i wiemy co się dzieje u właścicieli pensjonatu, jakie przeszli tragedie i jak na nowo starają się rozpocząć życie. Nina mocno rozwinęła ich pensjonat, choć to, co przyciąga turystów bardziej wiąże się z wyzwaniem, które można tam odbyć. To również dzięki nim para starszych ludzi przetestuje innych i to tam zobaczymy co jest najważniejsze w życiu, współpraca, czy prześciganie się w wyzwaniach. Nina przeżyje dużo dobrych i bolesnych chwil, ale każdego dnia będzie z walczyła z tym, co pozostało jej w głowie. I kiedy właścicielom pensjonatu będzie się wydawało, że nie ruszą z miejsca, nagle ktoś ich odwiedzi, kto odmieni koleje ich losu. Czyżby żołnierskie serce ponownie wyznaczało rytm fascynacji?
Powiem wam, że trudno jest pisać recenzję, kiedy w duszy gra tyle scen, które przeszli bohaterowie i chciałoby się o nich opowiedzieć. Mocno zżyłam się z postaciami, przeżywałam ich rozterki i walki o potomstwo. Miłość na całe życie trudno jest zapomnieć, bo niektórzy z nas pojawiają się tylko na chwilę. W jednym momencie nasze serca przepełnia radość tak wielka, że góry można przenosić, a później ten ktoś odchodzi nie dając szansy na pożegnanie. Wielu ludzi, tak jak i postacie z książki zmagają się z różnymi boleściami, choć na twarzy mają uśmiech. Jak sami zaznaczają, nie znając ich, nikogo nie można oceniać. Inni natomiast szukają swojego miejsca na ziemi zapominając, że to ludzie dają naszemu życiu sens. Tam gdzie jest ktoś ważny dla naszego serca, tam dom nasz jest, bez względu na to gdzie się osiądzie. Cudowna opowieść, która daje do myślenia i sprawia, że chce się wstawać i iść naprzód. Wydana dużym drukiem z krótkimi rozdziałami i historią, która pochłonie was do reszty:-)

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2024-07-07,

Książka "Wyzwania Dębowego Uroczyska" autorstwa Joanny Tekieli to urokliwa i wciągająca powieść, która przenosi czytelnika w malownicze i pełne magii zakątki polskiej przyrody. Autorka z niezwykłą lekkością i subtelnością maluje obraz Dębowego Uroczyska, miejsca pełnego tajemnic, historii i piękna.

Fabuła książki koncentruje się na losach głównej bohaterki, która w poszukiwaniu spokoju i nowych wyzwań trafia do Dębowego Uroczyska. To, co miało być tylko krótkim przystankiem, zamienia się w fascynującą przygodę, pełną niespodziewanych zwrotów akcji i inspirujących spotkań. Joanna Tekieli doskonale kreuje postacie, nadając im głębię i autentyczność. Każdy z bohaterów wnosi coś unikalnego do opowieści, a ich relacje są opisane w sposób naturalny i przekonujący.

Jednym z największych atutów książki jest jej opisowy styl. Autorka z niezwykłą starannością oddaje piękno i atmosferę Dębowego Uroczyska, sprawiając, że czytelnik niemal czuje zapach lasu i słyszy śpiew ptaków

Książka Joanny Tekieli to także historia o odkrywaniu siebie, pokonywaniu własnych lęków i znajdowaniu swojego miejsca na ziemi. Autorka przypomina, jak ważne jest, aby nie bać się marzyć i podejmować wyzwania, które mogą odmienić nasze życie.

"Wyzwania Dębowego Uroczyska" to książka, która zachwyca swoją ciepłą i optymistyczną atmosferą, a jednocześnie skłania do refleksji nad własnym życiem i wyborami. Joanna Tekieli stworzyła powieść, która na długo pozostaje w pamięci i sercu czytelnika.. Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy szukają w literaturze nie tylko rozrywki, ale także głębszych treści i emocji.

"Wyzwania Dębowego Uroczyska" to druga część z tego cyklu. Czy mieszkańcom Dębowego Uroczyska uda się pokonać wyzwania, jakie stawie przed nimi los?

Przenosimy się znowu w spokojne, ale piękne miejsce, do willi nieopodal lasu, gdzie przyroda gra pierwsze skrzypce, a mieszkańcy willi żyją zgodnie z jej rytmem. Czy Alina i Przemek doczekają się w końcu upragnionego potomka? Czy może zdecydują się na adopcję? Czy Nina pokona demony przeszłości i da sobie szansę na miłość? Jak potoczy się jej znajomość z Erykiem i jaką rolę odegra w jej życiu influencer Patryk?

Miło było znowu przenieść się do Dębowego Uroczyska i spotkać z jego mieszkańcami. Poczułam się tak, jakbym spotkała dawnych znajomych. I przyznaję, że chętnie odwiedziłabym na żywo takie miejsce. Autorka opisuje dalej losy bohaterów, a życie rzuca im koleje kłody pod nogi. Mimo to powieść bardzo dobrze i szybko się czyta. Duży plus za opisy przyrody. Historia o sile przyjaźni, miłości. O dawaniu sobie kolejnych szans. O pokonywaniu wyzwań, nie tylko takich jakie można znaleźć w pensjonacie, ale także tych życiowych. Zakończenie jest takie, jakiego się spodziewałam i mam nadzieję, że autorka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, i że znowu spotkamy się w tym niezwykły miejscu. Polecam:)

Avatar użytkownika - izanaglik
izanaglik
Przeczytane:2024-06-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

🍀 RECENZJA 🍀

Tytuł:" Wyzwania Dębowego Uroczyska" Tom 2

Autor: Joanna Tekieli

Wydawnictwo: Filia

(współpraca reklamowa)

Odkąd Nina zamieszkała w Dębowym Uroczysku minęło już wiele miesięcy. Znalazła tam nie tylko nowe zajęcie, które daje jej satysfakcję, ale także dom...i... rodzinę.

"Zyskałam trzy osoby, na które mogę liczyć, na których mi zależy i które mnie akceptują."

Tym razem położoną na obrzeżach willę na polanie czeka prawdziwa rewolucja. Wyzwania które przygotowała Nina przyciągną wielu nowych gości. Jest nim również pewien znany i bardzo przystojny influancer Patryk, który zapewni Dębowemu Uroczysku wspaniałą reklamę. Nina dalej będzie się starać uporać ze swoimi traumami z przeszłości. Pomocna okaże się terapeutka Daria.

Czy mieszkańcom i gościom Dębowego Uroczyska uda się pokonać wyzwania które stawia przed nimi los?

Jest to piękna, pełna ciepła, wzruszeń i refleksji historia. To opowieść o sile, determinacji, wsparciu, mądrości, przyjaźni i chęci odzyskania spokoju. Autorka porusza w swojej powieści bardzo ważne tematy m.in. relacji międzyludzkich, przyjaźni, rodziny,traumy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. Fabuła książki jest tak wciągająca,że nie sposób się od niej oderwać. Bardzo przypadł mi do gustu klimat małego miasteczka. Moimi zdaniem autorki jest mistrzynią w odpisywaniu przygody. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Podziwiam Ninę, która mimo przeciwności nie poddaje się i stara się iść dalej choć jest to dla niej bardzo trudne. Z całego serca polecam ❤️

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2024-07-13, Ocena: 6, Przeczytałem,

Największą moc mają miłość przyjaźń i przebaczenie.

Ponownie zawitałam do Dębowego Uroczyska i uroczej willii na polanie w której nigdy nie jest nudno.

Nina nadal walczy ze swoimi demonami i próbuje uporać się ze śmiercią narzeczonego.

Czy wizyta przyjaciół z oddziału oraz sesje terapeutyczne pod okiem Darii przyniosą spodziewany efekt?

Eryk szykuje się do kolokwium po którym ma otrzymać tytuł doktora habilitowanego - w tym ważnym dniu towarzyszą mu zarówno była żołnierka jak i Alina w której życiu również szykują się duże życiowe zmiany , bowiem kobieta wraz z mężem, Przemkiem zdecydowali się rozpocząć starania o adopcję dziecka. Niestety, urzędnicy stwierdzają, że z decyzją wstrzymają się na kolejny rok z uwagi na niestabilną sytuację majątkową pary.

W pensjonacie zjawia się również niespodziewany gość- Patryk jest znany ze swojego konta na instagramie na którym promuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną a dodatkowo spotyka na swojej drodze aktorów i innych znanych ludzi.

Teraz chłopak pokonawszy słynne wyzwania oraz tor przeszkód nagrał filmik, który szybko przyciągnął do siedliska nowych gości.

Młody mężczyzna jest też wyraźnie zainteresowany byłą wojskową , co jest wyraźnie nie w smak Erykowi, choć ten stara się nie okazywać swojej niechęci zbyt otwarcie.

Dla kogo serce młodej kobiety zabije szybciej?

Czy przyciągnie jś barwny świat influencera czy może prawdziwe uczucie jest na wyciągnięcie ręki?

Z jakimi trudnościami przyjdzie się zmierzyć bohaterom i czy rodzinę zawsze muszą łączyć więzy krwi?

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niezwykle ciepłej, pełnej nadziei powieści Pani Joasi, której pióro podbiło moje serce kilka lat temu za sprawą cyklu Leśna Ostoja i której talent wciąż się rozwija. Fabuła jest ciekawa i pozwala zżyć się z uczestnikami wydarzeń.

Moje serce skradł jednak pewien gentleman o nietuzinkowym imieniu.

Są takie książki, które zostają w pamięci na dłużej i to właśnie jedna z nich.

Polecam ??

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-06-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Cudownie było ponownie wrócić do Dębowego Uroczyska. Miejsca gdzie można odpocząć w otoczeniu przyrody. Ale jak każde miejsce tak i te zmaga się z różnymi przeciwnościami losu.

,,Wyzwania Dębowego Uroczyska" to drugi tom wspaniałej serii o pięknej willi, którą tym razem czekają prawdziwe rewolucje. A wszystko to za sprawą Niny, która przygotowała wiele atrakcji, które przyciągają coraz więcej gości. Pewnego dnia do Uroczyska trafia pewien celebryta. Przystojny mężczyzna zapewni na pewno świetną reklamę dla tego miejsca. Ale czy Niny serce nie zabije mocniej? Jak zmienieni się to miejsce gdy przyjadą tutaj tez inni lokatorzy? Przekonacie się sami.

Osobiście uwielbiam książki pani Joanny Tekieli, które są przepełnione zapachem przyrody i szumem drzew. Są one dla mnie idealne na wieczory po ciężkim dniu. Jednak żeby nie było za bardzo sielsko i nudno, autorka wprowadza tutaj postacie, które dodadzą trochę barw temu miejscu. I to dzięki nim to miejsce żyje i ma dusze.

Autorka posiada piękny, lekki styl pisania co sprawia, że książka sama właściwie czyta się. Bohaterowie są ciekawymi postaciami, które potrafią wzruszyć, ale również rozbawić. Akcja książki natomiast biegnie swoim tempem. Tak jak życie w Uroczysku. Pani Asia tak prowadzi akcje, że książka jest lekka i przyjemna, ale nie nuda. Nie ma tutaj przesadnych opisów czy to przyrody czy uczuć bohaterów, które nużą, ale gwarantują chwilę relaksu.

Jeśli jeszcze nie znacie twórczości Pani Joanny Tekieli to bardzo polecam serię ,,Dębowe Uroczysko".

Piękna, snująca się jak nici babiego lata powieść o tym, że na każdego czeka jego własne miejsce na świecie...

Z radością wróciłam do Dębowego Uroczyska, urokliwego hoteliku umieszczonego w górskiej miejscowości. Spokój, jaki płynie z tej książki, pozwala ukoić zszargane myśli, a przytrafiające się znanym już bohaterom perypetie są na tyle wiarygodne, że nie psują dobrego wrażenia.
Bardzo chętnie wróciłabym w to gościnne miejsce... jeśli Autorka zaplanuje kolejną część :)

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2024-07-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Moje audiobooki 2024,
Marzenia na rozdrożu
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Marzenia na rozdrożu

Na wojnie trzeba żyć szybko i cieszyć się, kiedy trafia się szansa na choć odrobinę szczęścia, bo nie wiadomo, kiedy znów się nadarzy taka okazja. Helena...

Dębowe uroczysko
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Dębowe uroczysko

CZY W ZACISZU DĘBOWEGO UROCZYSKA NINA ODNAJDZIE UKOJENIE I PRZESZŁOŚĆ PRZESTANIE JĄ ŚCIGAĆ? Nina jest życiowym rozbitkiem. Po ciężkich przeżyciach wciąż...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski