reklama

Wiersze pisane wrażeniami i emocjami

"Przepełniają mnie emocje i ciekawe przeżycia, które chętnie opisuję. Inspiracje czerpię z przestrzeni niesamowitych wrażeń. Wierzę, że wiele osób odnajdzie w moich wierszach szereg ciekawych przemyśleń, delikatne emocje, uczucia i wzruszenia. Życzę samych radosnych i przyjemnych chwil podczas tej lektury. Zapraszam serdecznie." - Renata Świst- poetka

♥️

"Siła emocji ogarnia mnie
I wrażeniami wypełnia sens
Uśmiechem lekko otula wnętrze
I powoduje, że jest przepięknie".

Informacje dodatkowe o Wiersze pisane wrażeniami i emocjami:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-07-20
Kategoria: Poezja

Kup książkę Wiersze pisane wrażeniami i emocjami

Wiersze pisane wrażeniami i emocjami - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2023-08-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, ulubione,

**PATRONAT MEDIALNY**
Moi Drodzy dziś chciałabym przedstawić Wam mój kolejny patronat medialny, który skradł moje serce od pierwszej wymienionej z Autorką a później z wydawnictwem wiadomości.
Ostatnio na blogu pojawia się coraz więcej poezji i bardzo się tego faktu cieszę, tym bardziej że każdy kolejny tomik w jakiś sposób odmienia moje spojrzenie na otaczający mnie świat, sprawia, że moja wrażliwość zostaje jeszcze bardziej rozbudowana.
Sprawia, że chcę się zatrzymać w biegu codzienności, otworzyć na emocje, które płyną z tych wierszy, poczuć je całą duszą i sercem. Nie inaczej jest z wierszami pani Renaty, która na początku tomiku opowiada w kilku zdaniach w jakich niezwykłych, a zarazem pięknych i poruszających okolicznościach otrzymała dar, który pchnął ją do napisania pierwszych słów, które później stworzyły te wyjątkowe, pełne ciepła wiersze. "Wiersz pisane wrażeniami i emocjami" są drugim tomikiem poezji pani Renaty, którym mam zaszczyt patronować.

W "Wierszach..." pani Renata pisze o tym co nas otacza, o znakach jakie daje nam wszechświat, nie krępuje się pisać o uczuciach i emocjach, które sama przeżywa. Nie brakuje tu pięknych zdań o aniołach i ich roli w naszym życiu, autorka pięknie manifestuje swą wiarę. Znajdziemy tu także wiersze o sensie życia, nadziei i miłości, o duszy i otwieraniu się na to, czego nie widzimy.

Wiersze te są niezwykle emocjonalne, zmuszają do zadumy i refleksji. Celebrują każdy z pozoru zwyczajny dzień, każdą emocję i każdą myśl. Poruszają i niezwykle wzruszają. Są wyważone, delikatne i subtelne. Wlewają w serce cały ogrom ciepła i nadziei... Ja jestem pod ogromnym wrażeniem i naprawdę zdarzyło mi się już wrócić do kilku wierszy, które wyjątkowo zapadły mi w sercu.

Tomik wydany jest bardzo skromnie, ale jest to zarazem wielkim plusem. Jest podobny do pierwszego tomu z tej serii, czyli "Wiersze pisane z wnętrz serca". Obydwa tomy doskonale ze sobą rezonują i wzajemnie się uzupełniają. Nic nie rozprasza uwagi, a daje to możliwość całkowitego oddania się poezji i "czucie" jej całym sobą.
Przepiękna i przykuwająca wzrok okładka, tak jak poprzednio jest dziełem niezastąpionej Moniki Januszkiewicz, której prace mogliście zaobserwować już na kilku okładkach książek, które wydało Million.
Jestem naprawdę zauroczona tym tomikiem, napisany jest pięknym, choć prostym językiem, nie znajdziemy tu górnolotnych metafor, ale zostaniemy otuleni jakimś takim specyficznym poczuciem magii, ciepłymi wspomnieniami, wiarą i poczuciem komfortu oraz bezpieczeństwa...

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością pani Renaty, jednak żywię szczerą nadzieję, że nie ostatnie i dane będzie mi w przyszłości poznać inne jej wiersze. Jestem dumna z faktu, że mogę patronować tej publikacji.

Czy polecam?
Oczywiście, że tak. Każdy odkryje tu coś innego, wyjątkowego, napisanego tylko dla siebie. Każdy ten tomik odbierze inaczej, ale to właśnie jest najpiękniejsze w poezji.
Gandalf.com.pl

Nie mogę uwierzyć, że to już 70 przeczytana przeze mnie lektura w tym roku. Na dodatek "kupka" do przeczytania stale się powiększa, a ja mam możliwość poznać wiele ciekawych lektur z różnych gatunków. Dziś przychodzę do Was z patronacką opinią o tomiku wierszy. To już 2 publikacja Autorki, jaką miałam możliwość przeczytać i objąć patronatem medialnym. Po raz kolejny stanęłam przez trudnym zadaniem jakim jest recenzja wierszy płynących z duszy Autora. Jakie są moje wrażenia po lekturze? Jakie wiersze tam znajdziemy? Zaprasza Was serdecznie do zapoznania się z moją opinią.

Jak sama nazwa wskazuje, wiersze Pani Renaty wypełnione są emocjami i wrażeniami. Samo słowo "emocje" powtarza się w tej publikacji dość często. Są to szczere przemyślenia Autorki, o tym co dookoła ją otacza. Autorka cieszy się prostymi sprawami, które opisuje w wierszach. Na każdy dzień patrzy z uśmiechem i optymizmem. Ponadto w utworach przeczytamy też często o Aniołach oraz o tym, jak znacząco dzięki Nim rozświetlił się dzień Autorki.

Ciężko jest mi opisywać poezję, bo to zazwyczaj są bardzo głębokie uczucia Autora. Nie wiem, czy dobrze je odbieram oraz czy udało mi się uchwycić to, co Poetka chciała nam przekazać. Niemniej z tych wierszy bije taka radość i spokój. Czytając je mamy wrażenie, że Autorka jest osobą spokojną, czerpiąca garściami z każdego dnia. Z optymizmem wita następny poranek, a Anioły i inne zdarzenia sprawiają, że uśmiech stale gości na jej twarzy.

Należy też wspomnieć, że. mamy tutaj doczynienia z dwoma rodzajami wierszy. Jedne, są to utwory białe, inne zaś są rymowane. Razem tworzą spójną całość i doskonale się uzupełniają. Czytając te wiersze, na czytelnika spływa nadzieja, optymizm i pozytywną energia. Ja, w trakcie czytania wierszy uśmiechałam się, a jednocześnie relaksowałam i w jakimś stopniu wyciszałam. Starajmy się poczuć tę poezję całym sobą, aby jak najlepiej zrozumieć emocje przekazywane przez Autorkę.

Podsumując, widać, że Autorka w swoją twórczość wkłada całą duszę i serce. Z jej wierszy bije prostota a zarazem głębia. Bowiem codziennie może spotkać nas coś dobrego.

Bardzo polecam Wam wiersze Pani Renaty. Jeżeli lubicie poezję, potrzebujecie dobrej energii lub po prostu chcecie zobaczyć, jak można się cieszyć nawet z małych rzeczy to sięgnijcie po ten tomik proszę ;) Myślę, że warto. ;) Ze swojej strony bardzo dziękuję Autorce za zaufanie, możliwość objęcia tomiku patronatem medialnym a Million - Studio Wydawnicze za egzemplarz do recenzji. Przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów😃

Wiersze pisane z wnętrza serca
Renata Świst0
Okładka ksiązki - Wiersze pisane z wnętrza serca

Renata Świst - mieszkająca w Irlandii Polka, która pewnego dnia poczuła w sobie dar, w wyniku którego wydała dziesięć tomików wierszy. ,,Nie myślałam...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung