Wieści z nieznanego świata. Dzieje oceanu

Człowiek i morze. Dziwny związek naznaczony miłością, nienawiścią, niewiedzą, romantyzacją, ciekawością i ignorancją. Jak funkcjonuje ten potężny system, z którego się wywodzimy i o którym wiemy mniej niż o wszechświecie? Jak w praoceanie mogło powstać życie, skąd w ogóle wzięła się ta cała woda? Dlaczego ewolucja poszła akurat tą drogą, a nie jakąś alternatywną? Ponieważ równie dobrze mogła nas przemienić w inteligentne, wypełnione cieczą materace. W każdym razie już kiedyś spróbowała – i niemal jej się to udało. Ponad cztery i pół miliarda lat tajemniczych historii, potężnych dramatów, zdumiewających zwrotów i dziwacznych wynalazków jak fotosynteza, seks czy ludzie. W swojej nowej książce Frank Schätzing opowiada w spektakularny sposób o świecie pod wodą – i o tym, jak wpływa on na naszą przyszłość. Frank Schätzing, ur. 1957 w Kolonii, studiował teorię komunikacji. Był szefem i współzałożycielem agencji reklamowej INTEVI. Od początku lat 90. znany jest również jako pisarz. Poza nowelami i satyrami opublikował trzy powieści: Tod und Teufel, Lautlos oraz bestsellerowy thriller science-fiction Odwet oceanu (WD 2006).

Informacje dodatkowe o Wieści z nieznanego świata. Dzieje oceanu:

Wydawnictwo: Dolnośląskie