reklama

Woda - Źródło życia

Woda to najcenniejsza substancja na Ziemi! Bez niej nie możliwe byłoby powstanie oraz rozwój życia na naszej planecie. Używamy jej codziennie, a nawet często nieświadomie nadużywamy. Dzięki tej książce dowiecie się wszystkiego o wodzie: o jej wyjątkowych właściwościach i zastosowaniach, o pożytkach i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie. Bo woda jest naszym największym skarbem, którego musimy nauczyć się mądrze używać.
W serii ukazały się: ŚMIECI. najbardziej uciążliwy problem na świecie! (nagroda główna oraz tytuł MĄDREJ KSIĄŻKI ROKU 2019) oraz OCIEPLENIE KLIMATU. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?

Informacje dodatkowe o Woda - Źródło życia :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-09-26
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tytuł oryginału: Ohne Wasser geht nichts!

Kup książkę Woda - Źródło życia

Woda - Źródło życia - opinie o książce

Niesamowite, ile cennych informacji może zmieścić się w jednej książce, ciekawostek, o których nie mieliśmy pojęcia, a które mogą zmienić nasze życie na lepsze.
Woda jest najcenniejszą substancją na Ziemi, używamy jej codziennie do picia, mycia rąk, prania czy podlewania kwiatów, ale używamy często też jej nieświadomie, a czasami niestety nadużywamy, co prowadzi do katastrofalnych skutków. Jedna osoba zużywa codziennie między 100 a 120 litrów wody, brzmi to szokująco, ale takie są statystyki, oczywiście jest to średnia, są dni, kiedy nie wstawiamy prania, a są dni, gdy pralka pracuje trzy raz na dzień.
Tematu wody nie da się uniknąć, w końcu sami się z niej składamy, ale najczęściej wiemy o niej mało, na przykład nie wiemy, skąd się ona w ogóle wzięła na naszej planecie, a właśnie takie informacje znajdziemy w tej książce.
Moim zdaniem jest to cudowna publikacja, mały format, dużo ciekawej grafiki, a do tego ważne informacje, które sprawią, że lepiej poznamy wodę, każda strona to nowy temat, więc nie musimy czytać całości dokładnie od początku, aż do końca tylko możemy też zacząć od najbardziej interesujących nas zagadnień. Książka jest świetna i dla młodszych i dla starszych, ponieważ warto budować dobre nawyki już od małego, tekstu nie ma dużo, więc możemy czytać maluchom i razem z nimi uczyć się doceniać dar wody. Na samym końcu mamy zapisane pomysły na to, jak można oszczędzać wodę, warto z nich skorzystać i można również do tego przekonać całą rodzinę oraz bliskich.
Podczas czytania tej książki ze strony Zuzi pojawiło się mnóstwo pytań, także spędziłyśmy przy niej sporo czasu i na pewno będziemy do niej jeszcze zaglądać, mam też nadzieję, że przy nauce sama również będzie po nią sięgać, żeby znaleźć tam potrzebne informacje.

Christina Steinlein0
Okładka ksiązki - Energia. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna. Przewodnik po świecie pełnym energii

Energia we wszechświecie jest niewidzialna i wszechobecna! Jest nie tylko niezbędna do życia wszystkim organizmom żywym, ale też do funkcjonowania całego...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski