Nazwali go Kolekcjonerem. Miał bowiem zwyczaj kolekcjonować swoje ofiary, zanim pozbywał się ich w niewyobrażalnie okrutny sposób. Agentka specjalna Maggie O`Dell przez dwa lata śledzi każdy jego krok, a on bawi się z nią w kotka i myszkę. Schwytany, Albert Stucky wkrótce ucieka z więzienia i rozpoczyna grę, wciągając Maggie w jej kolejną rundę. Poprzednia walka ze Stuckym mocno nadszarpnęła psychikę Maggie. Nawiedzają ją koszmarne sny, dręczy poczucie winy, że nie zdołała ocalić jego ofiar. W trosce o dobro Maggie jej szef odsuwa ją teraz od śledztwa. Ale przecież tylko ona ma wgląd w chory umysł zbrodniarza. Tylko ona ma szansę go złapać. Gdy staje się oczywiste, że kolejne ofiary Stucky`ego w jakiś sposób są powiązane z Maggie, FBI pozwala jej podjąć śledztwo. Razem z przydzielonym pomocnikiem agentka kontynuuje polowanie na psychopatę, lecz ten wciąż wyprzedza ich o jeden krok. Krwawy krok.
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN:
Liczba stron: 512
Tytuł oryginału: Split Second
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Książka taka jak lubię. Szybka, wartka akcja. Narastające, na każdej kolejnej przeczytanej stronie, napięcie i bardzo wyrazista główna bohaterka. Brutalny, pozbawiony jakichkolwiek ludzkich uczuć, bawiący się ludźmi morderca. A także FBI, policja, psycholodzy, ich praca, procedury i zależności. Nonszalancja i opieszałość. Także ich wiedza, doświadczenie, samodysyplina i determinacja. Przeczytałam e-booka. I odejmuję jedną gwiazdkę za mnóstwo literówek, które przeszkadzają w odbiorze lektury. Mam nadzieję, że kolejne pozycje cyklu nie będą obarczone tym niedociągnięciem.
Mroczna powieść, trzymająca w napięciu i zmuszająca do myślenia. Mimo, iż czytelnik ma wiele danych, to i tak angażuje się w przebieg akcji. W rolach głównych - Agentka Maggie O’Dell oraz jej obsesja czy prześladowca. Seria brutalnych morderstw. Poczucie osaczenia. Szaleńcza, niebezpieczna gra. Szkoda, że stawką jest życie tylu kobiet.
Melanie Starks żyje w konflikcie z prawem. Jest samotną matką, wraz z siedemnastoletnim synem Charliem utrzymuje się z drobnych kradzieży i oszustw. Kiedy...
Ulewne deszcze podmywają grunt w Karolinie Północnej. Osuwająca się ziemia i lawiny błotne niszczą wszystko, co napotkają na drodze. Rośnie liczba...
Przeczytane:2019-03-10,
Czasami praca staje się obsesją. Chcemy być doskonali, niezastąpieni, zawsze przekraczać oczekiwania. Przesada jednak nigdy nie kończy się dobrze. A gdy praca polega na ściganiu groźnego psychopaty, cóż... obsesja na tym punkcie po prostu nie może się dobrze skończyć.
Nazwali go Kolekcjonerem i to bynajmniej nie dlatego, że zbiera niepotrzebne bibeloty. Zbiera, ale... ofiary, a potem pozbywał się ich w wyjątkowo okrutny sposób. Jest niezwykle inteligenty i przebiegły. Ciągle się chowa i jest o krok przed policją. Nawet złapany potrafi uciec z więzienia. Maggie O'Dell zrobi wszystko, żeby go skazać. Poświęciła dwa lata na poszukiwania i nie zamierza odpuszczać. Ta sprawa staje się jej obsesją, a kobieta coraz mniej odróżnia życie zawodowe od osobistego. Chce zemsty, odwetu za wszystkie okrutnie potraktowane ofiary. Czy Maggie wciąż pamięta... że jest z policji? A może pościg za psychopatą odkryje najmroczniejsze strony jej charakteru?
Jakiś czas temu miałam przyjemność recenzować Przedsmak zła, książkę będącą prequelem do serii o Maggie O'Dell. Ta powieść zrobiła na mnie ogromne wrażenie, wciągnęła, a jednocześnie przeraziła. Dlatego z zainteresowaniem wróciłam do mrocznego świata policyjnej profilarki.
Po raz kolejny nie rozczarowałam się. W ułamku sekundy porywa czytelnika już od pierwszych stron. Wartka akcja, intrygująca zagadka i dynamiczne opisy. Całe szczęście bez zbędnych scen, czy niepotrzebnego przedłużania. Historia jest niezwykle dynamiczna i bardzo skoncentrowana na głównym wątku.
Warto podkreślić, że jest to thriller psychologiczny o ciężkiej, wciągającej atmosferze. W powieści wyraźny jest klimat szaleństwa oraz moralnych dylematów. Głównej bohaterce przyjdzie przemyśleć wiele kwestii, a wraz z nim czytelnikowi. Co jest moralne, a co niekoniecznie? Czy okoliczności uzasadniają wyście poza regulamin?
Ciąg dalszy: