Wejście i wyjście oraz inne utwory ku przestrodze i dla zabawy

Od Fausta do autoparodii – Wejście i wyjście to pierwszy zbiór mniej znanych i nigdy nie publikowanych tekstów literackich Leszka Kołakowskiego. Dramaty, scenariusze filmowe, satyry, wiersze, limeryki, bajki... – nie bez powodu wybitny filozof debiutował jako poeta.

Niezwykłe poczucie humoru, językowa wirtuozeria i zabawa słowem pokazują, że owa twórczość – uznawana za życia Kołakowskiego przez niego samego i przez krytyków za pomysłowy i zabawny dodatek do twórczości poważniejszej – odkrywa kolejne, nie znane dotąd oblicze autora Mini wykładów o maxi sprawach.

Leszek Kołakowski (1927–2009) – historyk filozofii, profesor Uniwersytetu Warszawskiego do 1968 roku, od 1970 związany z Uniwersytetem w Oksfordzie. Laureat wielu międzynarodowych nagród. Autor m.in. bestsellerowych Mini-wykładów o maxi-sprawach, O co nas pytają wielcy filozofowie, Jezus ośmieszony.

Informacje dodatkowe o Wejście i wyjście oraz inne utwory ku przestrodze i dla zabawy:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-10-25
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-240-4981-3

Kup książkę Wejście i wyjście oraz inne utwory ku przestrodze i dla zabawy

Wejście i wyjście oraz inne utwory ku przestrodze i dla zabawy - opinie o książce

Klucz niebieski albo opowieści bibilijne zebrane ku pouczeniu i przestrodze
Leszek Kołakowski0
Okładka ksiązki - Klucz niebieski albo opowieści bibilijne zebrane ku pouczeniu i przestrodze

Ludzie walczą między sobą o to, któremu bogu mają okazywać posłuszeństwo. bogowie wojują między sobą o ludzi, którzy mają ich słuchać. Jednak i jedno,...

Ułamki filozofii
Leszek Kołakowski0
Okładka ksiązki - Ułamki filozofii

Najwybitniejszy polski filozof komentuje słynne cytaty filozoficzne. Myślę, więc czytam Kołakowskiego. Od Wiem, że nic nie wiem Sokratesa po Rzeczywistość...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski