Wiatr

Ocena: 6 (2 głosów)

Z "Wiatrem" ruszycie w niezwykłą podróż. Zobaczycie, co dzieje się, gdy nadciąga tornado, którędy wędruje pył znad Sahary i jak długo potrafi szybować albatros. Dowiecie się, jak powstaje wiatr i jak z niego zrobić prąd. Dotrzecie do nowoczesnych farm wiatrowych u wybrzeży Szkocji i do starodawnych wiatraków w Iranie. Przeczytacie o tym, gdzie wieje samum, a gdzie halny i kto szybował nad Himalajami. „Wiatr” to 64 strony, które rozbudzą ciekawość poznawania zjawisk w przyrodzie.

Informacje dodatkowe o Wiatr:

Wydawnictwo: Muchomor
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788365650405
Liczba stron: 64
Język oryginału: polski
Ilustracje:Agata Dudek, Małgorzata Nowak

Tagi: bóg

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Wiatr

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Wiatr - opinie o książce

W upalne dni potrafi być bardzo przyjemny i cieszymy się, gdy lekko wieje, ale potrafi mieć także bardzo niszczycielską siłę - WIATR 💨. Jak powstaje? Jak go zmierzyć? Ile jest jego rodzajów? Jaki wpływ ma na klimat i nasze samopoczucie? Jak można go wykorzystać? Co wspólnego ma z Volkswagenem, z pustynią, Kamikadze i mitologią? O tym wszystkim dzieci mogą się dowiedzieć z pierwszej części serii książek Wydawnictwa Muchomor - ŻYWIOŁY, autorstwa Anny Skowrońskiej. Nam ta seria bardzo się spodobała i szczerze ją polecamy. Świetna do nauki przez zabawę.

Link do opinii

Każde dziecko wie, że wiatr istnieje, często na spacerach dmucha im on prosto w twarz, aż nie mogą oddychać i wtedy często nasza pociecha zaczyna zadawać pytania o ten żywioł i wtedy okazuje się, że tak naprawdę to sami za wiele o nim nie wiemy i nie potrafimy ze zrozumieniem wyjaśnić, skąd on się bierze lub czemu służy.
Książka o wietrze powstała, żeby pomóc rodzicom w przystępny sposób przekazać wiedzę swoim pociechom, ale też, żebyśmy my sami nauczyli się czegoś nowego, bo okazuje się, że ten żywioł jest bardzo interesujący. Ta publikacja w ciekawy sposób przekazuję nam wiedzę o tym, jak powstaje wiatr, w jaki sposób korzystają z niego zwierzęta i rośliny, a nawet jakie imiona nadaje się huraganom i tajfunom, czyli zjawiskom, jakie rodzą się przez wiatr, znajdziemy tam również wiele innych bardzo pożytecznych informacji. Tekstowi towarzyszy również ogrom grafiki w końcu to na niej najbardziej skupiają się dzieci, ona pomaga nam lepiej wyjaśnić to, co przekazuje czytanka, przy każdym obrazku jest wyjaśnienie i opis tego, co przedstawia, oczywiście jest to wszystko napisane bardzo przystępnie dla dzieci. Zarówno dorosłych, jak i dzieci na pewno zauroczy również format książki, jest ona bardzo duża, więc sprawia wrażenie ważnej i mądrej książki, dzięki temu, że format jest tak duży to i grafika jest spora i wszystko z niej można dobrze odczytać, plusem też tego, że jest taka duża, jest to, że można ją czytać z dwojgiem dzieci i każde będzie miało do niej dobry dostęp.
Jest to kolejna książka w biblioteczce, do której często z córką wracamy, przypominamy sobie wiele informacji lub dopasowujemy je do tego, co zaobserwowałyśmy w przyrodzie. Wiele książek ma swoją kategorię wskazania do wieku czytelnika, ale ja nigdy nie kieruje się takimi wyznacznikami, tylko od naszego podejścia zależy czy dana książka zainteresuje nasze dziecko, czy nie, nieważne czy ma lat trzy, czy siedem. Najważniejsze, żeby nie unikać pytań, kiedy dziecko jest czegoś ciekawe, trzeba szukać odpowiednich publikacji, które zaciekawią i odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Link do opinii
Inne książki autora
Ulice
Anna Skowrońska0
Okładka ksiązki - Ulice

Na świecie są tysiące ulic. Niektóre są bardzo strome, inne płaskie. Jedne szerokie, inne wyjątkowo wąskie. Są hałaśliwe lub spokojne, czyste lub brudne…Trudno...

Ziemia
Anna Skowrońska 0
Okładka ksiązki - Ziemia

WIATR, WODA, OGIEŃ, a teraz też ZIEMIA to zestaw obowiązkowy dla każdego, kto interesuje się KLIMATEM i EKOLOGIĄ. 4 książki w prosty sposób opowiadają...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy