W krainie snów

Witajcie w słonecznym Los Angeles, to tu zaczynają pękać iluzje.

Matylda planowała spędzić lato z przyjaciółką na Kaszubach, jednak mama zaskakuje ją biletami do USA. Mają polecieć we dwie i pomieszkać trochę w Kalifornii, zobaczyć Hollywood, spróbować innego życia. Spełnienie marzeń! Problem w tym, że to wcale nie są marzenia Matyldy, tylko jej mamy, kochającej życie i dobrą zabawę.

W Los Angeles Matylda poznaje Anję, która jest jak kolorowy ptak, inspiruje i urzeka. Pod jej wpływem dziewczyna próbuje rzeczy, na które sama nigdy by się nie odważyła. Stopniowo odkrywa też, że jej mama ma pewien sekret i robi wszystko, by nie wyszedł na jaw.

Jak to jest walczyć z nieswoimi problemami? Co zrobić, gdy idealna rzeczywistość okazuje się atrapą skrywającą trudną prawdę?

Ostrzegam, ta powieść nie nadaje się dla osób o mentalności boomerskiej. Dlaczego? Dlatego że Roksana Jędrzejewska-Wróbel się nie wymądrza i nie ściemnia. Jest wręcz odwrotnie. Czytasz i masz wrażenie, że autorka uważnie wysłuchała główną bohaterkę. Jakby przy niej była. Tak naprawdę, totalnie, całą sobą. ,,W krainie snów" to książka, która może zmienić życie. Przemek Staroń - psycholog, kulturoznawca, nauczyciel

Informacje dodatkowe o W krainie snów:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2024-10-23

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży Opowieści obyczajowe i rodzinne dla dzieci i młodzieży Opowieści o szkole dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 13 lat Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę W krainie snów

Kosmita
Roksana Jędrzejewska-Wróbel0
Okładka ksiązki - Kosmita

Książka dla dzieci i rodzin, w których pojawił się problem dziecka autystycznego. Polecam do czytania przez nauczycieli w klasie. Napisana przystępnym...

Humory Hipolita Kabla
Roksana Jędrzejewska-Wróbel0
Okładka ksiązki - Humory Hipolita Kabla

Jamnik Hipolit Kabel jest wyjątkowo grymaśny. Bywa smutny, często dopada go chandra, zdarza mu się złościć, a raz wręcz eksplodował, na szczęście obyło...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski