Wyspa zaginionych drzew

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Ada Kazantzakis ma szesnaście lat i nie wie nic o historii swojej rodziny. Urodzona i wychowana w Londynie nastolatka nie mówi ani po grecku ani po turecku, a po śmierci matki z trudem odnajduje się wśród rówieśników. Nie zdaje sobie sprawy, że wiele lat temu na Cyprze - wyspie, gdzie spotykają się trzy kontynenty, plaże są złote, a woda turkusowa - młody Grek Kostas zakochał się w Turczynce Defne, mimo że byli śmiertelnymi wrogami. Ich uczucie rozkwitało w kraju ogarniętym wojną domową, potajemnie spotykali się w miejscowej tawernie, za świadka mając jedynie drzewko figowe. Wiele lat później to samo drzewo rośnie w londyńskim ogrodzie Kostasa i okazuje się dla Ady jedyną drogą do odkrycia prawdy o tym, kim jest i kim byli jej rodzice.

Informacje dodatkowe o Wyspa zaginionych drzew :

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 2022-09-07
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788367324816
Liczba stron: 479
Tytuł oryginału: The Island of Missing Tvees
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska

Tagi: Cypr tożsamość rodzina Grecy Turkowie Wielonarodowość

więcej

Kup książkę Wyspa zaginionych drzew

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Wyspa zaginionych drzew - opinie o książce

Szesnastoletnia Ada, urodziła się w Londynie i prawie nic nie wie o historii swojej grecko-tureckiej rodziny. W książce stopniowo poznajemy historię jej rodziców. W życiu Ady pojawia się również nigdy nie spotkana ciotka, na którą początkowo jest zła. Piękna opowieść o miłości i korzeniach.

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2022-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Wyspa zaginionych drzew" to książka Elif Shafak, angielsko-tureckiej pisarki, która jest jednym z najważniejszych współczesnych głosów tureckiego pochodzenia. To proza bogata w ważne współcześnie tematy. Wersja historii Romea i Julii na tle konfliktu zbrojnego. Na Cyprze, w latach 70tych XX wieku, zakochali się w sobie Grek i Turczynka. Ich miłość rosła na terenie zakazanym, gdzie sąsiedzi sięgnęli po broń przeciwko sobie tylko dlatego, że należeli do innych narodowości. Ale jest to tylko historia w historii, bo ta podstawowa toczy się w Anglii pod koniec drugiej dekady XXI wieku. Shafak z wyczuciem przedstawia prawdy, tragizm historyczny, pełen bogatych spostrzeżeń natury uniwersalnej. Tematy, jakie w swojej książce porusza, to przede wszystkim poczucie tożsamości, przynależności i wspólnoty. Jednym z narratorów jest drzewo figowe, dzięki któremu możemy spojrzeć na człowieka jak na jeden z miliona gatunków żyjących na Ziemi. Przyglądamy się jego działaniom, tak różnym, tak irracjonalnym od tego, jak zachowują się wszystkie pozostałe ziemskie istnienia. To książka z tych, o których cokolwiek się napisze, to nadal będzie za mało. Tak więc po prostu - czytajcie! 

Link do opinii
Inne książki autora
Czterdzieści zasad miłości
Elif Shafak0
Okładka ksiązki - Czterdzieści zasad miłości

Co może wyniknąć ze spotkania rozczarowanej życiem Amerykanki z trzynastowiecznym perskim poetą? Ella Rubinstein ma wiele powodów, by uważać swoje życie...

Uczeń architekta
Elif Shafak0
Okładka ksiązki - Uczeń architekta

Dwór Sulejmana szczelnie oplatają intrygi, a w jego sercu trwa bezlitosna walka o władzę. Do sułtańskiej menażerii trafia młody opiekun białego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy