W godzinach pracy

Jedna – podziwiana kobieta sukcesu. Drugą szczęście i sukces niesłusznie omijają… Obie tak samo uwikłane w związki z niewłaściwymi mężczyznami poznanymi w biurze… Romans biurowy wcale nie musi być banalny… Bella, młoda samotna matka, nie skończyła studiów i jest skazana na pracę asystentki mężczyzn, którzy nie dorównują jej inteligencją. Starsza o dwadzieścia lat Stella, szczęśliwa mężatka, zrównoważona profesjonalistka i podziwiana kobieta sukcesu, energicznie zarządza działem i swoimi młodymi asystentami.Dlaczego obie związują się z mężczyznami, na których nawet by nie spojrzały, gdyby spotkały ich poza biurem? Dlaczego narażają się na plotki i drwiny? Dlaczego pozwalają, by ich uporządkowane życie wypełniły gorycz, wstyd i poczucie winy? Co naprawdę przeżywają w godzinach pracy? I jak to wszystko się zakończy?…„W godzinach pracy” to druga powieść Lucy Kellaway nagradzanej brytyjskiej dziennikarki „Financial Times”, która zadebiutowała jako pisarka w 2005 roku powieścią Who Moved My Blackberry? – satyrycznym spojrzeniem na stosunki biurowe. W powieści W godzinach pracy dwutorowa narracja, wydarzenia widziane oczami dwóch bohaterek i opisy ich emocji składają się na błyskotliwą lekturę przepełnioną ciepłem i humorem, a równocześnie poruszający obraz kobiet, które świadomie, choć wbrew rozsądkowi, angażują się w romanse skazane na niepowodzenie.

Informacje dodatkowe o W godzinach pracy:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-05-18

Kup książkę W godzinach pracy

W godzinach pracy - opinie o książce

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, Mam, zakupione,
Książka początkowo nudna lecz pod koniec akcja nabiera tempa. Romanse w pracy są zabronione i zdaje się że wszyscy o tym wiedzą. Lecz nie wszyscy są na tyle wytrzymali aby nie poddać się swoim pragnieniom. Powszechnie panuje przekonanie że to mężczyźni mają romans z podwładnymi którym dla osiągnięcia własnych celów dają awanse. Książka pokazuje że również kobiety poddają się swojej słabej sile woli i wdają się w takowe. Książka napisana z perspektywy dwóch kobiet- Belli i Stelli (z początku imiona bardzo mi się myliły) które zajmują całkiem różne stanowiska. Bella jest samotną matką i asystentką Jamesa z którym wdaje się w romans. Stella z kolei jest matką, żoną i cenioną szefową o nienagannej reputacji którą psuje romans z asystentem (stażystą Ryshem).
Z wielkim zainteresowaniem sięgnę po nią
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski