reklama

Wszystkie okna dla oknówek. Ptasie historie z sąsiedztwa

Miłość, zdrada, walka o władzę, rozstania i powroty. A obok dramatów zwykłe sprawy - troska o dzieci, dom, o to, by było co do dzioba włożyć. To nie streszczenie tysięcznego odcinka telenoweli, tylko opis ptasiego życia.

Wszystkie okna dla oknówek to wciągająca opowieść o codziennych zmaganiach ptaków żyjących w miastach, tuż obok nas. Śmigające po niebie jaskółki i jerzyki, dobierające się do śmietników wrony, coraz mniej liczne wróble i wszędobylskie gołębie. A obok nich te rzadziej spotykane i słabiej znane gatunki: śpiewające pokrzewki, bębniące dzięcioły, sokoły gniazdujące na wieżowcach i kominach, a nawet bocian biały, puszczyk i bielik - oto główni bohaterowie tej książki.

Paweł Pstrokoński z prawdziwą pasją przekonuje, że spotkanie oko w oko z ptasim sąsiadem jest możliwe zawsze i wszędzie - w drodze do pracy, kawiarni czy sklepu, na spacerze w centrum miasta, w parku lub w nadrzecznych łęgach. Dzięki niemu nawet betonowe miasto może zmienić się w fantastyczną dżunglę idealną do podglądania przyrody.

Informacje dodatkowe o Wszystkie okna dla oknówek. Ptasie historie z sąsiedztwa:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788381911948

Tagi: Miejsca i ludzie (również albumy) bóg

Kup książkę Wszystkie okna dla oknówek. Ptasie historie z sąsiedztwa

Wszystkie okna dla oknówek. Ptasie historie z sąsiedztwa - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski