reklama

W głowie Sherlocka Holmesa T.2. Sprawa skandalicznego biletu, cz. 2

Podczas gdy Sherlock Holmes i dr Watson są na tropie chińskiego magika Wu-Jinga, celem ataku staje się minister kolonii brytyjskich. Jaki spisek uknuł siarkowy mag? Słynny detektyw zdecydowanie ma do czynienia z postacią równie tajemniczą, co niepokojącą, a to jeszcze nie koniec niespodzianek...

Seria nominowana do Grand Prix de la Critique 2020.

Informacje dodatkowe o W głowie Sherlocka Holmesa T.2. Sprawa skandalicznego biletu, cz. 2:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2023-05-25
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Dans la tte de Sherlock Holmes 2. L

Kup książkę W głowie Sherlocka Holmesa T.2. Sprawa skandalicznego biletu, cz. 2

W głowie Sherlocka Holmesa T.2. Sprawa skandalicznego biletu, cz. 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-06-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

PoPKulturowy Kociołek:
Album W głowie Sherlocka Holmesa tom 2 bezpośrednio kontynuuje sprawę, która tak mocno zaangażowała detektywa (i przy okazji czytelników) prowadząc ją do ostatecznego rozwikłania. Sherlock wraz z doktorem Watsonem ciągle są na tropie siarkowego maga, który dość poważnie zagraża ministrowi koloni brytyjskich. Tym razem tytułowy bohater trafił na naprawdę godnego i co najważniejsze groźnego przeciwnika. Za wszystkimi wydarzeniami, których jest on świadkiem, kryje się bowiem coś tajemniczego (co mocno przyciąga uwagę odbiorcy komiksu).

Pierwszy tom serii był wyśmienity, a kontynuacja dyptyku wcale od tego poziomu nie odbiega. Mamy więc tutaj do czynienia z naprawdę rewelacyjnym zwieńczeniem tajemniczej kryminalnej historii, która powinna zachwycić każdego fana twórczości Arthura Conana Doyle’a.

Rewelacyjność i rewolucyjność tego tytułu przejawia się w sposobie ukazania zarówno samej sprawy kryminalnej, jak i tytułowego bohatera. W przeciwieństwie do dziesiątek (jeśli nie setek) innych dzieł poświęconych Sherlockowi, tu dosłownie zanurzamy się w jego niezwykłym, można nawet rzec lekko szalonym umyśle. Wraz z nim analizujemy ślady, stawiamy nowe hipotezy, zestawiamy ze sobą pewne wskazówki. Wszystko to prowadzi nas do wielkiego finału i rozwikłania całej kryminalnej tajemnicy. Treść ta potrafi być nie tylko urzekająca, ale również mocno angażująca. Wręcz można byłoby tu napisać, że mamy do czynienia z komiksem VR, gdzie tak mocno zanurzamy się w świat przedstawiony, że stajemy się jego częścią.

Nie wszystko jest tutaj jednak perfekcyjnie idealne. Kolejne wydarzenia następują po sobie w bardzo szybkim tempie. Na pewno nie pozwala to czytelnikowi nawet na ułamek sekundy nudy. W niektórych fragmentach opowieść jednak wręcz prosi się o pewne zwolnienie i poświęcenie trochę więcej miejsca niektórym zaprezentowanym elementom...

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-06-07, Ocena: 4, Przeczytałem,

ŚLEDZTWO TRWA

Pierwszy tom ,,W głowie Sherlocka Holmesa" zostawił nas w połowie śledztwa i w połowie całej opowieści. Więc pora na ciąg dalszy. I zabawa nadal jest świetna, a historia wciąga. I wcale nie trzeba być miłośnikiem najsłynniejszego detektywa świata, by dać się wciągnąć w ten komiks. A jego twórcy zadbali o to, by zadowoleni byli miłośnicy kryminałów, thrillerów, sensacji, a nawet horroru. Więc dobrze jest i to bardzo, bardzo ładnie to też wydane. I co tu chcieć więcej?

Śledztwo Sherlocka i Watsona trwa! Nadal szukają chińskiego magika, a tymczasem zagrożony jest minister kolonii brytyjskich. A sprawa z każdą chwilą robi się coraz bardziej niebezpieczna i poplątana...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung