Walka przez łzy

Przez 18 lat, nakrywając stół do kolacji wigilijnej, zostawiała jedno wolne miejsce. Nie dla zbłąkanego wędrowca, tylko dla własnego syna, niesprawiedliwie skazanego za gwałt i morderstwo.

Stała pod drzwiami więzienia i krzyczała, że jeśli on się zabije, ona zrobi to samo.

Krążyła po mediach, prokuraturach, odwiedzała prawników z dokumentami w reklamówce, przekonując, że jej dziecko jest niewinne. I mimo że nikt jej nie wierzył, ona nigdy nie utraciła wiary.

Teresa Klemańska - oddana matka, silna kobieta, która się nie poddała. Która w swoim życiu stoczyła najtrudniejszą i najważniejszą walkę - walkę o swojego syna i o rodzinę. Do ostatniej łzy, do momentu, kiedy usłyszała, że jest niewinny. Teraz walczy o jego codzienność i uczy, jak żyć w świecie, który tak bardzo się zmienił.

Walka przez łzy to zapis dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły całą rodziną. To wywiady, które przeprowadził autor książki, Grzegorz Głuszak, z Teresą Klemańską. Książka zawiera także listy, które Tomasz Komenda pisał do swojej matki, będąc w więzieniu.

Grzegorz Głuszak - z dziennikarstwem związany od ponad dwudziestu lat. Wielokrotnie nominowany do Nagrody Grand Press, którą otrzymał w 2018 roku za najlepszy reportaż telewizyjny. Autor książki 25 lat niewinności. Historia Tomasza Komendy.  Jego ulubiona tematyka to wstrząsające ludzkie historie i meandry polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Informacje dodatkowe o Walka przez łzy:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: b.d

Tagi: Literatura faktu

Kup książkę Walka przez łzy

Walka przez łzy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Lilia
Lilia
Przeczytane:2020-05-24, Ocena: 5, Przeczytałam,

Mama dla własnego dziecka zrobi wszystko i nieważne ile będzie miało lat miłość matki jest bezgraniczną i bezwarunkowa podziwiam panią Teresę za to że wytrzymała i za to jak walczyła

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski