Wątek sławy

Barwna opowieść o życiu córki Papcia Chmiela. Jakim ojcem jest Henryk Chmielewski i dlaczego ,,słodka blondynka" wyemigrowała za wielką wodę? Czy na kalifornijskich wzgórzach odnalazła szczęście, którego szukała? O szarych latach PRL, o dzieciństwie u boku idola i kosmicznych latach małżeństwa z pracownikiem NASA opowiada Monique Chmielewska-Lehman - światowej sławy artystka i jedna z bohaterek programu TVN ,,Żony Hollywood". ,,Wątek sławy" to książka pełna wzruszeń, gorzkich wspomnień, okraszonych dużą dawką humoru i przeplatających się losów Chmielewskich tkanych komiksową nicią. To niezwykła historia życia dziewczyny z Polski, która znalazła sławę i szczęście za oceanem.

Klaudia Frant-Rakuś- absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, doświadczony wydawca i redaktor, debiutująca pisarka, kolekcjonerka wspomnień z włoskich wojaży. Książka ,,Wątek sławy" powstała na podstawie wielogodzinnych rozmów (,,Z dnia na dzień Monika odkrywała przede mną kolejne tajemnice swojego życia przepełnionego miłością do sztuki i ludzi, z energią, uśmiechem i pogodą ducha"), setek listów, dokumentów i zdjęć.

Informacje dodatkowe o Wątek sławy:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2023-10-03
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Wątek sławy

Wątek sławy - opinie o książce

Avatar użytkownika - renatakozlowska
renatakozlowska
Przeczytane:2023-10-26, Ocena: 4, Przeczytałam,

Lubicie czytać wspomnienia, bo mnie czasem do nich ciągnie. Książka "Wątek sławy" to opowieść Monique Chmielewska-Lehman, o swoim życiu, ojcu i przeszłości.
Sięgnęłam po nią ze względu na nazwisko Chmielewski, bo wychowałam się na komiksach Papcia Chmiela i chciałam się przekonać jak córka wspomina wspólnie przeżyte lata. A poza tym widziałam ją w Żonach Hollywoodu i po prostu byłam ciekawa tej kobiety.
To szczera, pełna nostalgii podróż do przeszłości, do lat, które odeszły i osób, których już nie ma. Ja też, podobnie jak autorka, wspominam lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte z sentymentem, więc tym bardziej zaciekawiłam się to opowieścią.
Przyznam, że nie wiedziałam, że Monique Chmielewska -Lehman jest światowej sławy artystką, twórczynią wielu znanych na świecie gobelinów. Jednak dzięki zdjęciom umieszczonym w książce, wiele z nich mogłam zobaczyć.
Autorka wspomina też bardzo ciepło swoją mamę. Czuć, że łączyła je mocna więź.
Dobrze mi się czytało tę książkę. A zdjęcia dodały jej atrakcyjności. Są to fotografie z prywatnej kolekcji autorki i jej rodziny.
Jeśli lubicie wspomnienia, sięgnijcie i po tę publikację.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski