Wszystkie koty mają zespół Aspergera

Wszyscy lubimy małe koty. O dzieciach z zespołem Aspergera wiemy niewiele. Dzięki spotkaniu tych dwóch - pozornie tylko odległych światów - autorka w prosty i lekkie sposób nie tylko przekazuje nam wiedzę o skomplikowanym zjawisku, ale przede wszystkim - otwiera serca na inność. - Roksana Jędrzejewska- Wróbel - autorka książek dla dzieci, doktor literatury.

Informacje dodatkowe o Wszystkie koty mają zespół Aspergera:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-63000-24-0

Kup książkę Wszystkie koty mają zespół Aspergera

Wszystkie koty mają zespół Aspergera - opinie o książce

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Poradnik tłumaczący dzieciom z zespołem Aspergera i ich bliskim czym jest to neurorozwojowe zaburzenie w najprostszy do zrozumienia sposób. Przepiękny album fotograficzny w twardej oprawie z uroczymi kociętami, z jednym ważnym przesłaniem: dzieci z aspergerem postrzegają świat na swój własny sposób. Na każdej stronie znajduje się fotografia kotka, która doskonale pasuje do krótkiego tekstu obok/ pod/ nad nią obrazującego zdarzenia, a przede wszystkim emocje jakich doświadcza. Książka jest napisana sercem i umysłem. Bardzo prosta w odbiorze i niezwykle trafna. Ujmująca. Polecam do poczytania dzieciom, które są zdiagnozowane lub jest w trakcie diagnozy. Im jest ona dedykowana i na pewno zaciekawi je wysokiej jakości estetyka. Sami jako rodzice, członkowie rodziny zrozumiecie dzięki niej o wiele więcej. Na ostatnich stronach znajdziecie rozdział dla rodziców, w którym w prosty, przystępny sposób Autorka wyjaśnia po krótce czym jest to neurorozwojowe zaburzenie. Podano również adresy ośrodków diagnozy i terapii osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, w tym zespołem Aspergera w Warszawie.
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung