,,Wielka księga wartości" to szesnaście niezwykłych opowieści, dzięki którym nauczymy się stawiać czoła trudnym sytuacjom i szukać ich rozwiązania. Dowiemy się, na czym polegają tolerancja, uprzejmość, solidarność, szczerość oraz empatia i jakie mają znaczenie w życiu każdego człowieka. Odkryjemy też, jak ważne jest akceptowanie siebie.
To książka, którą można czytać bez końca. To książka, która uczy nas zrozumienia i empatii. To książka, która pokazuje, jak żyć.
Przepięknie zilustrowana ,,Wielka księga wartości" pomoże również dorosłym, którzy chcieliby w przystępny sposób opowiedzieć dzieciom, czym kierować się w życiu.
Teresa Blanch - studiowała dziennikarstwo i edytorstwo. Uzyskała stypendium niemieckiego rządu, które umożliwiło jej pracę w Międzynarodowej Bibliotece Młodzieżowej w Monachium. Obecnie współpracuje z hiszpańskimi wydawnictwami i pisuje do europejskich magazynów specjalizujących się w literaturze dziecięcej.
Anna Gasol - jako dziewczynka uwielbiała słuchać historii opowiadanych przez babkę i czytać książki przygodowe. Studiowała angielski, filologię niemiecką, bibliotekoznawstwo. Pracowała jako nauczycielka oraz w bibliotece. Współpracuje z wieloma hiszpańskimi wydawcami, jest autorką licznych publikacji książkowych i prasowych dla dzieci oraz tłumaczką.
Valentí Gubianas - ilustrowaniem zajął się jeszcze podczas studiów na uczelni artystycznej. Jego pierwsza książka ukazała się w 1995 roku i od tego czasu pracował dla licznych hiszpańskich wydawców. Ilustracje Valentíego Gubianasa zostały zaprezentowane na wystawie Archiginnasio podczas Targow Książki Dziecięcej w Bolonii 2017 roku.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2018-06-06
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 144
Tytuł oryginału: El libro de los valores
Przeczytane:2024-02-26, Ocena: 2, Przeczytałem,
Nie mogę polecić tej pozycji, nawet jeśli kilka opowiadań w niej zawartych było wartościowych. Niektóre w ogóle nie mają sensu, niektóre nijak nie odpowiadają "wartości", którą rzekomo mają opisywać, niektóre urywają się zupełnie nielogicznie, jakby osoba je pisząca nie odebrała w szkole podstawowej lekcji, że opowiadanie powinno mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Dziwna to książka i żałuję, że ją kupiłam, nawet jeśli było to w przecenie.
Moje siedmioletnie dziecko podzielało moją opinię co do zdecydowanej większości opowiadań podczas lektury.
Lepiej omijać.