reklama

W krainie dinozaurów

Fascynująca, przepięknie ilustrowana opowieść o pradawnym świecie dinozaurów. Mały odkrywca wraz z Zuzią i Wojtusiem podąży śladami długoszyich diplodoków, zwinnych welociraptorów, podwodnych plezjozaurów, a także odkryje, co łączy smoka z Lisowic z naszym niemalże swojskim smokiem wawelskim. Książeczka pobudzi wyobraźnię, a także poszerzy wiedzę dziecka, zabierając je w niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Na końcu niespodzianka: znajdziecie tam quiz i pomysły na wspólną zabawę. Pozycja obowiązkowa dla małych miłośników dinozaurów i nie tylko.

"Książka pobudza wyobraźnię młodego czytelnika i wspiera zdobywanie wiedzy o stworzeniach żyjących w dawnych czasach. Przeniesienie się wraz z dziecięcymi bohaterami do ery dinozaurów pomaga lepiej wczuć się w panującą wówczas atmosferę".

Paulina Robak, nauczycielka biologii, popularyzatorka nauki, twórczyni strony ,,Biolog też Człowiek"

Informacje dodatkowe o W krainie dinozaurów :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-04-17

Kup książkę W krainie dinozaurów

W krainie dinozaurów - opinie o książce

Edukacja przez zabawę

"W krainie dinozaurów" Marka Marcinowskiego to pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela dinozaurów (choć nie tylko)! Autor po raz kolejny staje na wysokości zadania, a przy okazji pokazuje, że o tych wymarłych zwierzętach można pisać i pisać... Jeśli ktoś miał okazję sięgnąć po "Kosmoliski" lub "Ekoliski" to tej pozycji nie trzeba szczególnie "reklamować" (podobnie jak tam, cenne wiadomości są podane w niezwykle interesującej formie). A wspomniane tytuły to tylko nieliczne spośród efektów pracy autora...

"W krainie dinozaurów" to książka, której głównymi bohaterami są Zuzia i Wojtuś. Pozycja wciąga, edukuje, pozwala sprawdzić zapamiętane informacje oraz daje mnóstwo radości i satysfakcji podczas realizacji pomysłów autora na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Młody czytelnik ma okazję obserwować jak świat realny przeplata się z elementami wykreowanymi przez autora. Zabiegi te dają niesamowity efekt. Fabuła jest dynamiczna, a ciekawostkom jakby nie było końca.

Piękne ilustracje stworzone przez Martynę Nejman wspaniale dopełniają całości, a motyw w prawym dolnym rogu każdej strony wręcz uwielbiam. Ilustratorka wyraźnie zaznacza emocje towarzyszące bohaterom, co daje dodatkowe możliwości, jeśli chodzi o rozmowy o książce i jej bohaterach.

Muszę przyznać, że pomimo interesującej treści największą radość sprawiło mi to, że mój pięciolatek fantastycznie poradził sobie z wszystkimi pytaniami zawartymi w quizie. Uważam, że ten fakt świadczy o tym, że forma zaproponowana przez autora sprawdziła się wyśmienicie. Wymiar edukacyjny i fantazja Marka Marcinowskiego są naprawdę godne podziwu. Już się nie mogę doczekać, by się przekonać, jaki kolejny temat autor postanowi poruszyć. Super jest również to, że po przeczytaniu książki nie da się jej odłożyć całkiem na bok, ponieważ zadania do wykonania są tak interesujące, że dziecko nie jest w stanie odpuścić dopóki nie wykona ich wszystkich. Wskazówka przed lekturą: zarezerwujcie sobie dodatkowy czas na zabawy!

Uwielbiamy i polecamy!!! :)

Jeśli uważnie śledzicie mój blog to zapewne dobrze wiecie, że pokazało się już tutaj kilka pozycji Marka Marcinowskiego dla dzieci. Dzisiaj przychodzę do was z kolejną, ale jakże ciekawą, bo opowiadającą o dinozaurach. Wspólnie z naszymi małymi bohaterami Zuzią i Wojtusiem każdy mały odkrywca będzie miał okazję podążyć śladami tych stworzeń.

Nie wiem dlaczego, ale dużo dzieci w młodym wieku fascynuje się właśnie dinozaurami. Pamiętam, że mój chrześniak jak był mały ciągle mówił, że chce „łeła”, a my z bratową nie mogłyśmy rozgryźć z początku co to takiego. Owy „łeł” okazał się właśnie dinozaurem. Jak dobrze pamiętam ja sama w dzieciństwie miałam w domu figurki tych stworzeń.

Dinozaury z całą pewnością potrafią przyciągnąć wzrok i wzbudzić zainteresowanie wśród dzieci. Nie oszukujmy się, większość z nich jest sporych rozmiarów i najzwyczajniej w świecie fascynuje. Dzięki książeczce autora mali odkrywcy poznają nazwy tych wszystkich żyjących niegdyś istot w muzeum paleontologicznym i będą mogli odkrywać ich szkielety. A w nocy podczas snu przeniosą się w odległe czasy, gdzie na własne oczy zobaczą wszystkie dinozaury.

„Jeszcze podziwiali sprawne ruchy zwierzęcia, gdy naraz powietrzna bańka, w której się znajdowali, uniosła się, wyleciała z wody, przemierzyła plażę, wylądowała w samym środku lasu, po czym… zniknęła.”

Zuzia i Wojtuś odbędą w śnie podróż pełną wrażeń po erze mezozoicznej, w której to żyły dinozaury. Na własne oczy zobaczą stworzenia żyjące triasie, jurze i kredzie. Nasi czytelnicy przekonają się jak dziwne, a czasem trudne nazwy nosiły te istoty. Niektóre z nich były mięsożerne, inne roślinożerne. Niektóre latały w powietrzu, inne doskonale pływały w wodzie.

Pięknym dodatkiem tej pozycji są przepiękne ilustracje wykonane przez Marynę Nejman. Na każdej stronie znajdziemy bowiem innego dinozaura. Oczywiście takie ilustracje pomagają naszym małym czytelnikom, aby opisy dinozaurów stały się realnym obrazem. Dodatkowo w książeczce najdziemy quiz z pytaniami dotyczącymi przeczytanej pozycji, a także pomysły na zabawy.

„- Ale mamy szczęście. Zobacz, kto nam się trafił! – zawołała Zuzia.
- To triceratopsy, dinozaury „z trzema rogami na twarzy”. Są roślinożercami z późnej kredy. Mamy w domu takie figurki.
- Na żywo wyglądają zdecydowanie lepiej.”

"W krainie dinozaurów" to niezwykle ciekawa pozycja dla najmłodszych czytelników zabierająca ich w pradawny świat żyjących dinozaurów. Gorąco polecam.

Kolejna propozycja Autora dla małych czytelników. Czego tym razem dowiemy się z lektury? Jakie przygody przed nami? Zapraszam do zapoznania się z moją opinią ;)

Tym razem wraz z Zuzią i Wojtusiem udajemy się do świata dinozaurów. Dzieci podczas snu, trafiają do ery mezozoicznej. Następnie przechodząc przez jej trzy grupy ( Trias, Jura, Kreda) mamy możliwość bliższego poznania różnego rodzaju dinozaurów🦖🦕. Tak więc przed nami, między innymi spotkanie ze : stegozaurem, diplodokiem, Smokiem z Lisowic czy z allozaurem. Jakie rodzaje jeszcze zobaczą dzieci? Czy będą wiedziały, czym żywią się poszczególne gatunki dinozaurów🦖🦕? W jaki sposób będą podróżować? Te wszystkie informacje znajdziecie właśnie podczas czytania.

Autor jak zwykle, stanął na wysokości zadania. Już od pierwszej strony porywa zarówno młodszego jak i starszego czytelnika w wykreowany przez siebie świat. Dodatkowo, piękne ilustracje wykonane przez Panią Martynę Nejman pięknie dopełniają całości.

Dzięki tej książeczce, małym czytelnikom doskonale rozwija się wyobraźnia. Ponadto podczas czytania, zdobywają wiedzę na temat tego, jak nazywa się poszczególny gatunek, czym się żywi oraz w jakim okresie żył.

Również starszy czytelnik może wynieść z tej pozycji coś dla siebie. Bowiem nie wszystkie nazwy dinozaurów🦖🦕, mogą być nam znane. Jest to zatem świetne uzupełnienie wiedzy.

Pan Marek, poza samą historią postawił również na pełne zaangażowanie całej rodziny. Postanowił, by przy jego książeczce, wszyscy wspólnie spędzili aktywnie czas. Bowiem na końcu historyjki, znajdziemy quiz z pytaniami dotyczącymi treści książki. Jest tez nie lada gratka! Mamy coś takiego, jak pomysły na wspólne chwile. Dzięki temu, razem z dziećmi, możemy dowiedzieć się jak zrobić np. origami czy ulepić figurki dinozaurów🦖🦕 z plasteliny.

Autor kolejny raz potrafił zaciekawić zarówno młodszego jak i starszego czytelnika. Od jego książeczek bardzo trudno jest się oderwać. Ponadto, z każdej z jego lektur, można wynieść wiele ciekawych informacji oraz znaleźć pomysły na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Zarówno ja, jsk i młodsza recenzentka jesteśmy bardzo zadowolone z lektury. Jeśli wasze pociechy lubią dinozaury 🦕🦖 lub w w ciekawy sposób chcą się o nich czegoś dowiedzieć, to z całego serduszka polecamy Wam tę książeczkę. Dla mnie to też ogromna przyjemność i zaszczyt, że mogę być jedną z patronek medialnych tak wartościowych książeczek dla małych czytelników 😍❤ Bardzo dziękuję Autorowi za zaufanie, możliwość objęcia książki patronatem medialnym oraz za egzemplarz do recenzji. Przyznaję w pełni zasłużone 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! 😍🦖🦕

Dinozaury to temat fascynujący zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Choć dinozaury już dawno nie żyją, to wciąż fascynują nas swoją wielkością, kształtem i zachowaniem. W książce "W Krainie Dinozaurów" Marek Marcinowski - profil autorski znajdziesz ciekawostki na temat dinozaurów, które z pewnością zainteresują i zaskoczą Ciebie i Twoje dziecko. Dodatkowo przepięknie ilustracje zabiorą czytelnika w fascynującą podróż w przeszłość, pełną ciekawostek i niesamowitych zjawisk.

Zuzia i Wojtuś zabierają czytelnika w niezwykłą podróż w czasie do ery mezozoicznej. Czytelnik wkracza do świata dinozaurów z wielkim przytupem. Okazy od małych jaszczurów po ogromnego Diplodoka dostarczą czytelnikowi wielu wrażeń i nauki. Dowiecie się między innymi, jakie były największe i najmniejsze dinozaury, jak wyglądały i wiele innych ciekawostek. Przygotujcie się na fascynującą podróż w przeszłość, pełną tajemnic i niesamowitych odkryć!

A to jeszcze nie koniec na końcu niespodzianka quiz oraz pomysły na wspólną zabawę.

Autor kolejny raz intryguje i ciekawi czytelnika. Wiedza przekazana w przyjemny sposób pobudza wyobraźnię i zachęca do dalszego działania. Mali i duzi odkrywcy po przeczytaniu książki będą się znakomicie bawić rozwiązując quiz i spędzając czas na wspólnej zabawie. A może dzięki książce nabierzecie ochoty na zwiedzanie muzeum paleontologicznego. Polecam Wam lekturę książki i gwarantuję Wam niesamowitą przygodę.

Wiele do stracenia
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Wiele do stracenia

W ŚWIECIE NAPĘDZANYM ŻĄDZĄ PIENIĄDZA NIE MA MIEJSCA DLA SŁABYCHAndrew Freshet sądzi, że złapał szczęście za ogon. Pnie się po szczeblach kariery w jednym...

Cienie przeszłości
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Cienie przeszłości

Andrew Freshet, ścigany przez cienie przeszłości nowojorski finansista, próbuje odnaleźć się w chaosie własnego życia. Po krótkiej bezczynności powraca...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski