reklama

Wuj Krasnolud i Brama Opowieści

Ocena: 5 (1 głosów)

Kopanie złota w piwnicy, latanie na smokach, poszukiwanie magicznej kostki – takie przygody spotykają dziesięcioletnią Emkę, gdy w jej domu pojawia się niespodziewanie jej wujek Karol. Okazuje się, że jest krasnoludem. Wspólnie przeżywają niesamowite przygody, z których jedna, najważniejsza – decydująca o losach rodziców dziewczynki – doprowadza ich do tajemniczej Bramy Opowieści.

„WUJ KRASNOLUD I BRAMA OPOWIEŚCI” Kuby Sosnowskiego opowiada o przyjaźni, pomocy innym i wzajemnej akceptacji; zachowaniu w szkole, ochronie przyrody, odróżnianiu dobra od zła. Dorosły czytelnik znajdzie w niej również bardzo ważny przekaz: „czas dzieciństwa to najpiękniejszy okres w naszym życiu, dlatego warto przeżyć go tak, by zachować jak najwięcej pozytywnych i pięknych wspomnień ”. Książka zachęca dzieci do spojrzenia na świat w inny sposób, niż promują go dziś media. Autor wskazuje, że odłożenie na bok komórki oraz pada do konsoli może być początkiem ciekawej zabawy. Wystarczy tylko uruchomić pokłady wyobraźni.

Informacje dodatkowe o Wuj Krasnolud i Brama Opowieści:

Wydawnictwo: SOLIS Andrzej Koper
Data wydania: 2019-04-15
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-63550-27-1
Liczba stron: 144

Tagi: bóg

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Wuj Krasnolud i Brama Opowieści

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Wuj Krasnolud i Brama Opowieści - opinie o książce

"Musimy być dobrzy dla innych, kierować się sercem, a tym samym nie dopuścimy do wzmocnienia się zła. To dotyczy wszelkich dziedzin naszego życia".


 
Posiadam wielu wujków, ale takiego jak Wuj Krasnolud, niestety nie. A szkoda, bo z jego udziałem, mogłabym przeżyć wiele niezapomnianych przygód, które zapewniłyby mi nietuzinkowe przeżycia. 


 
 
Kuba Sosnowski to trener biznesu, wykładowca na wyższych uczelniach oraz prowadzący zajęcia "Projektowanie gier planszowych i karcianych". Zajmuje się słowem pisanym, komunikacją interpersonalną i działaniami z zakresu PR. Jest także autorem trzech książek z zakresu komunikacji. Tworzy scenariusze komiksów i gry dla dzieci.


 
Pewnego dnia, w domu dziesięcioletniej Emki, pojawia się wujek Karol, który jak się okazuje, jest krasnoludem. Wuj posiada specyficzne poczucie humoru, spory apetyt oraz nosi ze sobą duży topór. Jego pojawienie się wywołuje niespodziewane wydarzenia, które pozwalają poznać Emce tajemniczy, podziemny świat.


 
Wujek Karol to wujek, przy którym nie sposób się nudzić. Jestem więc przekonana, że zarówno młodzi czytelnicy, którzy sięgną po tę książkę, jak i ci starsi, zostaną wciągnięci w wir przygody, jaką zapewnia ten nieokrzesany krasnolud. A w tej niespełna stupięćdzisięciostronicowej książce, dzieje się naprawdę wiele, co niewątpliwie pobudza wyobraźnię dziecka oraz zapewnia dobrze podaną rozrywkę, która przecież stanowi nieodzowny element prozy dla młodych odbiorców.


 
Kuba Sosnowski kreuje bardzo bogaty świat, pełen interesujących, magicznych istot. Emka poznaje bowiem syreny żyjące w kanałach, spalinowce, głupoliki i wredniaki. Ma do czynienia z Bezimienną Guślarką, smokami i subgoblinami. Ten urozmaicony świat przedstawiony dowodzi wyrobionej wyobraźni autora, który zdaje sobie sprawę z tego, że aby wzbudzić zainteresowanie dziecka, należy takowy stworzyć. Summa summarum fantastyczna płaszczyzna fabularna to wartość dodana tej książki.


 
Rozrywka, jaką autor zapewnia poprzez bogatą kreację świata przedstawionego nie byłaby jednak wartościowa, gdyby nie przemycono w książce pewnych ważnych myśli, które winno przyswoić sobie dziecko. I tak w istocie jest, gdyż Wuj Krasnolud tłumaczy Emce mechanizmy rządzące naszym światem. Dotyka tematu niszczenia przyrody, ekologii oraz tego, że zawsze warto wybierać dobro, a nie zło. Tłumaczy też, że ból i cierpienie są nieodzowne w życiu każdego człowieka. Warto także dodać, że autor umiejętnie, zależnie od kontekstu danego wydarzenia, wplata te mądrości w rozmowy głównej bohaterki z wujem.


 
Za sprawą Kuby Sosnowskiego przeniosłam się na chwilę w świat dzieciństwa, w którym niemal wszystko jest możliwe. Ta uniwersalna w swej wymowie opowieść to doskonały przykład tego, że mądra książka dla dzieci może zarówno uczyć, jak i bawić. Warto przekroczyć tytułową bramę i dać porwać się tej przygodzie!

 

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Pies
Anna Wasiak
Pies
Cienie. Po prostu magia
Katarzyna Rygiel
Cienie. Po prostu magia
Suplementy siostry Flory
Stanisław Syc
Suplementy siostry Flory
Lato drugich szans
Dagmara Zielant-Woś
Lato drugich szans
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung
Odpowiedź Hiobowi
Upiór w szkole
Krzysztof Kochański
Upiór w szkole
Piwniczne chłopaki
Jakub Ćwiek
Piwniczne chłopaki
Dolina Marzeń. Przeszłość
Katarzyna Grochowska
Dolina Marzeń. Przeszłość
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy