reklama

W teatrze cieni. Historia ostatniej europejskiej wojny

Wciągająca relacja naocznego świadka ostatniej europejskiej wojny XX wieku autorstwa najpopularniejszego brytyjskiego autora książek o geopolityce

Rozpad Jugosławii udowodnił, że po prawie pięćdziesięciu latach okropieństwa wojny mogą powrócić do Europy. Był to początek krwawego konfliktu, który skończył się wydarzeniami w Kosowie w 1999 roku. Tim Marshall, jako dziennikarz Sky News, był jego naocznym świadkiem, relacjonując wojnę w Kosowie. Teraz powraca do tamtych wydarzeń, wzbogacając własne wspomnienia o relacje uczestników konfliktu i pracowników wywiadów pięciu krajów.

Książka W teatrze cieni nie tylko pomaga zrozumieć naturę i przyczyny tamtej wojny, lecz również pokazuje, jak łatwo może dojść do nowego konfliktu w Europie.

Informacje dodatkowe o W teatrze cieni. Historia ostatniej europejskiej wojny:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-06-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788382022599
Tytuł oryginału: Shadowplay

Kup książkę W teatrze cieni. Historia ostatniej europejskiej wojny

W teatrze cieni. Historia ostatniej europejskiej wojny - opinie o książce

Przyszłość geografii. Jak polityka w kosmosie zmieni nasz świat
Tim Marshall0
Okładka ksiązki - Przyszłość geografii. Jak polityka w kosmosie zmieni nasz świat

Satelity szpiegowskie krążące wokół Księżyca. Kosmiczne złoża metali warte więcej niż PKB większości krajów. Ludzie lądujący na Marsie w ciągu najbliższych...

Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat
Tim Marshall0
Okładka ksiązki - Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat

Najnowsza książka autora światowego bestsellera Więźniowie geografii W swojej poprzedniej książce Tim Marshall przekonał czytelników, że żeby zrozumieć...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski