W pogoni za Alice

Życie Alice rozsypało się jak domek z kart: w tym samym czasie straciła pracę, mieszkanie i faceta. Dziewczyna pogrąża się w depresji - aż do dnia, kiedy dawna przyjaciółka, Tash, zaprasza ją do Los Angeles. Alice, wzięta w obroty przez przebojową kompankę, rozpoczyna nowe życie. Wkrótce ma szafę pełną strojów od Donny Karan, osobistą trenerkę, ciekawą pracę wśród gwiazd filmu i niezbędny w LA dodatek w postaci... "osobistego zboczeńca". Tu, w świecie, który zapomniał o romantycznej miłości, tak właśnie nazywa się mężczyznę wyczekującego pod oknem ukochanej, podrzucającego liściki i płatki kwiatów. Perypetie bohaterki, obfitujące w śmieszne nieporozumienia, to jedno z wielu źródeł humoru w tej książce. Równie zabawny jest obraz Ameryki i jej mieszkańców w oczach Brytyjki.

Informacje dodatkowe o W pogoni za Alice:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2004 (data przybliżona)

Kup książkę W pogoni za Alice

W pogoni za Alice - opinie o książce

Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2016-08-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Lekka,zabawna opowieść o młodej dziewczynie Alice na którą spadło pasmo nieszczęść.Po upojnych chwilach ze swym ukochanym,ten oznajmia jej że już jej nie kocha i rzuca ją.Na domiar złego Alice traci pracę i mieszkanie.Pomieszkuje u swego kuzyna,zajada smutki i wpada w rozpacz.Nieoczekiwanie spotyka przyjaciółkę z dawnych lat która odmienia jej życie.Alice rozpoczyna pracę z gwiazdami Hollywood,traci zbędne kilogramy i poznaje miłość swojego życia.
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Niektórzy ludzie mają dar pojawiania się w życiu innych, gdy są najbardziej potrzebni - można nazwać to przypadkiem, ale ja użyłabym tu słowa przeznaczenie. To właśnie najlepsza, dawno niewidziana szkolna przyjaciółka wyciąga bohaterkę z emocjonalnego dołka (a utrata pracy i rozstanie z facetem mogą sprawić, że owy dołek jest bardzo, bardzo głęboki) Po drugie nic tak nie poprawia humoru jak zmiana otoczenia (tym bardziej, że zamiana zimnego, deszczowego Londynu na słoneczne Miasto Aniołów może mieć daleko idące skutki) a po trzecie nie od dziś wiadomo, że najlepszym lekarstwem na złamane serce jest nowe uczucie. Pytanie tylko czy da się mu zaistnieć i nie spisze się go od razu na starty. Zabawna, lekka i dostarczająca niesamowitej rozrywki powieść, której dodatkowym plusem jest to, że szybko można się z nią uporać.
Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2013-11-09, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Sięgając po pozycję literatury kobiecej zawsze mam nadzieję na spędzenie czasu w miłej i lekkiej atmosferze filtrów, delikatnych zwrotów akcji, zaskakujących dialogów, wzruszających momentów oraz zabawnego aczkolwiek przewidywalnego zakończenia książki. ,,W pogodni za Alice" Clare Naylor, poznajemy 26 letnią Alice , kobietę która straciła chłopaka, pracę, perspektywy na przyszłość. Dzięki sprzyjającym okolicznością losu spotyka swoją dawną przyjaciółkę, która namawia ją na wyjazd do Los Angeles i rozpoczęcia pracy w tamtejszej agencji PR. Jednak nowe życie przynosi jej więcej kłopotów niż satysfakcji i radości. Podczas pobytu w Los Angeles, Alice wkracza w świat amerykańskich celebrytów, poznaje nowe zwyczaje i przechodzi niesamowitą metamorfozę fizyczną jak i psychiczną. Z brzydkiego kaczątka, przeistacza się w wysportowaną, pewną siebie i gotową na nową miłość dojrzałą kobietę. Perypetie głównej bohaterki, to nie tylko próba utrzymania się na powierzchni, to również intrygujący wątek Don Juana, tajemniczego wielbiciela, który w pogoni za Alice przybył z Londynu do Los Angeles, aby w staromodny sposób próbować zdobyć kobietę która sprawiła, że jego życie straciło smak. Jednak czy mu się to udało? Czy dyskretne zaloty odniosły zamierzony efekt? Czytając książkę odniosłam wrażenie, że jest to historia nie do końca przemyślana, a narracja książki często wprowadzała niepotrzebny konflikt pomiędzy dialogami i wzbudzała we mnie irytację, bowiem w niektórych przypadkach potwierdzenie słów bohaterów przez narratora było zbędne. Po tej pozycji oczekiwałam czegoś w stylu Bridget Jones, a otrzymałam mało ciekawą i przewidywalną fabułę oraz dialogi które częściej nużyły niż bawiły. Jest to zdecydowanie pozycja dla osób które lubią lekką literaturę i nie szukają porywającej fabuły.
Avatar użytkownika - stokrotka0983
Przeczytane:2014-02-02, Ocena: 2, Przeczytałam, 2009,
Bogini górą
Clare Naylor0
Okładka ksiązki - Bogini górą

Trudno o bardziej różne kobiety niż Kate - sympatyczna portrecistka zwierząt i Mirri - słynna gwiazda ekranu, która nagle wkracza w jej życie, by je zmienić...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski