W poszukiwaniu zaginionej chwały. Historia reprezentacji Anglii 1872-2022

W poszukiwaniu zaginionej chwały Paula Haywarda to obszerna opowieść o historii angielskiego futbolu od 1872 do 2022 roku. Książka zabiera czytelnika w podróż przez ponad 150 lat historii angielskiej piłki nożnej, ukazując jej rozwój, triumfy i klęski.

Ta fascynująca lektura nie tylko przedstawia chronologiczny przebieg wydarzeń, ale także analizuje wpływ piłki nożnej na kulturę, społeczeństwo i narodową tożsamość Anglii. Pełna niezwykłych anegdot, faktów i portretów legendarnych graczy książka to niezapomniana podróż przez najważniejsze momenty reprezentacji Anglii.

W poszukiwaniu zaginionej chwały jest niezastąpionym źródłem wiedzy dla miłośników piłki nożnej, które pozwala lepiej zrozumieć korzenie i znaczenie tego sportu dla Anglików. Książka oferuje również fascynujący wgląd w historię angielskiego futbolu, ukazując zarówno jego wielkie momenty, jak i trudne chwile. To nie tylko opowieść o sporcie, ale także o narodowej pasji, która jednoczyła i kształtowała brytyjską tożsamość.

Informacje dodatkowe o W poszukiwaniu zaginionej chwały. Historia reprezentacji Anglii 1872-2022:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2024-05-22
Kategoria: Sport
Tytuł oryginału: England Football: The Biography: 1872-2022
Tłumaczenie: Bartosz Sałbut

Kup książkę W poszukiwaniu zaginionej chwały. Historia reprezentacji Anglii 1872-2022

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski